Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All CORAL SHENGJINI All 40,846,358.00 28 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Lezhe (2020) CORAL SHENGJINI Lezhe 38,203 2022-03-11 2022-03-15 12110130212022 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI LEZHE LIK FAT.21 DT.07.03.2022,SITUAC NR.24 SHKURT 2022 SIPAS KONTR.251 DT.29.03.2021 EVADIM I MBETJEVE URBANE
  Bashkia Lezhe (2020) CORAL SHENGJINI Lezhe 2,345,395 2022-03-08 2022-03-10 31121270012022 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.20 DT.07.03.2022,SITUAC SHKURT 2022,URDH PROK NR.16 DT.16.04.2021,KONTR.6885/20 DT.21.06.2021 SHERBIME PASTRIMI
  Bashkia Lezhe (2020) CORAL SHENGJINI Lezhe 2,611,200 2022-02-17 2022-02-18 22221270012022 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.16 DT.09.02.2022,URDH PROK NR.16 DT.16.04.2021,SITUACION JANAR 2022,SIPAS KONTR.6885/20 DT.21.06.2021 GRUBULLIM,PASTRIM I MBETJEVE URBANE LEZHE-SHENGJIN
  Spitali Lezhe (2020) CORAL SHENGJINI Lezhe 84,592 2022-02-11 2022-02-14 8610130212022 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 66 DT 31.12.2021,FAT NR 10 DT 07.02.2022,SITUACION 22&23 EVADIM I MBETJEVE URBANE,KONTRATE 251 DT 29.03.2021
  Bashkia Lezhe (2020) CORAL SHENGJINI Lezhe 2,765,952 2022-01-31 2022-02-01 9921270012022 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.1 DT.07.01.2022,SITUACION DHJET 2021,URDH PROK NR.16 DT.16.04.2021,KONTR.6885/20 DT.21.06.2021 SHERBIME PASTRIMI LEZHE-SHENGJIN LOTI-1
  Spitali Lezhe (2020) CORAL SHENGJINI Lezhe 40,932 2021-12-16 2021-12-17 56410130212021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 58 DT 07.12.2021 PER KONTRATEN NR 251 DT 29.03.2021,EVADIM I MBETJEVE URBANE
  Bashkia Lezhe (2020) CORAL SHENGJINI Lezhe 2,575,718 2021-12-10 2021-12-15 185821270012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.64 DT.07.12.2021,URDH PROK NR.16 DT.16.04.2021,SITUACION NENTOR 2021 SIPAS KONTR.6885 DT.21.06.2021 SHERBIM I PASTRIM NE ZONEN SHENGJIN-LEZHE
  Spitali Lezhe (2020) CORAL SHENGJINI Lezhe 167,821 2021-11-19 2021-11-22 48210130212021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 21 DT 03.08.2021,FAT NR 29 DT 31.08.2021,FAT NR 38 DT 30.09.2021,FAT NR 46 DT 01.10.2021,SITUACION NR 17,18,19,20 SIPAS KONTRATES NR 251 DT 29.03.2021 EVADIM I MBETJEVE URBANE
  Bashkia Lezhe (2020) CORAL SHENGJINI Lezhe 3,363,725 2021-11-10 2021-11-11 170621270012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.56 DT.01.10.2021,URDH PROK NR.16 DT.16.04.2021,SITUACION PASTRIMI TETOR 2021,KONTR.6885/20 DT.21.06.2021 SHERBIM I PASTRIMIT LOTI 1
  Bashkia Lezhe (2020) CORAL SHENGJINI Lezhe 5,478,374 2021-10-12 2021-10-13 154121270012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.44 DT.05.10.2021,SITUACION PASTRIMI SHTATOR 2021,URDH PROK NR.16 DT.16.04.2021,SIPAS KONTR.6885/20 DT.21.06.2021 SHERBIME PATRIMI NE ZONEN LEZHE-SHENGJIN
  Bashkia Lezhe (2020) CORAL SHENGJINI Lezhe 7,225,344 2021-09-10 2021-09-14 138121270012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.36 DT.08.09.2021,SITUAC GUSHT 2021,URDH PROK NR.16 DT.16.04.2021,SIPAS KONTR.6885/20 DT.21.06.2021 "SHERB PASTRIMI ZONA 1-LOTI2"
  Bashkia Lezhe (2020) CORAL SHENGJINI Lezhe 9,544,397 2021-08-11 2021-08-12 123921270012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.23 DT.09.07.2021,URDH PROK NR.16 DT.16.04.2021,SITUACION KORRIK 2021,KONTR.6885/20 DT.21.06.2021 "SHERBIME PASTRIMI ZONA 1"
  Spitali Lezhe (2020) CORAL SHENGJINI Lezhe 40,932 2021-07-19 2021-07-21 34210130212021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 14 DT 30.06.2021,KONTRATE NR 251 DT 29.03.2021,SITUACION DT 30.06.2021 EVADIM I MBETJEVE URBANE
  Bashkia Lezhe (2020) CORAL SHENGJINI Lezhe 3,980,544 2021-07-12 2021-07-13 107121270012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE PAG FAT NR 18 DT 09.07.2021,KONTRATE NR 6885/20 DT 21.06.2021,URDHER PROK NR 16 DT 16.04.2021,SITUACION NR 1 GRUMBULLIM,DEPOZITIM TRAJTIM I MBETJEVE URBANE ZONA 1
  Spitali Lezhe (2020) CORAL SHENGJINI Lezhe 40,932 2021-06-10 2021-06-11 26310130212021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 13 DT 01.06.2021,KONTRATE NR 251 DT 29.03.2021,SITUACION DT 01.06.2021,SHERBIME PASTRIMI I MBETJET URBANE
  Spitali Lezhe (2020) CORAL SHENGJINI Lezhe 83,226 2021-05-07 2021-05-10 21510130212021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 11;12 DT 30.04.2021 SIPAS KONTRATES NR 167/6 DT 17.03.2020& KONTRATES NR 251 DT 29.03.2021,SITUACION DT 30.04.2021 EVADIM I MBETJEVE
  Spitali Lezhe (2020) CORAL SHENGJINI Lezhe 38,203 2021-03-26 2021-03-29 14110130212021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 10 DT 25.03.2021,KONTRATE NR 167/6 DT 17.03.2020,SITUACION NR 11 DT 25.02.2021,EVADIM I MBETJEVE URBANE
  Spitali Lezhe (2020) CORAL SHENGJINI Lezhe 42,296 2021-02-04 2021-02-05 6110130212021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 1 DT 31.01.2021,SITUACION NR 11 DT 31.01.2021,KONTRATE NR 167/6 DT 17.03.2020,EVADIM I MBETJEVE URBANE JANAR
  Agjensia Kombetare e Bregdetit (3535) CORAL SHENGJINI Tirane 23,831 2021-01-21 2021-01-26 39810260902020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Agjens.Komb.Bregdetit 2020 tvsh kont kont643/11 dt 26.12.2019 ft 4.9.2020 seri 81686544
  Spitali Lezhe (2020) CORAL SHENGJINI Lezhe 42,296 2021-01-15 2021-01-19 3610130212021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 63 DT 31.12.2020,SITUACION NR 810 DT 31.12.2020,KONTRATE NR 167/6 DT 17.03.2020,EVADIM I MBETJEVE URBANE DHJETOR