Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) All All 1,742,479,044.00 2,236 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 180,353 2021-10-12 2021-10-13 65621670012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2167001 Bashkia Ure,paga shtator 2021 liste pagesa
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 2,463,657 2021-10-12 2021-10-13 65421670012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2167001 Bashkia Ure,paga shtator 2021 liste pagesa
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 813,691 2021-10-12 2021-10-13 64721670012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2167001 Bashkia Ure,paga shtator 2021 liste pagesa
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 636,381 2021-10-12 2021-10-13 65221670012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2167001 Bashkia Ure,paga shtator 2021 liste pagesa
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) UNION BANK SHA Berat 32,268 2021-10-12 2021-10-13 65721670012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2167001 Bashkia Ure,paga shtator 2021 liste pagesa
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 361,668 2021-10-12 2021-10-13 65121670012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2167001 Bashkia Ure,paga shtator 2021 liste pagesa
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Berat 462,325 2021-10-12 2021-10-13 65521670012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2167001 Bashkia Ure,paga shtator 2021 liste pagesa
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 2,197,445 2021-10-12 2021-10-13 64321670012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2167001 Bashkia Ure,paga shtator 2021 liste pagesa
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 277,849 2021-10-12 2021-10-13 64821670012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2167001 Bashkia Ure,paga shtator 2021 liste pagesa
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Berat 206,133 2021-10-12 2021-10-13 64921670012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2167001 Bashkia Ure,paga shtator 2021 liste pagesa
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Berat 97,538 2021-10-12 2021-10-13 65321670012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2167001 Bashkia Ure,paga shtator 2021 liste pagesa
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) Banka OTP Albania Berat 52,078 2021-10-12 2021-10-13 64521670012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2167001 Bashkia Ure,paga shtator 2021 liste pagesa
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 417,590 2021-10-12 2021-10-13 64621670012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2167001 Bashkia Ure,paga shtator 2021 liste pagesa
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Berat 148,119 2021-10-12 2021-10-13 64421670012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2167001 Bashkia Ure,paga shtator 2021 liste pagesa
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 402,564 2021-10-12 2021-10-13 65021670012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2167001 Bashkia Ure,paga shtator 2021 liste pagesa
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) TOTILA Berat 4,834,398 2021-10-05 2021-10-07 63421670012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2167001 Bashkia Ure, kontata 236 dt 20.04.2021 rikonstruksion ruge me rere bituminoze ne fshatrat e bashkise FAT 15 DT17.09.2021 situacioni 1
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 264,680 2021-10-06 2021-10-07 63921670012021 Ndihme ekonomike 2167001 Bashkia Ure,ndihmat ekonomike shtator 2021, liste pagese
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 250,800 2021-10-06 2021-10-07 64121670012021 Ndihme ekonomike 2167001 Bashkia Ure,ndihmat ekonomike shtator 2021, liste pagese
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ENTI KOMBETAR I BANESAVE Berat 5,000 2021-10-06 2021-10-07 64221670012021 Shpenzime per kuota qe rrjedhin nga detyrimet 2167001 Bashkia Ureshpenzime per blerje cmime per zerat e ndertimit fat 1 dt 05.10.2021
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) SHOQATA KOMBETARE PER IDE DHE ZHVILLIM Berat 2,000,000 2021-10-05 2021-10-07 63321670012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2167001 Bashkia Ure, kontrata 1351/9 dt 24.05.2021 projekti kulturor I love dimal