Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All AlbKalustyan All 190,253,426.00 8 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) AlbKalustyan Tirane 18,524,894 2021-10-18 2021-10-19 1723910100392021 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Drejt Pergjith Tatim,lik TVSH,shkre 17239/2 dt 15.10.2021,Kerkesa 17239 dt 23.09.2021
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) AlbKalustyan Tirane 18,334,445 2020-12-16 2020-12-17 2161610100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH , sipas formatit miratimit nr 21616/2 dt 15.12.2020.kerk per rimbursim nr 21616date 9.11.2020
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) AlbKalustyan Tirane 23,882,710 2020-06-30 2020-07-01 916410100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit 9164/2 dt. 30.6.20 shkresa kerkese rimb 9164 dt 1.6.20
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) AlbKalustyan Tirane 20,527,894 2020-01-07 2020-01-08 120510100392019 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit 18037/2 dt.31.12.2019 shkresa kerkese rimb. nr 18037, dt 30.09.2019
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) AlbKalustyan Tirane 44,477,839 2019-08-21 2019-08-22 65110100392019 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit 7765/4 dt 19.08.2019 shkresa kerkese rimb.7765 dt 12.04.2019
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) AlbKalustyan Tirane 22,252,822 2019-04-16 2019-04-17 28410100392019 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit 19857/4 dt 15.4.19, shkresa kerkese rimb 19857 dt 24.9.18
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) AlbKalustyan Tirane 22,252,822 2019-04-16 2019-04-17 28410100392019 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit 19857/4 dt 15.4.19, shkresa kerkese rimb 19857 dt 24.9.18
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) AlbKalustyan Tirane 20,000,000 2019-03-18 2019-03-19 17610100392019 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit 19857/2 dt. 15.3.2019 shkresa kerkese rimb 19857 dt 24.9.18
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >