Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Maliq (1515) All All 2,709,846,921.00 1,914 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Maliq (1515) INFINIT Korçe 105,600 2021-10-14 2021-10-15 66121680012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 2168001 BASHKIA MALIQ MIREMBAJTJE RIK.OBJEKTE NDERTIMORE,UPROK.NR 90 DT.29.07.2021,F.OFERTE DT 29.07.2021,PVERBAL FOND LIMIT DT.27.08.2021;P.VERBAL DT.03,13.08.2021,FAT NR.10/2021 DT.13.08.2021,DOK.SISTEMI,UB 41731
  Bashkia Maliq (1515) ARTAN HOXHA (L24218001K) Korçe 11,816 2021-10-14 2021-10-15 66621680012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2168001 BASHKIA MALIQ MBIKQYRJE OBJEKTI "SISTEMIM ASFALTIM RRUGE NJ ADM" UP NR 78 DT 16.06.2021,F.OFERTE DT.16.06.2021,DOK SISTEMI PVERBAL DT 16,21,22.06.2021; KONTRATE NR.3722 DT 22.06.2021 FAT NR.22/2021 DT.01.09.2021,UB 41719
  Bashkia Maliq (1515) VASHTEMIA Korçe 6,736,762 2021-10-14 2021-10-15 66321680012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2168001 BASHKIA MALIQ SISTEMIM ASFALTIM RRUGE NJ.ADM FAZA 3,FAT.NR 07/2021 DT 28.06.2021 KONTRATE NR 6666 DT 31.12.2020 UP NR 110 DT 21.10.2020,PV HAPJE 20.11.20,PV VLERES DT 07.12.20,RAP PERM,MIRATIM DT 17.12.20,BULETIN,UB 40177
  Bashkia Maliq (1515) INFINIT Korçe 1,900,000 2021-10-14 2021-10-15 66221680012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2168001 BASHKIA MALIQ SIST.ASF.RRUGE NJ.ADM FAZA 2,SIT.PERF,FAT.NR 13/2021 DT 02.09.2021 KONT.NR 159 DT 14.01.2021 UP NR 111 DT 26.10.2020,P.VERBAL DT 10,28.12.2020,RAP.PERMBLEDHES,MIRATIM TENDERI 06.01.2021,BULETIN,UB 40193
  Bashkia Maliq (1515) SOKOL RROKAJ Korçe 642,000 2021-10-14 2021-10-15 67021680012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2168001 BASHKIA MALIQ MATERIALE HIDRAULIKE,UPROK.NR 97 DT.23.08.2021,F.OFERTE DT 23.08.2021,PVERBAL DT.20,24.08.2021,13.09.2021,FAT NR.186/2021 DHE FH NR 127-127/2 DT.13.09.2021,DOK.SISTEMI,UB 41733
  Bashkia Maliq (1515) PROJECT DALUZ 2019 Korçe 154,198 2021-10-14 2021-10-15 66521680012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2168001 BASHKIA MALIQ MBIKQYRJE OBJEKTI "SISTEMIM ASFALTIM RRUGE+SHESHE MALIQ" UP NR 106 DT 13.10.2020,F.OFERTE DT.13.10.2020,DOK SISTEMI PVERBAL DT 13,15.10.2020, KONTRATE NR.5067 DT 16.10.2020 FAT NR.06/2021 DT.25.08.2021,UB 41718
  Bashkia Maliq (1515) M.A.K Studio Korçe 15,254 2021-10-14 2021-10-15 66821680012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2168001 BASHKIA MALIQ KOLAUDIM OBJEKTI "NDERTIM LINJA E JASHTME + SHPIM PUSI" UP NR 05 DT 25.01.2021,F.OFERTE DT.25.01.2021,DOK SISTEMI P.VERBAL DT 25,26,30.01.2021, KONTRATE NR.729 DT 03.02.2021 FAT NR.41/2021 DT.09.08.2021,UB 41726
  Bashkia Maliq (1515) Panajot Pilani Korçe 2,917 2021-10-14 2021-10-15 66421680012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2168001 BASHKIA MALIQ KOLAUDIM OBJEKTI "RRJETI I BRENDSHEM UJSJELLESI SYMIZ" UP NR 32 DT 17.03.2021,F.OFERTE DT.17.03.2021,DOK SISTEMI PVERBAL DT 17,19.03.2021; KONTRATE NR.1872 DT 25.03.2021 FAT NR.17/2021 DT.06.05.2021,UB 41717
  Bashkia Maliq (1515) BOA SORTE Korçe 202,656 2021-10-14 2021-10-15 66921680012021 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 2168001 BASHKIA MALIQ BLERJE TONERA,UPROK.NR 110 DT.15.09.2021,F.OFERTE DT 15.09.2021,PVERBAL DT.14,17,24.09.2021,FAT NR.172/2021 DHE FHYRJE NR 133,133/1 DT.24.09.2021,DOK.SISTEMI,UB 41734
  Bashkia Maliq (1515) BEQARI Korçe 26,750 2021-10-14 2021-10-15 66721680012021 Kosto e trajnimit dhe seminareve 2168001 BASHKIA MALIQ SHPENZIME PER AKTIVITETE ,URDHER TITULLARI NR 437 DT.30.09.2021,P.VERBAL FOND LIMIT DT.30.09.2021,RELACION DT 30.09.2021 P.VERBAL DT.30.09.2021,FAT NR.52/2021 DT.30.09.2021,UB 41721
