Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All COMPANY RIVIERA 2008 All 1,558,937,525.00 82 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lac (2019) COMPANY RIVIERA 2008 Laç 15,204,900 2021-09-27 2021-09-28 139121260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin pag kont 6023/27 dt 04.12.2020 shembja eobjekte kerk nr 7200/8 dt 13.09.2021 situac perf dt 27.08.2021 urdher 7200/9 dt 13.09.2021 akt marrje dorez 7200/10 dt 15.09.2021 ft nr 36/2021 dt15.09.21 rel spjeg 7200/4 dt 19.08.21
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 95,090,546 2021-09-24 2021-09-28 47210560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft rikualifikim urban, kontr ne vazhd GOA 2020/p-14 dt 29.05.2020, ft nr 37/2021 dt 22.09.2021, sit nr 5
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 52,957,750 2021-09-17 2021-09-21 44010560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH,lik ft rindert, kontr bne vazh GOA 2020/p-123 dt 23.09.2020, ft nr 33/2021 dt 13.09.2021, sit nr 14
  Drejtoria e Sherbimit (1134) COMPANY RIVIERA 2008 Tepelene 9,350,280 2021-08-18 2021-08-24 8321430022021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) FT NR/2021 DT 14.08.2021, UP NR 3 DT 15.02.2021 RIK SEG RRUGOR BYLYSH-VAGALAT-MARICAJ-ARREZE MADHE FAZA E II DREJTORIA ESHERBIMIT MEMALIAJ KONTRATE NR 13/19 DT 19.05.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 84,511,050 2021-08-12 2021-08-16 38310560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH,lik ft rindert banesa ind, kontr ne vazhd GOA 2020/p-123 dt 23.09.2020, ft nr 27/2021 dt 05.08.2021, sit nr 13
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 451,184 2021-07-16 2021-07-19 32310560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert i banesave ind, kontr GOA 2020/p-123 dt 23.09.2020, nr ft 14/2021 dt 10.06.2021, sit nr 9 pjesore
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 66,306,200 2021-07-16 2021-07-19 32510560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert i banesave ind, kontr GOA 2020/p-123 dt 23.09.2020, nr ft 20/2021 dt 15.7.2021, sit nr 11
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 28,025,000 2021-06-30 2021-07-01 28410560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft rikualifikim urban, kontr ne vazhd GOA 2020/p-14 dt 29.05.2020, ft nr 18/2021 dt 21.06.2021, sit nr 4
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 9,527,616 2021-06-15 2021-06-17 24510560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert i banesave ind, kontr GOA 2020/p-123 dt 23.09.2020, nr ft 14/2021 dt 10.06.2021, sit nr 9 pjesore
  Bashkia Tirana (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 12,257,565 2021-06-08 2021-06-11 178621010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 BAshkia Tirane Sit nr.1 rindertim i banesave NJA Ndroq garanci kontrata 27832/4 dt.14.09.20 sit 2 fill -20.04.2021 Fat 12/2021 dt.12.05.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 34,226,220 2021-05-28 2021-06-01 20810560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert i obj ars , kontr ne vazhd GOA 2020/p-20 dt 09.06.2020, nr ft 13/2021 dt 17.05.2021, sit nr 3
  Bashkia Tirana (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 35,069,593 2021-05-20 2021-05-21 150821010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Lik situac 3, dt 14.4.21, obj Rik rrug Sabaudin Gabrani me leka Madh, kontr vazhd 9396/2, dt 30.3.20, fat 100005/2021, dt 5.5.21
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 102,662,700 2021-05-10 2021-05-12 16710560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert baneswa ind, kontr ne vazhd GOA 2020/p-123 dt 23.09.2020, nr ft 11/2021 dt 06.05.2021, sit nr 6
  Bashkia Tirana (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 15,680,004 2021-04-13 2021-04-16 105521010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Lik rinder banesa individ, proc ver vlere 04.11.20, form njoft fit 35171/6, dt 06.11.20, kontr 35171/10, dt 11.11.20, situac 1, dt 28.02.21, fat 100001/2021, dt 12.03.21
  Bashkia Tirana (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 11,483,889 2021-03-26 2021-03-30 84021010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Rindertim i banesave individuale NJA BAldushk 23 shtepi kont 35172/10 dt.11.11.20 akt marr 45493/2 dt.30.12.20 rap permb 35172/4 dt.06.11.20sit 31.01.21 fat.100000/2021 dt.01.03.21
  Bashkia Tirana (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 72,141,779 2021-03-01 2021-03-05 51021010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Lik situac 1 obj Rindertimi banesave indiv NJA Ndroq, Proc vler 04.09.20, raport 27832/2, dt 9.9.20, kontr 27832/4, dt 14.09.20, fat 77639733, dt 14.12.20, situac 1, deri 14.12.20
  Bashkia Kamez (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 10,000,000 2021-02-22 2021-02-23 17721660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez 2021-Ndertim rr.Leskoviku, Kontrate ne vazhdim nr. 200 dt 15.01.2019, sit. 22.07.2019 fat 842 dt 22.07.2019, seria 53461677, akt. kol. 22.07.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 54,344,750 2021-01-11 2021-01-19 59510560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft rindert ban indiv, kontr GOA 2020/p-123 dt 23.09.2020, seri 53477243 dt 24.12.20220, sit nr 4
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 61,765,637 2020-12-30 2021-01-14 108310130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend rikons ne Ber,Kor,Elb,kont ne vazhdim nr 1076.44 dt 08.06.20,sit pun nr 2 dt 28.12.20,fat nr 394 28.12.20 se 53477245,shkre nr 145 28.12.20,proc verb dt 10.12.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 26,101,952 2020-12-30 2021-01-14 108410130012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1013001 Min Shend rikon i QSH Br,Kor,EL loti 2,urdh prok nr 118 dt 25.02.20,kont nr 1076.44 dt 08.06.20,sit pjes 1 dt 26.11.20,fat nr 25 dt 31.10.20 seri 86531025,shkres nr 138 dt 09.12.20,prokure dt 21.03.20,proc ver