Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) All All 778,911,525.00 1,472 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) VODAFONE ALBANIA Gjirokaster 14,233 2021-10-15 2021-10-18 60924520012021 Sherbime telefonike 2452001,Bashkia Dropull telefon celular fat nr 64738/2021 dt 06.10.2021
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 117,516 2021-10-15 2021-10-18 60724520012021 Posta dhe sherbimi korrier 2452001,Bashkia Dropull sherbim postar ,tarife sherbimi fat nr 215,216,27/2021 dt 30.09.2021
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) UJESJELLES KANALIZIME SH.A DROPULL Gjirokaster 16,000 2021-10-15 2021-10-18 60324520012021 Uje 2452001,Bashkia Dropull uje fat nr 80/2021 dt 05.10.2021
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) TOK DIGITAL AGENCY Gjirokaster 41,826 2021-10-15 2021-10-18 59924520012021 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 2452001,Bashkia Dropull pagese per tvsh projekti fat nr 52/2021 dt 20.09.2021 pv dt 20.09.2021
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) EUROSIG SHA Gjirokaster 71,843 2021-10-15 2021-10-18 60124520012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2452001,Bashkia Dropull siguracion mjeti fat nr 551/2021 dt 28.09.2021 up nr 37 dt 02.09.2021ftese oferte njoftim fituesi
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 170,218 2021-10-07 2021-10-08 59324520012021 Pagese paaftesie 2452001,Bashkia Dropull pagese paaftesie shtator 2021 liste pagese
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 455,430 2021-10-06 2021-10-08 58924520012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2452001,Bashkia Dropull paga shtator 2021 liste pagese
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Gjirokaster 27,853 2021-10-06 2021-10-07 58624520012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2452001,Bashkia Dropull paga shtator 2021 liste pagese
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 140,760 2021-10-06 2021-10-07 59424520012021 Ndihme ekonomike 2452001,Bashkia Dropull ndihme ekonomike shtator 2021 liste pagese
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 2,359,479 2021-10-06 2021-10-07 59124520012021 Pagese paaftesie 2452001,Bashkia Dropull paaftesi shtator 2021 liste pagese
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 141,197 2021-10-06 2021-10-07 58724520012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2452001,Bashkia Dropull paga shtator 2021 liste pagese
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 151,520 2021-10-06 2021-10-07 59524520012021 Ndihme ekonomike 2452001,Bashkia Dropull fondi shtese mbi fondin e kushtezuar shtator 2021 liste pagese
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 177,463 2021-10-06 2021-10-07 59224520012021 Pagese paaftesie 2452001,Bashkia Dropull paaftesi shtator 2021 liste pagese
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 7,225 2021-10-06 2021-10-07 58824520012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2452001,Bashkia Dropull paga shtator 2021 liste pagese
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 333,548 2021-10-06 2021-10-07 58524520012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2452001,Bashkia Dropull paga shtator 2021 liste pagese
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 6,200 2021-10-06 2021-10-07 59724520012021 Ndihme ekonomike 2452001,Bashkia Dropull 6% ndihme ekonomike sistemi i pikezimit shtator 2021 liste pagese
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 156,967 2021-10-06 2021-10-07 58424520012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2452001,Bashkia Dropull paga shtator 2021 liste pagese
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 2,700 2021-10-06 2021-10-07 59624520012021 Ndihme ekonomike 2452001,Bashkia Dropull 6% ndihme ekonomike sistemi i pikezimit shtator 2021 liste pagese
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 314,424 2021-10-06 2021-10-07 58324520012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2452001,Bashkia Dropull paga shtator 2021 liste pagese
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 5,004,061 2021-10-06 2021-10-07 58224520012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2452001,Bashkia Dropull paga shtator 2021 liste pagese