Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All 51N4E All 12,827,354.00 5 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) 51N4E Tirane 900,000 2020-11-24 2020-11-27 334621010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje objekti Rikualifikim urban Sheshi Skemderbej Faza 1 UP.47394 dt24.12.18 PV dt.26.12.18 rap permb nr.47394/3 dt.26.12.18 prokure dt.18.08.16 kont.47394/6 dt 27.12.18 sit 21.10.20 fat51473761 dt 21.10.20
  Bashkia Tirana (3535) 51N4E Tirane 488,474 2020-11-24 2020-11-27 334821010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje punimesh obj Ndertim parkim nentok sheshi skenderbej Shtes kontrate UP.11235 dt.20.03.18 PV vvleresimimi 26.03.18 rap permb 11235/3 28.03.18 kont 11235/7 dt.19.04.18 prokure posacme 18.08.16 sit 21.10.20 fat
  Bashkia Tirana (3535) 51N4E Tirane 2,459,880 2020-10-02 2020-10-06 281921010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Shtese kont rikualifiliki urban Sheshi Skenderbej Faza II-Te shk.27352/1 dt.25.08.20 UP 31396 dt.20.08.18 PV 27.08.18 fat.514473758 dt.13.08.20
  Bashkia Tirana (3535) 51N4E Tirane 4,489,500 2019-04-16 2019-04-18 128621010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Likuidim mbikqyrje punimesh Rikualifikimi urban sheshi Skenderbej faza II shk.6246/1 13.02.2019 kont 2377/6 08.03.17 sit 3 07.02.19 fat.41660143 07.02.19
  Bashkia Tirana (3535) 51N4E Tirane 4,489,500 2019-04-16 2019-04-18 128621010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Likuidim mbikqyrje punimesh Rikualifikimi urban sheshi Skenderbej faza II shk.6246/1 13.02.2019 kont 2377/6 08.03.17 sit 3 07.02.19 fat.41660143 07.02.19
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >