Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All D& C PARTNERS All 37,899,071.00 34 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Universiteti Bujqesor (3535) D& C PARTNERS Tirane 936,325 2022-01-10 2022-01-12 41710110412021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Univers.Bujqesor. pages mbikqyrje obj rind up 1 dt 20.1.2021 nj kontr app 20.1.2021 kl operat 26.11.2021 njf 26.2.2021 kontr 113/14 dt 26.4.2021 ft 21/2021 dt 24.12.2021
  Bordi i Kullimit Korce (1515) D& C PARTNERS Korçe 750,000 2021-12-24 2021-12-28 23010050722021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1005072 DR.E UJITJES E KULLIMIT KORCE MBIKQYRJE PUNIMESH LOTI IV ARGJ.MB.ULLISHTAJ-PAPER,UP NR.317 DT.22.07.2021,KONT.DT.27.09.2021,AUT.LIDHJEKONT.5944/6 DT.09.09.2021,NJOFT.FIT.DT.28.08.2021,LIK.PJES.FAT NR.20 DT.23.12.2021,UB 41614
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) D& C PARTNERS Tirane 1,563,617 2021-12-15 2021-12-17 142610060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion punimesh per objektin Vendosja e Mbikalimeve ne aksin rrugor Thumane-Milot dhe Kukes-Morine Dif Sit 2 Fat Nr. 29 Dt 22.12.2020 ser 58157079 Kontrata Nr.7457/7 dt 04.12.2018
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) D& C PARTNERS Tirane 9,857,790 2021-08-20 2021-08-23 79610140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Ministria e Drejtesise Hart. Projekt. "Ndertim. e Institucionit per Edukim dhe Rehab. te Miturve ne Mezez"Kontr.nr.8030dt.29.12.20 amendat. kontr.nr.274/6dt.23.02.21 ft.01/2021dt.23.7.21pv dorez. dt.03.08.21
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) D& C PARTNERS Tirane 1,000,000 2021-02-10 2021-02-16 8810060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Shkresa Nr.534/1 Dt 09.02.2021 Pag Pjes Sit 2 Fat Nr. 29 Dt 22.12.2020 ser 58157079 Kontrata Nr.7457/7 dt 04.12.2018
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) D& C PARTNERS Tirane 135,000 2021-01-13 2021-01-19 81210050012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBZHR,231,Mbikeqyrje punimesh Loti IV,Mbikeqyrje Rehabilitim i kanalit kthesa Ciflik Gajde,,vazhdim: Kontrtae nr 3137/23 date 02.09.2020,Fature nr 32 dt 29.12.2020/S58157082
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) D& C PARTNERS Tirane 1,583,160 2020-12-30 2021-01-14 79910050012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MBZHR,230,sherb konsul mbrojt lumor DUK Fier,vazhd mar kuad 6943/34 d.9.11.20,kontr 6943/48 d.11.11.20,urdh 465 d.11.11.20,dorez projekt zbat 11334/1 d.23.12.20, PV nzk d.28.12.20,fat 30 d.23.12.20,s58157080
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) D& C PARTNERS Tirane 635,652 2020-12-28 2020-12-31 77210050012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBZHR,231,Mbikqyr rehab kan ciglik gajde loti4,up 206 D.21.5.20,urdh kvo 207 d.21.5.20,pv llog fond 5.5.20,pv vler 16.6.20,njoft fit 3137/23 d.2.9.20,sig kon 16/0101/0059632 d.30.6.20,fat 28 d.22.12.20 s58157078
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) D& C PARTNERS Tirane 1,267,519 2020-12-28 2020-12-31 77110050012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBZHR,231,Mbikeqyrje mbrojt lumi Osun Starove Berat,vazhd:UP 206 dt 21.05.20,Urdh 207 dt 21.05.20,PV dt 05.05.20,PV dt 16.6.20,Njo fit 3137/12 dt 25.06.20,K 3137/23 dt 02.9.20,Sig 16/0101/0059632d 30.6.20,F 27 d 22.12.20/S58157077
