Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) All All 852,561,870.00 836 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ND. UJESJELLESI FUSHE ARREZ Puke 55,404 2021-10-12 2021-10-13 25121550012021 Uje Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Shpenzime uji shtator 2021 fat nr 10 dt 06.10.2021
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 6,940 2021-10-11 2021-10-12 25021550012021 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Shpenzime sherbime postare per muajn shtator 2021 fat tat nr 2042 dt 05.10.2021
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 71,980 2021-10-07 2021-10-08 24821550012021 Ndihme ekonomike Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Ndime ekonomike 6% muaj GUSHT 2021 Njesia Adm Qaf-Mali,Iballe,Fierz sipas VKB 35 dt 24.09.2021,shprehje ligjore 648/1 dt 30.09.2021,sipas lispages dhe permbledhseve.
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 37,800 2021-10-07 2021-10-08 24921550012021 Ndihme ekonomike Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Ndime ekonomike 6% muaj GUSHT 2021 Per Bashkine Fush Arrez sipas VKB 35 dt 24.09.2021,shprehje ligjore 648/1 dt 30.09.2021,sipas lispages dhe permbledhseve.
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 1,659,857 2021-10-07 2021-10-08 24721550012021 Pagese paaftesie Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Nd.Ek dhe PAK shtator 2021 Vend.9/2021 dt 29.9.2021 SH.C.SH shkoder,shk.2880 dt.29.9.2021,ligj 57/2019 per asc soc.ne RSH,Per Bashkine Fush Arrez sipas listpagages shtator 2021
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 4,630,645 2021-10-07 2021-10-08 24621550012021 Pagese paaftesie Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Nd.Ek dhe PAK shtator 2021 Vend.9/2021 dt 29.9.2021 SH.C.SH shkoder,shk.2880 dt.29.9.2021,ligj 57/2019 per asc soc.ne RSH,Nj.Adm.Iball,Q-Mali,Fierz,Blerim sipas listpagages shtator 2021
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 1,993,958 2021-10-05 2021-10-06 24421550012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 paga shtator 2021 Punonjes Arsimi parashkollor,9-vjecar dhe i mesem sipas liste pag. dhe permbledhse shtator 2021
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 107,845 2021-10-05 2021-10-06 24221550012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 paga shtator 2021 Punonjes gjendjes civile sipas liste pag. dhe permbledhse shtator 2021
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 154,835 2021-10-05 2021-10-06 24521550012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 paga shtator 2021 Punonjes cerdhes ditore sipas liste pag. dhe permbledhse shtator 2021
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 3,653,677 2021-10-05 2021-10-06 24121550012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 paga shtator 2021 Punonjes administ.,sherb. publike,menaxhimi mbetjesh. dhe policia bashkiake sipas liste pag. dhe permbledhse shtator 2021
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 2,105,727 2021-10-05 2021-10-06 24321550012021 Shtesa page te tjera Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 paga shtator 2021 Punonjes Administrimi Pyjor,Rruge rurale,Zjarrfiksja dhe Ujitja sipas liste pag. dhe permbledhse shtator 2021
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ALCANI SHPK Puke 725,760 2021-09-29 2021-09-30 24021550012021 Sherbim per ngrohje Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Pelet up 253 dt 11.8.2020,kont 2204 dt 14.09.2020,fat tat shitje nr 134 dt 21.09.2021,fh 11 dt 23.09.2021,njoftim fitusi sipas buletin 70 dt 14.09.2020
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ALCANI SHPK Puke 1,133,688 2021-09-29 2021-09-30 23921550012021 Sherbim per ngrohje Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Dru zjarri up 253 dt 11.8.2020,kont 2204 dt 14.09.2020,fat tat shitje nr 135 dt 21.09.2021,fh 11 dt 23.09.2021,njoftim fitusi sipas buletin 70 dt 14.09.2020
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Puke 33,180 2021-09-22 2021-09-23 23421550012021 Elektricitet Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Shpenzime Energji muaj gusht 2021 kontrat nr 92516.141826.92515.93136.92520.92522 dt 24.08.2021
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Puke 318 2021-09-22 2021-09-23 23521550012021 Elektricitet Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Shpenzime Energji muaj gusht 2021 kontrat nr 141825 dt 26.08.2021
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Puke 20,394 2021-09-22 2021-09-23 23621550012021 Elektricitet Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Shpenzime Energji muaj gusht 2021 kontrat nr 92548.92557 dt 27.08.2021
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Puke 121,631 2021-09-22 2021-09-23 23821550012021 Elektricitet Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Shpenzime Energji muaj gusht 2021 kontrat nr 92517.93536.93540.93934.92550.92518.93148.92521.92556.92523.93941 dt 31.08.2021
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Puke 1,091 2021-09-22 2021-09-23 23721550012021 Elektricitet Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Shpenzime Energji muaj gusht 2021 kontrat nr 92554 dt 29.08.2021
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 3,870 2021-09-21 2021-09-22 23321550012021 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Shpenzime postare fat elektronike nr 2019 dt 07.09.2021 per muajn gusht 2021
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 37,440 2021-09-15 2021-09-16 23221550012021 Ndihme ekonomike Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 Ndime ekonomike 6% muaj korrik 2021 Per Bashkine Fush Arrez sipas VKB 32 dt 27.08.2021,shprehje ligjore 607/1 dt 07.09.2021,sipas lispages dhe permbledhseve.