Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All AN&RA All 229,522,411.00 111 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Universiteti Bujqesor (3535) AN&RA Tirane 1,206,816 2022-03-18 2022-03-23 7710110412022 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Univers.Bujqesor lik mater elektrike, kontr ne vazhdim 12/13 dt 31.1.2022 ft 6/2022 dt 7.2.2022 dfh 8 dt 7.2.2022 pv md 7.2.2022
  Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) AN&RA Durres 1,992,720 2022-03-09 2022-03-10 9221070082022 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2107008 QENDRA EKONOMIKE E ARSIMIT/ BLERJE MATERIALE PASTRIMI FAT 12 DT 23.02.2022
  Universiteti Bujqesor (3535) AN&RA Tirane 1,184,160 2022-02-24 2022-02-25 4710110412022 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Univers.Bujqesor lik mater elektrike,urdh prok nr 21 dt 10.12.2021,klasifik 6.1.2022,njoft fit 12/1 dt 6.1.2022,kontrate 12/13 dt 31.1.2022,fat 5/2022 dt 7.2.2022,fl hyr nr 7 dt 7.2.2022
  Universiteti Bujqesor (3535) AN&RA Tirane 409,800 2022-02-24 2022-02-25 4810110412022 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Univers.Bujqesor lik mater elektrike, vazhd proced urdh prok nr 21 dt 10.12.2021,klasifik 6.1.2022,njoft fit 12/1 dt 6.1.2022,kontrate 12/13 dt 31.1.2022,fat 7/2022 dt 7.2.2022,fl hyr nr 9 dt 7.2.2022
  Universiteti Bujqesor (3535) AN&RA Tirane 520,140 2022-02-24 2022-02-25 4910110412022 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Univers.Bujqesor lik mater elektrike, vazhd proced urdh prok nr 21 dt 10.12.2021,klasifik 6.1.2022,njoft fit 12/1 dt 6.1.2022,kontrate 12/13 dt 31.1.2022,fat 8/2022 dt 7.2.2022,fl hyr nr 10 dt 7.2.2022
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) AN&RA Vlore 630,660 2022-02-24 2022-02-25 4010130602022 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013060 PSIKIATRIA MATERJALE PASTRIMI MARVESHJE KUADER,UP NR 58 DT 24.07.20,FTESE PER OFERTE,KONT NR 4 DT 10.02.22 FAT NR 11/2021 DT 11.02.2022,FH NR 5 DT 11.02.22,AKT KOLAUDIM
  Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) AN&RA Durres 6,262,704 2022-01-28 2022-01-31 2121070082022 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2107008 QENDRA EKONOMIKE E ARSIMIT/ BLERJE MATERIALE PASTRIMI DHE DEZINFEKTIMI FAT 2 DT 25.01.2022
  Drejtoria e Pergjithshme e Permbarimit (3535) AN&RA Tirane 51,900 2021-12-20 2021-12-22 81610140472021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1014047 Drejt.Pergj.Permbarimit blerje materiale pastrimi up nr 58 date 24.07.2020 kont 2405/6 date 13.12.2021 fat nr 49/2021 date 14.12.2021 fh nr 3 date 14.12.2021
  Drejtoria Rajonale Arsimore, Durrës (0707) AN&RA Durres 782,266 2021-12-03 2021-12-06 7910112502021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1011250 DR RAJONALE ARSIMORE/ BLERJE SHKUMESI FAT 47 DT 25.11.2021
  Drejtoria Rajonale Arsimore, Durrës (0707) AN&RA Durres 907,200 2021-12-03 2021-12-06 7810112502021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1011250 DR RAJONALE ARSIMORE/ BLERJE SHKUMESI FAT 45 DT 11.11.2021
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) AN&RA Tirane 3,592,980 2021-11-26 2021-12-01 52321010542021 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 2101054, DPC e Kopshteve,lik ft mater te buta nr 42 dt 29.10.21 fh 11 dt 29.10.21, kontr vazhdim nr 729/33 dt 4.8.21,
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) AN&RA Tirane 2,778,000 2021-11-18 2021-11-19 50721010542021 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 2101054, DPC e Kopshteve,lik ft mater te buta nr 40 dt 20.10.21 fh 8 dt 20.10.21, kontr vazhdim nr 729/33 dt 4.8.21,
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) AN&RA Tirane 4,566,060 2021-11-18 2021-11-19 50821010542021 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 2101054, DPC e Kopshteve,lik ft mater te buta nr 41 dt 25.10.21 fh 9 dt 25.10.21, kontr vazhdim nr 729/33 dt 4.8.21,
  Drejtoria Rajonale Arsimore, Durrës (0707) AN&RA Durres 1,536,710 2021-11-02 2021-11-03 7010112502021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1011250 DR RAJONALE ARSIMORE BLERJE SHKUMESI FAT 38 DT 08.10.2021
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) AN&RA Tirane 900,000 2021-10-26 2021-10-27 46621010542021 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 2101054, DPC e Kopshteve,lik ft mater te buta nr 34 dt 1.10.21 fh 3 dt 1.10.21, kontr vazhdim nr 729/33 dt 4.8.21,
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) AN&RA Tirane 1,354,440 2021-10-26 2021-10-27 46921010542021 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 2101054, DPC e Kopshteve,lik ft mater te buta nr 39 dt 14.10.21 fh 6 dt 14.10.21, kontr vazhdim nr 729/33 dt 4.8.21,
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) AN&RA Tirane 1,789,200 2021-10-26 2021-10-27 46721010542021 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 2101054, DPC e Kopshteve,lik ft mater te buta nr 35 dt 05.10.21 fh 4 dt 05.10.21, kontr vazhdim nr 729/33 dt 4.8.21,
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) AN&RA Tirane 1,750,320 2021-10-26 2021-10-27 46821010542021 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 2101054, DPC e Kopshteve,lik ft mater te buta nr 37 dt 08.10.21 fh 5 dt 08.10.21, kontr vazhdim nr 729/33 dt 4.8.21,
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) AN&RA Tirane 912,000 2021-10-20 2021-10-21 36621018152021 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 2101815, APR lik ft mater e sherb spec nr 36 dt 6.10.21, fh 26 dt 6.10.21, pvmd 6.10.21 kontr 1428/15 dt 8.9.21 u pr 343 dt 14.7.21 pvof 9.8.21, fitues 18.8.21
  Drejtoria Rajonale Arsimore, Durrës (0707) AN&RA Durres 1,075,349 2021-10-15 2021-10-19 6910112502021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1011250 DR RAJONALE ARSIMORE/ BL SHKUMESI FAT 32/2021 DT 17.09.2021