Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A & E ENGINEERING SH.P.K All 194,185,804.00 110 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 6,945,600 2022-04-26 2022-04-29 133421010012022 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane lik 40% per ndertimin e Unazes 4 prakt ush 4196 dt.21.11.19 kontr vazhd nr 25809/61 dt.03.08.18 fat nr 68985453 dt.02.10.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 900,000 2022-04-11 2022-04-19 31910060542022 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion punimPag Pjes Sit Nr.4 Fat Nr.11/2022 dt 15.03.2022 Kontrata Nr. 2128/5 dt 24.06.2019 1
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 700,000 2022-04-07 2022-04-12 29210060542022 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Ndertim Rruga Kardhiq-Delvine, Loti 7" Shkresa Nr.3685/1 Dt 29.03.2022 Pag Pjes Sit Nr.3, Fat Nr.10/2022 Dt 15.03.2022 . Kontrata ne vazhdim Nr 4166/11 Dt 27.11.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 137,556 2022-03-28 2022-03-30 2210560012022 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 F ZH SH 2022, lik ft kolaudim kontr GOA 2021/sh-113 dt 19.11.2021, ft nr 8/2022 dt 16.02.2022, aktkolaudim dt 27.12.2021
  Bashkia Tirana (3535) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 3,210,000 2022-03-04 2022-03-11 54721010012022 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane lik mbikq shkll 9-vjec L.Porad