Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BLERIMI SH.P.K All 338,643,221.00 70 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 3,329,280 2021-10-11 2021-10-12 51221090082021 Sherbime te tjera Qendra Ekonomike e Arsimit shpenzime mirmbajtje up nr, 3551 proces verbal njoftim fituesi 3551/5 fature bnr, 6/2021 dt. 28.09.2021
  Bashkia Elbasan (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 261,278 2021-10-05 2021-10-06 71221090012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2109001 Bashkia Elbasan Obj"Perm.i ban.soc. te kom.varf"(Hidroizolim tarrace"Up.nr.3945 dt.24.8.2020 vend.3945/8 dt.23.9.20 pv.15.9.2020 kont.3945/10 dt.29.9.20 fat.15 dt.15.11.20 seri 86531028 sit.perf.A.k.24.11.20Akt.m.d.26.11.20 ID:33924
  Bashkia Elbasan (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 107,395 2021-10-04 2021-10-05 71121090012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2109001 Bashkia Elbasan Obj"Perm.i ban.soc. te kom.te varfera"(Hidroizolim tarrace"Up.nr.3945 dt.24.8.2020 vend.3945/8 dt.23.9.2020 pv.15.9.2020 kont.3945 dt.29.9.2020 fat.24 dt.20.10.2020 seri 86531024 sit.nr.1 ID:30798
  Qarku Elbasan (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 21,300,960 2021-05-28 2021-05-31 11520480012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2048001 Keshilli i Qarkut sistemim asfaltim rruga varrezave shushice FII kont nr 315 dt 30.04.2021 up nr 29 dt 12.02.2021 fat nr 4/2021 vend nr dt 02.04.2021 fitues Blerimi shpk
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BLERIMI SH.P.K Tirane 15,667,942 2021-05-19 2021-05-25 25710130012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1013001 Min Shend rikons i disa qsh-ve ne qarqet Berat,Korce dhe Elbasan,kontrate ne vazhdim nr 1076.43 dt 08.06.20,sit perfund,fat nr 3 dt 04.05.21,shkrese nr 57 dt 04.05.21,certif marrje dorez dt 09.04.21,proc verb dt 04.05.21
  Bashkia Elbasan (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 2,090,806 2021-05-20 2021-05-21 33921090012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2109001 Bashkia Elbasan "Rik.i rruges Jani Macolli" kont.4888/6 dt.9.12.2020 up.4888 dt.4.10.2020 vend.4888/4 dt.5.11.2020 fat.nr.2/2021 dt.27.4.2021 sit.perfundimtar dt.27.4.2021 Akt m dorz.4.3.2021 Akt kol.2.3.2021
  Bashkia Elbasan (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 7,619,194 2021-04-02 2021-04-06 19421090012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2109001 Bashkia Elbasan "Rik.i rruges Jani Macolli" kont.4888/6 dt.9.12.2020 up.4888 dt.4.10.2020 vend.4888/4 dt.5.11.2020 fat.nr.1 dt.28.2.2021 sit.nr.2 dt.28.2.2021
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 53,479 2021-03-30 2021-03-31 20721090142021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Agjensia e Sherbimeve Publike 2109014 garanci punimesh perroi i Vrushes kontrat dt. 18.04.2019 akti i marrjes ne dorezim Dt.28.12.2020
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 46,322 2021-03-29 2021-03-30 20621090142021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Agjensia e Sherbimeve Publike 2109014 Garanci punimesh perroi i Mucanit kontrat dt. 18.04.2019 akt dorezimi perfundimtar Dt28.12.2020situacion
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 53,491 2021-03-29 2021-03-30 20521090142021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Agjensia e Sherbimeve Publike 2109014 Garanci punimesh perroi i kushes kontrat dt. 18.04.2019 akt dorezimi perfundimtar Dt.29.12.2020 situacion