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) D& C PARTNERS Tirane 1,583,160 2020-12-22 2020-12-24 70110050012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MBZHR,230,Sherb kons (Projek ide),DUK FIER,UP 356 d 9.9.20,Njoft fit 6943/17 d 28.10.20,sig k S/89155826 d 30.10.20,Marr k 6943/34 d 9.11.20,Ur465 d 11.11.20,K 6943/48 d 11.11.20,Dor P.id d 2.12.20,PV KNZK d 7.12.20,Fat23 d 2.12.20/58157073
  Instituti Studimeve te Transportit Tirane (3535) D& C PARTNERS Tirane 91,329 2020-12-18 2020-12-23 18010060992020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1006099 Instituti i Transportit Kosto lokale Sherb Ekspertize projekti MULTIAPPRO vazhdim kont.sherbimi 93/15 dt 12.8.19, ft 58157062 nr 12 dt 27.3.20
  Drejtoria Vendore e Policise Durres (0707) D& C PARTNERS Durres 61,364 2020-09-16 2020-09-17 45110160252020 Sherbime telefonike 1016025 DREJT POLICISE SHPENZIME TELEFONI KODI 310001695-884
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) D& C PARTNERS Tirane 8,691 2020-06-18 2020-06-19 17110900012020 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Komisioni Prokurimit Publik,466-kthim i te ardh,op ek, ub nr 24,dt 223.01.2020, vkpp 07, dt 09.01.2020, ub nr 46, dt 10.02.2020, vkpp 39, dt 27.01.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) D& C PARTNERS Tirane 960,643 2020-06-01 2020-06-04 48210060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Shkresa Nr.2995/1 Dt 04.05.2020 Sit Perf Fat Nr.14 Dt 27.04.2020 ser 58157064 Kontrata ne vazhdim Nr.6768/7 dt 01.11.2018 PV Kolaudimi 10.12.2019
  Instituti Studimeve te Transportit Tirane (3535) D& C PARTNERS Tirane 152,266 2020-04-10 2020-04-15 4710060992020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1006099 Instituti i Transportit TVSH Shpenz projekti MULTIAPPRO vazhdim kont.sherbimi 93/15 dt 12.8.19, ft 58157062 dt 27.3.20
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) D& C PARTNERS Tirane 719,133 2020-01-13 2020-01-16 54910260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Pag superviz Loti I UP nr 429 dt 12.11.2018, Urdher KVO nr 430 dt 12.11.2018, R.p nr 9133.7 dt 05.12.18,Nj F nr 9133.9 dt 11.12.18,kon nr 9133.11 dt 12.12.18, fd nr 22 date 24.12.18 s58157022
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) D& C PARTNERS Tirane 83,603 2019-12-28 2020-01-16 113410060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion punimesh Shkresa Nr. 11316/1 dt. 13.12.2019 Sit Nr. Perfundimtar Fat Nr.05 dt 12.12.2019 ser 58157055 Kontrat Nr. 4725/8 dt 12.09.2018 PV Kolaudimi dt 11.12.2019
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) D& C PARTNERS Tirane 3,954,000 2020-01-13 2020-01-15 73210260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM UP nr 152,153 dt 15.05.19, Njofti ten nr 6513 dt 12.07.19, pv nr 6 dt 15.07.19,R.P nr 4649.7 dt 24.07.2019,nj.f nr 6995 dt 29.07.19,kon nr 6995.1 dt 06.08.19,Unr 284 dt 06.08.19,K.M.D ,p-v dt 13.09.19,fat nr 45 dt 16.09.19 s 58157045
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) D& C PARTNERS Lezhe 61,536 2020-01-13 2020-01-14 34910050742019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1005074 DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT LEZHE PAG FAT NR 04 DT 12.12.2019,URDHER RPOK NR 303 DT 06.05.2019,KONTRATE NR 283/6 DT 17.07.2019,NJ FITUESI DT 25.06.2019,MBIKQYRJE ARGJINATURA E L.DRIN,KRAHU I DJATHTE
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) D& C PARTNERS Tirane 2,185,557 2019-12-08 2019-12-24 105010060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Shkresa Nr. 10796/1 dt. 06.12.2019 Sit Nr. 2 Fat Nr.02 dt 25.11.2019 ser 58157052 Kontrat Nr. 4725/8 dt 12.09.2018