  Bashkia Maliq (1515) NIKA Korçe 839,200 2021-10-13 2021-10-14 65421680012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2168001 BASHKIA MALIQ RRJETI I BRENDSHEM UJESJELLSI SYMIZ FAT.NR 47/2021 DT 30.04.2021 KONTRATE NR 5677 DT 16.11.20 UP NR 99 DT 30.09.20,PV HAPJE 20.10.20,PV VLERES DT 28.10.20,RAP PERM 05.11.20,UB 39562
  Bashkia Maliq (1515) KORSEL SHPK Korçe 2,227,686 2021-10-13 2021-10-14 65521680012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2168001 BASHKIA MALIQ SITUACION PASTRIMI MUAJI KORRIK 2021,KONTRATE SHUMEVJECARE 4100/3 DT 26.10.2018 U P NR 19 DT 28.02.18 PV HAPJE 17.07.18 PV VLERESIM 02.08.18 RAPORT PERFUNDIMTAR 24.10.2018 FAT.NR.77/2021 DT.17.08.2021 U.B. 34486
  Bashkia Maliq (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 731,850 2021-10-13 2021-10-14 65621680012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2168001 BASHKIA MALIQ SHPERBLIM KESHILLETARET,KRYETARET E FSHATRAVE PER MUAJIN SHTATOR 2021 SIPAS LISTPAGESES URDHER TITULLARI NR 52 DT 10.02.2021,NR.234 DT 16.06.2021
  Bashkia Maliq (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 4,576 2021-10-13 2021-10-14 65821680012021 Te tjera transferta tek individet 2168001 BASHKIA MALIQ SUBVENCIONIM QERAJE MUAJI SHTATOR 2021(E.HAJDINI) URDHER TITULLARI NR.297 DT 21.07.2021,KONTRATA NR 67 DT 01.02.2021 SIPAS LISTPAGESES,VENDIM NR 46 DT 30.06.2021 MIRATIM PREFEKTURE NR 610/1 DT 07.07.2021
  Bashkia Maliq (1515) Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania Korçe 5,218 2021-10-13 2021-10-14 65921680012021 Te tjera transferta tek individet 2168001 BASHKIA MALIQ SUBVENCIONIM QERAJE MUAJI SHTATOR 2021(K.BEDOLLARI) URDHER TITULLARI NR.298 DT 21.07.2021,KONTRATA NR 392 DT 11.07.2020 SIPAS LISTPAGESES,VENDIM NR 46 DT 30.06.2021 MIRATIM PREFEKTURE NR 610/1 DT 07.07.2021
  Bashkia Maliq (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 28,900 2021-10-13 2021-10-14 65721680012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2168001 BASHKIA MALIQ PAGESE QERAJE MUAJI SHTATOR 2021 SIPAS LISTPAGESES URDHER TITULLARI NR.98,99 DT 11.03.2021,NR.391 DT 10.09.2021,KONTRATA DT 06.01.2021,19.07.2021
  Bashkia Maliq (1515) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Korçe 3,910 2021-10-13 2021-10-14 66021680012021 Te tjera transferta tek individet 2168001 BASHKIA MALIQ SUBVENCIONIM QERAJE MUAJI SHTATOR 2021(XH.MOLLAYMERI) URDHER TITULLARI NR.299 DT 21.07.2021,KONTRATA NR 2117 DT 22.04.2021 SIPAS LISTPAGESES,VENDIM NR 46 DT 30.06.2021 MIRATIM PREFEKTURE NR 610/1 DT 07.07.2021
  Bashkia Maliq (1515) VASHTEMIA Korçe 8,254,625 2021-10-12 2021-10-13 64521680012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2168001 BASHKIA MALIQ SISTEMIM ASFALTIM RRUGE + SHESHE QYTETI MALIQ,FAT.NR 01,147/2021 DT 24.05.2021,27.09.2021 KONTRATE NR 5013 DT 14.10.20 UP NR 67 DT 07.08.20,PV HAPJE 14.09.20,PV VLERES DT 27.09.20,RAP PERM 06.10.20,UB 39326
  Bashkia Maliq (1515) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Korçe 62,954 2021-10-12 2021-10-13 65121680012021 Shpenzime te tjera transporti 2168001 BASHKIA MALIQ SHPENZIME TAKSA VJETORE MJETI,FAT NR. 2100483241,2100483239 DT.05.10.2021,URDHER TITULLARI LIKUIDIMI NR 455 DT 08.10.2021 UB 41685
  Bashkia Maliq (1515) ALDOK Korçe 452,640 2021-10-12 2021-10-13 65221680012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2168001 BASHKIA MALIQ BLERJE MATERIALE NDERTIMI,UPROKURIMI NR 99 DT.25.08.2021,F.OFERTE DT 25.08.2021,PVERBAL FOND LIMIT DT.24.08.2021;P.VERBAL DT.08,20.09.2021,FAT NR.09/2021 DT.20.09.2021;F.HYRJE NR 129 DT.20.09.2021;DOK.SISTEMI,UB 41686