  Bashkia Gramsh (0810) BLERIMI SH.P.K Gramsh 361,628 2021-03-11 2021-03-12 50821140012021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2114001 Likujdim 5% g.defekt rikon ujesjll skenderbegas dhe lenie,akt kolaud dt 20.10.2019,proc perfund marr dorzim,certifikat marrje dorezim,vend nr.21 dt 10.02.2021,kontrat nr.4306 dt 08.07.2019
  Bashkia Gramsh (0810) BLERIMI SH.P.K Gramsh 45,836 2021-03-11 2021-03-12 50921140012021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2114001 Likujdim 5% g.defekt rikon rrug lagj.xh.lici,akt kolaud dt 02.05.2018,proc perfund marr dorzim,certifikat marrje dorezim,vend nr.22 dt 10.02.2021,kontrat nr.658 dt 25.01.2019
  Bashkia Elbasan (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 509,916 2021-02-22 2021-02-23 10221090012021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2109001 Bashkia Elbasan Kthim 5% garanci punimesh per "Rik.i rruges se varrezave fshati Shirgjan"Urdh.nr.137 dt.22.2.2021 Kont.2690/8 dt.5.6.2019 Sit.perf.Akt kolaud.8.10.2019 Akt marrje ne dorz.9.10.2019 Akt.marrje ne dorez.perf.25.1.2021
  Bashkia Elbasan (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 84 2021-02-22 2021-02-23 10321090012021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2109001 Bashkia Elbasan Kthim 5% garanci punimesh per "Rik.i rruges se varrezave fshati Shirgjan"Urdh.nr.137 dt.22.2.2021 Kont.2690/8 dt.5.6.2019 Sit.perf.Akt kolaud.8.10.2019 Akt marrje ne dorz.9.10.2019 Akt.marrje ne dorez.perf.25.1.2021
  Bashkia Elbasan (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 399,259 2021-02-22 2021-02-23 10121090012021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2109001 Bashkia Elbasan Kthim 5% garanci punimesh per "Rik.i rruges se varrezave fshati Shirgjan"Urdh.nr.137 dt.22.2.2021 Kont.2690/8 dt.5.6.2019 Sit.perf.Akt kolaud.8.10.2019 Akt marrje ne dorz.9.10.2019 Akt.marrje ne dorez.perf.25.1.2021
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 6,244,308 2020-12-29 2020-12-31 67221090082020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2109008 QEA ndertim terrene sportive uprokurimi nr, 3172 dt.08.07.2020 kontrat vendim nr, 31728 procesverbal fature nr, 27seri 86531027 situacion punimesh
  Bashkia Elbasan (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 1,500,000 2020-12-29 2020-12-31 113221090012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2109001 Bashkia Elbasan "Rik.i.rruges Jani Macolli ,lagja Aqif Pasha" Up.nr.4888 dt.14.10.2020 vend.nr.4888/4 dt.5.11.2020 pv.28.10.2020 kont.nr.4888/6 dt.9.12.2020 fat.nr.31 dt.28.12.2020 seri 86531031 situacion nr.1 dt.28.12.2020
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 360,000 2020-12-29 2020-12-30 67021090082020 Sherbime te tjera 2109008 QEA shp mirmbajtje godine arsimore up nr, 3542 prverbal vlersimi kontrat dt.21.09.2020 fature nr 26 seri 86531026 situacion punimesh
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BLERIMI SH.P.K Tirane 997,500 2020-12-24 2020-12-29 78410060012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, lyerje fasad dhe suvat, pages perf, kontr1092/2dt.18.2.20, urdh4038dt.28.5.20,fat19(86531019),sit perf,pv 7.9.20,aktmarrje perkohshme,sit fond rezerv dorzim
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BLERIMI SH.P.K Tirane 53,295,000 2020-12-23 2020-12-29 1023110130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend rikons Qsh ve ,urdh prok nr 118 dt 25.02.20,form njoft fit 1076/39 dt 29.05.20,kontrate nr 1076.43 dt 08.06.20,sit pjes nr 2 dt 31.10.20,fat nr 29 dt 17.11.20 ser 86531029,shkrese nr 99 dt 21.12.20,form sig kont dt 02.06.2