Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kamez (3535) All All 7,290,183,806.00 3,503 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kamez (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 40,000 2021-10-14 2021-10-18 109321660012021 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala 2166001 Bashkia Kamez 2021- kthim shume garancie urdher nr 514 dt 12.10.2021 liste pagese
  Bashkia Kamez (3535) Fidije Nërguti Tirane 395,280 2021-10-14 2021-10-18 10321660012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 2166001 Bashkia Kamez 2021-Blerje pllaka varrezash, Kont. 34 dt 30.04.21,ne vazhdim ,pv. dorezim 06.10..2021 ft.5 dt 06.10.2021, Fh. 23 dt06.10.21
  Bashkia Kamez (3535) Ujesjelles Kanalizime Kamez (UKK sh.a) Tirane 1,953 2021-10-14 2021-10-15 107621660012021 Uje 2166001 Bashkia Kamez 2021-Shpenzime uji permb. fatura UKK 30.6.2021 kont nr 521398-1
  Bashkia Kamez (3535) EUROSIG SHA Tirane 28,485 2021-10-14 2021-10-15 10221660012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2166001 Bashkia Kamez, sigurim TPL auto , up. 66dt 20.09.2021 fat 3854 dt 21.09.2021
  Bashkia Kamez (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 844,692 2021-10-13 2021-10-14 109621660012021 Ndihme ekonomike 2166001 Bashkia Kamez 2021- ndihme emergjente VKB nr 9 dt 29.09.2021 liste pagese
  Bashkia Kamez (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 87,120 2021-10-13 2021-10-14 109721660012021 Ndihme ekonomike 2166001 Bashkia Kamez 2021- ndihme emergjente VKB nr 95 dt 17.09.2021 liste pagese
  Bashkia Kamez (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 29,750 2021-10-13 2021-10-14 109221660012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2166001 Bashkia Kamez 2021- ambjente me qera urdher nr 227 dt 14.04.2021 liste pagese mbajtutr tatimi ne burim
  Bashkia Kamez (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,366,629 2021-10-13 2021-10-14 110621660012021 Te tjera transferta tek individet 2166001 Bashkia Kamez 2021-Ndihme emergjente fatkeqesi natyrore, VKB.15 dt 27.01.2020,permb.tetor 2021 urdher 517 dt 13.10.2021
  Bashkia Kamez (3535) "SHENDELLI" Tirane 9,000,000 2021-10-13 2021-10-14 110121660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez 2021-Ndertim Rr.I.Rugova,Rr.Mark Tirtja,Kont. ne vazhdim nr 4421 dt 31.07.2019, sit. nr. 2 dt 03.07.2020 fat nr. 11 dt 03.07.2020 seria 70246317, akt kol. 23.07.2020
  Bashkia Kamez (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 58,220 2021-10-13 2021-10-14 109821660012021 Ndihme ekonomike 2166001 Bashkia Kamez 2021- ndihme emergjente VKB nr 95 dt 17.09.2021 liste pagese
  Bashkia Kamez (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,984,193 2021-10-13 2021-10-14 109521660012021 Ndihme ekonomike 2166001 Bashkia Kamez 2021- ndihme emergjente VKB nr 9 dt 29.09.2021 liste pagese
  Bashkia Kamez (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 169,150 2021-10-13 2021-10-14 108821660012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2166001 Bashkia Kamez 2021-qera ambjente (zyra) kont nr 3597 dt 15.05.2020 urdher nr 227 dt 14.04.2021 liste pagese
  Bashkia Kamez (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 102,000 2021-10-13 2021-10-14 109021660012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2166001 Bashkia Kamez 2021-qera ambjente (zyra) kont nr 5721 dt 23.07.2020 urdher nr 227 dt 14.04.2021 liste pagese
  Bashkia Kamez (3535) REGLI sh.p.k Tirane 532,584 2021-10-13 2021-10-14 110021660012021 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala 2166001 Bashkia Kamez 2021-Lik garanci punime , kont. ne vazhdim 527 dt 07.12.2015, permb fat dt. 10.10.2021, akt. kol. 24.12.2015 sit. perf.24.12.2015 urdh. marrje dorez. 61 dt 26.01.17 pv. marrje dorez. 26.01.2017
  Bashkia Kamez (3535) BANKA E TIRANES Tirane 85,000 2021-10-13 2021-10-14 108921660012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2166001 Bashkia Kamez 2021-qera ambjente (zyra) kont nr 6714 dt 06.11.2019 urdher nr 227 dt 14.04.2021 liste pagese
  Bashkia Kamez (3535) BANKA CREDINS Tirane 51,000 2021-10-13 2021-10-14 109121660012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2166001 Bashkia Kamez 2021- ambjente me qera urdher nr 227 dt 14.04.2021 liste pagese mbajtutr tatimi ne burim
  Bashkia Kamez (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 295,000 2021-10-13 2021-10-14 109921660012021 Ndihme ekonomike 2166001 Bashkia Kamez 2021- ndihme emergjente VKB nr 96 dt 17.09.2021 liste pagese
  Bashkia Kamez (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,120,000 2021-10-12 2021-10-13 108121660012021 Te tjera transferta tek individet 2166001 Bashkia Kamez 2021-Grante termeti DS5 60%, vkb.102dt 31.082020, kont. 408/1 dt 23.04.2021 leje ndertimi 2840/1 dt 23.04.2020.2020 relacion 9425 dt 07.10.2021, nr. perfitues 1
  Bashkia Kamez (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,120,000 2021-10-12 2021-10-13 108021660012021 Te tjera transferta tek individet 2166001 Bashkia Kamez 2021-Grante termeti DS5 40%, vkb.127dt 06.10.2020, kont. 297/1 dt 23.04.2021 leje ndertimi 1489/1 dt 12.03.2020.2020 relacion 9425 dt 07.10.2021, nr. perfitues 1
  Bashkia Kamez (3535) BANKA CREDINS Tirane 840,000 2021-10-12 2021-10-13 108621660012021 Te tjera transferta tek individet 2166001 Bashkia Kamez 2021-Grante termeti DS5 60%, listepagese tetor 2021, vkb146 dt7.12.2020 kont.332/1dt 9.9.2021, leje nd.2916/1 dt 14.5.21, relac. nr 9425 dt07.10.2021 nr perfitues 1