Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BLINISHTA All 60,068,210.00 114 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit M Madhe (3323) BLINISHTA M.Madhe 117,000 2022-02-23 2022-02-24 1410100232022 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Dega e Thesarit M.Madhe likujdim Fature elektro. nr.6 dt.22.02.2022
  Bashkia Vau Dejes (3333) BLINISHTA Shkoder 784,320 2022-01-18 2022-01-19 61321570012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 2157001 Bashkia Vau Dejes, up nr 48 dt 16.09.21, ft ofet 48/1 dt 16.09.21, klasif perf 06.10.21, fitues app 15.10.21, kontr 48/2 dt 21.10.21, pcv fill punim 01.12.21, ft nr 41/2021+sit+pcv dorezimi dt 15.12.21
  Bashkia Koplik (3323) BLINISHTA M.Madhe 116,880 2021-12-30 2021-12-31 71921300012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia M.Madhe likujdim .fature elekt. nr.44 date 28.12.2021 kontrat nr.4088.1 date 28.12.2021
  Bashkia Koplik (3323) BLINISHTA M.Madhe 117,000 2021-12-28 2021-12-29 69021300012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia M.Madhe likujdim .fature elekt. nr.43 date 23.12.2021 kontrat nr.3998.1 date 21.12.2021
  Bashkia Puke (3330) BLINISHTA Puke 524,400 2021-12-23 2021-12-28 86921370012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Puke kodi 2137001 Shp.te tjera ndertimore,up nr 295 dt 29.10.2021,fat elek 40 dt 15.12.2021,situac punimesh dt 14.12.2021,kl sist dt 01.11.2021,kontrat 2082/4 dt 2.11.2021
  Bashkia Koplik (3323) BLINISHTA M.Madhe 117,480 2021-12-07 2021-12-09 63921300012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia m.madhe lik. blerje fat.elektronike nr.36 date 24.11.2021fl.hyrje nr. 40 date 24.11.2021
  Bashkia Koplik (3323) BLINISHTA M.Madhe 836,400 2021-12-07 2021-12-09 64221300012021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia m.madhe lik. blerje fat.elektronike nr.38 date 06.12.2021
  Bashkia Koplik (3323) BLINISHTA M.Madhe 97,200 2021-12-07 2021-12-09 64021300012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia m.madhe lik. blerje fat.elektronike nr.37 date 24.11.2021fl.hyrje nr.39 date 24.11.2021
  Qarku Shkoder (3333) BLINISHTA Shkoder 15,600 2021-12-06 2021-12-07 24320330012021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 2033001 shpenzime per mir objekti UP 14 dt 18.10.2021 FT 25.10.2021 klas perfund 26.10.2021 njof fit 26.10.2021 FT 31/2021 dt 09.11.2021 sit perfund 09.11.2021 PV i kryerjes te sherb 09.11.2021
  Drejtoria e Sherbimeve Bujqesore dhe Pyjore (3333) BLINISHTA Shkoder 97,200 2021-11-22 2021-11-23 6221410432021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2141043 materiale sherbimi pyjor UB 10 dt 14.10.2021 ft 35/2021 dt 12.11.2021 fh 43 dt 12.11.2021 Pv marjes ne dorezim 12.11.2021dt 12.11.2021
  Drejtoria e Sherbimeve Bujqesore dhe Pyjore (3333) BLINISHTA Shkoder 300,000 2021-11-15 2021-11-16 6021410432021 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 2141043 materiale per funksionin e paisjeve te zyrave UP 07 dt 14.10.2021FT 292 dt 18.10.2021 klasif perfundimtar 26.10.2021 NJf fituesi 01.11.2021 FT 30/2021 dt 09.11.2021 fh 42 dt 09.11.2021 PV marjes ne dorezim 09.11.2021
  Bashkia Koplik (3323) BLINISHTA M.Madhe 328,800 2021-11-09 2021-11-10 59421300012021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Bashkia m.madhe lik. blerje fat.elektronike nr.29 date 04.11.2021 fl.hyrje nr.35 date 04.11.2021 KONTRAT DATE 03.11.2021
  Dega e Thesarit M Madhe (3323) BLINISHTA M.Madhe 57,000 2021-10-19 2021-10-20 7010100232021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave D.Thesarit M.Madhe lik.fature elektronike nr.21.2021 date 18.10.2021
  Dega e Thesarit M Madhe (3323) BLINISHTA M.Madhe 58,202 2021-10-19 2021-10-20 6910100232021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore D.Thesarit M.Madhe lik.fature elektronike nr.22.2021 date 18.10.2021
  Bashkia Koplik (3323) BLINISHTA M.Madhe 472,680 2021-09-01 2021-09-02 47421300012021 Shpenzime per pritje e percjellje Bashkia M.Madhe lik.fat.elekt.nr.17.dt.29.08.2021-Logu i Bjeshkeve 2021 kont.nr.2660.1 date 27.08.2021
  Bashkia Koplik (3323) BLINISHTA M.Madhe 1,458,000 2021-08-11 2021-08-12 44021300012021 Shpenzime per pritje e percjellje Bashkia M.Madhe lik.fst.elekt.nr.14.dt.08.08.2021-Logu i Bjeshkeve 2021-kont.05.08.2021
  Bashkia Koplik (3323) BLINISHTA M.Madhe 807,508 2021-07-06 2021-07-07 37921300012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkai M.Madhe ( riparim rr. Kurte Rrjoll-likujdim fature elektronike nr.12,dt.dt.22.06.2021)
  Bashkia Koplik (3323) BLINISHTA M.Madhe 2,910,762 2021-06-16 2021-06-17 33021300012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkai M.Madhe ( riparim rr. Kurte Rrjoll-likujdim fature elektronike nr.11,dt.dt.15.06.2021)
  Bashkia Koplik (3323) BLINISHTA M.Madhe 28,800 2021-05-20 2021-05-21 27321300012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkai M.Madhe ( likujdim fature elektronike nr.10,dt.dt.19.05.2021)
  Bashkia Koplik (3323) BLINISHTA M.Madhe 68,400 2021-05-20 2021-05-21 27221300012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkai M.Madhe ( likujdim fature elektronike nr.9,dt.dt.19.05.2021)