Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All AL-ASFALT All 661,475,459.00 156 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) AL-ASFALT Tirane 12,086,348 2022-01-07 2022-01-11 28610060792021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006079 DRQT, lik ft mirmb performance rruge, kontrn ne vazhd nr 5 dt 29.03.2021, ft nr 109/2021 dt 14.12.2021, sit nr 4 dt 13.12.2021
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) AL-ASFALT Tirane 10,246,309 2022-01-05 2022-01-10 27410060792021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006079 DRQT, lik ft mirmb performance rruge, kontrn ne vazhd nr 5 dt 29.03.2021, ft nr 68/2021 dt 09.08.2021, sit nr 2 dt 08.08.2021
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) AL-ASFALT Tirane 14,951,784 2022-01-05 2022-01-10 27510060792021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006079 DRQT, lik ft mirmb performance rruge, kontrn ne vazhd nr 5 dt 29.03.2021, ft nr 92/2021 dt 08.10.2021, sit nr 3 dt 08.10.2021
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) AL-ASFALT Tirane 30,855,258 2022-01-05 2022-01-10 27310060792021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006079 DRQT, lik ft mirmb performance rruge, kontrn ne vazhd nr 5 dt 29.03.2021, ft nr 35/2021 dt 12.05.2021, sit nr 1 dt 02.05.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AL-ASFALT Tirane 23,832,384 2021-12-30 2022-01-05 160410060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Rehabilitim dhe masa inxhinierike Nyja e Fllakes, 5% Garanci Shk 11314/1 dt 29.12.21 Sit3 ft 108/2021 13.12.2021 Kontrat 2623/6 dt 26.05.2021
  Bashkia Kavaja (3513) AL-ASFALT Kavaje 1,329,880 2021-12-30 2021-12-31 258121180012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KAVAJE SHTESE KONTRATE NR 766/4 DT 15.08.2012 RIKON. RRUGES VARREZAVE DHE KOLLCAKEVE FATURE NR 82 DT 02.12.2013
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) AL-ASFALT Tirane 3,704,616 2021-12-30 2021-12-31 26110060792021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006079 DRQT, lik ft mirmb rruge, kontr ne vazhd nr 5 dt 02.11.2020, ft nr 78/2021 dt 03.09.2021, sit nr 10 (02.08.2021-01.09.2021)
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) AL-ASFALT Tirane 1,947,564 2021-12-30 2021-12-31 26410060792021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006079 DRQT, lik ft mirmb rruge, kontr ne vazhd nr 5 dt 02.11.2020, ft nr 106/2021 dt 10.12.2021, sit nr 13 (02.11.2021-01.12.2021)
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) AL-ASFALT Tirane 3,673,404 2021-12-30 2021-12-31 26210060792021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006079 DRQT, lik ft mirmb rruge, kontr ne vazhd nr 5 dt 02.11.2020, ft nr 90/2021 dt 107.10.2021, sit nr 11 (02.09.2021-01.10.2021)
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) AL-ASFALT Tirane 2,501,045 2021-12-30 2021-12-31 26310060792021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006079 DRQT, lik ft mirmb rruge, kontr ne vazhd nr 5 dt 02.11.2020, ft nr 98/2021 dt 16.11.2021, sit nr 12 (02.10.2021-01.11.2021)
  Bashkia Shijak (0707) AL-ASFALT Durres 6,071,660 2021-12-15 2021-12-16 72321080012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2108001 BASHKIA SHIJAK FAT 105 KONT 3453 SIST LGJ VJETER SHIJAK
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AL-ASFALT Tirane 2,103,573 2021-12-09 2021-12-10 136110060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH "Rehabilitim dhe masa inxhinierike Nyja e Fllakes" Shkresa Nr.7336/2 Dt 07.12.2021 Dif Sit 2 Fat Nr. 67/2021 dt 09.08.2021 Kon Nr. 2623/6 Dt 26.05.2021
  Bashkia Shijak (0707) AL-ASFALT Durres 4,234,960 2021-11-25 2021-11-26 66821080012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2108001 BASHKIA SHIJAK FAT 83 KONT 3453 SIST LGJ VJETER SHIJAK
  Bashkia Shijak (0707) AL-ASFALT Durres 8,901,380 2021-11-25 2021-11-26 66921080012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2108001 BASHKIA SHIJAK FAT 62 RIK SIST ASFALT RUBJEKE KONT 3452
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) AL-ASFALT Tirane 2,609,446 2021-10-05 2021-10-07 54110560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1056001 FSHZH 2021,lik garanci pun, urdher lik dt 04.10.2021, aktkolaudim dt 16.08.2019, certifikate marrjes perf ne dorz dt 18.09.2021, kontr GOA 2018/p-6 dt 23.08.2021
  Bashkia Shijak (0707) AL-ASFALT Durres 5,000,000 2021-10-01 2021-10-04 54521080012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2108001 BASHKIA SHIJAK FAT 83 KONT 3453 SIST LGJ VJETER SHIJAK
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AL-ASFALT Tirane 3,071,685 2021-08-26 2021-08-30 99610060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH "Rehabilitim dhe masa inxhinierike Nyja e Fllakes" Shkresa Nr.7336/1 Dt 25.08.2021 Pag Pjes Sit 2 Fat Nr. 67/2021 dt 09.08.2021 Kon Nr. 2623/6 Dt 26.05.2021
  Bashkia Fier (0909) AL-ASFALT Fier 15,148,799 2021-08-25 2021-08-27 56221110012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Fier 2111001, Ndertim KUZ Libofshe, up 7 dt 15.02.21, njkont 1458/3 dt 15.02.21, njfit 1458/11 dt 20.04.21, kont 1458/13 dt 30.04.21, sit pjes 1, fat 70/2021,memo e sherb, 12.08.21,
  Bashkia Shijak (0707) AL-ASFALT Durres 7,100,400 2021-08-13 2021-08-16 44821080012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2108001 BASHKIA SHIJAK FAT 57 KONT 9107 REKUALIF RRUGA ISH SMT SHALA GROUP NDERT RRJETIT KUZXH MEMOCI
  Bashkia Shijak (0707) AL-ASFALT Durres 11,098,620 2021-08-13 2021-08-16 44921080012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2108001 BASHKIA SHIJAK FAT 62 RIK SIST ASFALT RUBJEKE KONT 3452 FAT 62