Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "P I R R O" All 57,713,170.00 517 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Presidenca (3535) "P I R R O" Tirane 79,000 2021-11-23 2021-11-25 84310010012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1001001 Presidenca - shp bl dekorata, up nr 317/1 dt 13.10.2021 shkresa nr 317 dt 13.10.2021, ft nr 264/2021 dt 14.10.2021, fh nr 150 dt 14.10.2021 pvmd dt 14.10.2021 vkm nr 567 dt 06.10.2021
  Presidenca (3535) "P I R R O" Tirane 217,500 2021-11-23 2021-11-25 84510010012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1001001 Presidenca - shp bl dekorata, up nr 343/1 dt 11.11.2021, ft nr 329/2021 dt 16.11.2021, fh nr 12.11.2021 pvmd dt 12.11.2021 vkm nr 567 dt 06.10.2021
  Presidenca (3535) "P I R R O" Tirane 229,500 2021-11-23 2021-11-25 84610010012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1001001 Presidenca - shp bl dekorata, up nr 330/1 dt 26.10.2021, ft nr 302/2021 dt 29.10.2021, fh nr 158/2 pvmd dt 29.10.2021 vkm nr 567 dt 06.10.2021
  Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "P I R R O" Tirane 5,400 2021-11-19 2021-11-25 37010160012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001, shpenzime per blerje medaljon, urdher nr 7307/1 dt 21.10.2021 UP nr 7307/3 dt 21.10.2021 fature nr 282 dt 21.10.2021, FH nr 40 dt 21.10.2021 prverbal dt 21.10.2021, shkrese nr 7307/5 dt 02.11.2021
  Presidenca (3535) "P I R R O" Tirane 130,500 2021-11-23 2021-11-25 83810010012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1001001 Presidenca - shp per blerje dekorata, up nr 341/1 dt 09.11.2021, ft nr 322/2021 dt 10.11.2021, fh nr 161 dt 10.11.2021 pvmd dt 10.11.2021, vkm nr 567 dt 06.10.2021
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) "P I R R O" Tirane 643,200 2021-11-18 2021-11-22 31410280012021 Shpenzime per pritje e percjellje 1028001 Prok Pergj, lik shpenzime pritje,kerk 25.10.21,pv 27.10.21,up 23 dt 27.10.21,pv 27.10.21,ft.of. 28.10.21,klasif. 28.10.21,fat 309 dt 2.11.21,fh 29 dt 2.11.21,pvmd 2.11.21
  Bashkia Lezhe (2020) "P I R R O" Lezhe 120,000 2021-11-17 2021-11-18 172021270012021 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK FAT.286 DT.22.10.2021,PROC VERB NR.1735/5 DT.23.10.2021 PER AKTIVIT ME RASTIN E 150VJETORIT TE FISHTES
  Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "P I R R O" Tirane 40,800 2021-11-11 2021-11-18 35310160012021 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, shpenzime per pritje percjellje, program nr 7306/1 dt 21.10.2021 UP nr 7306/3 dt 21.10.2021 fature nr 281 dt 21.10.2021, FH nr 39 dt 21.10.2021 prverbal dt 21.10.2021, shkrese nr 7306/4 dt 02.11.2021
  Presidenca (3535) "P I R R O" Tirane 26,500 2021-11-17 2021-11-18 81910010012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1001001 Presidenca - blerje dekoratash, up nr 332/1 dt 27.10.2021, ft nr 299/2021, dt 29.10.2021, fh nr 155 dt 28.10.2021, pvmd dt 28.10.2021, vkm nr 567 dt 06.10.21
  Presidenca (3535) "P I R R O" Tirane 217,500 2021-11-17 2021-11-18 82410010012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1001001 Presidenca - blerje dekoratash, up nr 337/1 dt 05.11.2021, ft nr 318/2021, dt 08.11.2021, fh nr 159 dt 08.11.2021, pvmd dt 08.11.2021, vkm nr 567 dt 06.10.21
  Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "P I R R O" Tirane 10,000 2021-11-11 2021-11-18 35410160012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001, shpenzime per blerje medaljon, urdher nr 315 dt 15.10.2021 UP nr 6439/2 dt 19.10.2021 fature nr 278 dt 19.10.2021, FH nr 37 dt 19.10.2021 prverbal dt 19.10.2021, shkrese nr 6439/3 dt 26.10.2021
  Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "P I R R O" Tirane 5,400 2021-11-11 2021-11-18 35510160012021 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, shpenzime per pritje percjellje, program nr 7187/1 dt 18.10.2021 UP nr 7187/4 dt 18.10.2021 fature nr 275 dt 18.10.2021, FH nr 36 dt 18.10.2021 prverbal dt 18.10.2021, shkrese nr 7187/6 dt 26.10.2021
  Presidenca (3535) "P I R R O" Tirane 55,500 2021-11-17 2021-11-18 83210010012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1001001 Presidenca - bl dekorata, up nr 339/1 dt 05.11.2021, ft nr 317/2021 dt 08.11.2021, fh nr 160 dt 08.11.2021, pvmd dt 08.11.2021, vkm nr 567 dt 06.10.2021
  Presidenca (3535) "P I R R O" Tirane 55,500 2021-11-17 2021-11-18 82010010012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1001001 Presidenca - blerje dekoratash, up nr 334/1 dt 27.10.2021, ft nr 298/2021, dt 29.10.2021, fh nr 156 dt 28.10.2021, pvmd dt 28.10.2021, vkm nr 567 dt 06.10.21
  Presidenca (3535) "P I R R O" Tirane 1,056,500 2021-11-15 2021-11-16 81810010012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1001001 Presidenca - lik bl dekorata, up nr 325/1 dt 26.10.2021, ft nr 293/2021, dt 27.10.2021, fh nr 154 dt 27.10.2021, pvmd dt 27.10.2021, vkm nr 567 dt 06.10.2021
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) "P I R R O" Tirane 35,500 2021-11-10 2021-11-15 33610030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzime pritje percjellje. Fature nr.300/2021 dt.29.10.2021.Procesverb.dt.29.10.2021,Program dt.28.10.2021.Urdherpagese dt.28.10.2021.Kontrate ne vazhdim nr.28 dt.05.01.2021.
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) "P I R R O" Tirane 198,000 2021-11-04 2021-11-10 33010030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzime pritje percjellje. Kontrate ne vazhdim nr.28 dt.05.01.2021.Fature permbledhese nr.1104 dt.04.11.2021.Proc.verb.dt.23-24.10.2021.Prog.dt.22.10.2021,Urdherpagese dt.22.10.2021.Procesverbal dt.25-26.10.2021.
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) / Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te Policise se Shtetit (3535) "P I R R O" Tirane 22,000 2021-11-09 2021-11-10 71910160792021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Aparati DPP Shtetit blerje dhurata up nr 38 dt 20.08.2021 fat nr 310/2021 fh nr 12 dt 02.11.2021
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) / Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te Policise se Shtetit (3535) "P I R R O" Tirane 16,500 2021-11-09 2021-11-10 70910160792021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Aparati DPP Shtetit blerje dhurata, fat nr 2942021 fh nr 11 dt 28.10.2021,pv 29.10.21
  Presidenca (3535) "P I R R O" Tirane 43,500 2021-11-05 2021-11-09 79410010012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1001001 Presidenca - lik bl dekorata, up nr 323/1, dt 26.10.2021, ft nr 292/2021, dt 27.10.2021, fh nr 152 dt 27.10.2021, pvmd dt 27.10.2021, vkm nr 567 dt 06.10.2021