Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kelcyre (1128) All All 880,111,079.00 1,252 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kelcyre (1128) BE - IS SH.P.K Permet 28,500,000 2021-10-15 2021-10-18 39221540012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KELCYRE NDE RRJETI JASHT UJESJELLE KOD PROJ 18BQ639 LIK PJESOR FAT NR 58 NR SER 72883804 DT 05.10.2020 SIT NR 5 KONT NR 2296 DT 01.11.2019 U PROK DT 24.05.2019
  Bashkia Kelcyre (1128) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Permet 2,950 2021-10-15 2021-10-18 39521540012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit BASHKIA KELCYRE PAGESE PER KOLAUDIM AUTOMJETI FAT NR 420/2021 DT 15.10.2021
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 89,110 2021-10-15 2021-10-18 39421540012021 Te tjera shperblime per personelin BASHKIA KELCYRE SHPERBLIM DALJE NE PENSION URDHER NR 104 DT 15.10.2021 LISTEPAGESA DT 15.10.2021
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 202,725 2021-10-14 2021-10-15 39121540012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KELCYRE PAGESE KESHILLTARET KORRIK-GUSHT 2021 URDHER NR 10/2021 DT 14.10.2021
  Bashkia Kelcyre (1128) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Permet 5,850 2021-10-14 2021-10-15 39021540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA KELCYRE NDALESE PAGE PER JANO KOZDINE SHTATOR 2021 URDHER NR 10/2021 DT 13.10.2021
  Bashkia Kelcyre (1128) DAS OIL Permet 783,745 2021-10-13 2021-10-14 38921540012021 Karburant dhe vaj BASHKIA KELCYRE KARBURANT FAT NR 19/2021 DT 08.07.2021 FH NR 17 DT 08.07.2021,FAT NR 191/2021 DT 26.07.2021 FH NR 18 DT 26.07.2021 U PROK NR 327/1 DT 17.02.2021 KONTRATE NR 327/5 DT 14.04.2021
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 66,393 2021-10-12 2021-10-13 37421540012021 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KELCYRE PAGA SHTATOR 2021
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 1,578,259 2021-10-12 2021-10-13 37121540012021 Shtese page per funksionin BASHKIA KELCYRE PAGA SHTATOR 2021
  Bashkia Kelcyre (1128) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Permet 81,660 2021-10-12 2021-10-13 38821540012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit BASHKIA KELCYRE PAGESE TAKSA VJETORE PER ZJARFIKSEN PER VITIN 2021 FAT PER ARKETIM DT 05.10.2021 TARGA AA 201 TA
  Bashkia Kelcyre (1128) BANKA E TIRANES Permet 29,017 2021-10-12 2021-10-13 37821540012021 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KELCYRE PAGA SHTATOR 2021
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 2,106,719 2021-10-12 2021-10-13 37221540012021 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KELCYRE PAGA SHTATOR 2021
  Bashkia Kelcyre (1128) SADIK XHELILI Permet 286,800 2021-10-12 2021-10-13 38721540012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore BASHKIA KELCYRE MIREMBAJTJE OBJEKTE SHKOLLORE FAT NR 809/2021 DT 10.09.2021 FH NR 21 DT 10.09.2021 U PROK NR 1829 DT 24.08.2021 NJOFT FIT DT 26.08.2021 PROCES VERBAL DT 10.09.2021
  Bashkia Kelcyre (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 4,206,038 2021-10-12 2021-10-13 36521540012021 Pagese paaftesie BASHKIA KELCYRE PAGESE PAAFTESIE SHATOR 2021 URDHER NR 09/2021 DT 30.09.2021
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 244,186 2021-10-12 2021-10-13 36421540012021 Pagese paaftesie BASHKIA KELCYRE PAGESE PAAFTESIE SHATOR 2021 URDHER NR 09/2021 DT 30.09.2021
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 472,796 2021-10-12 2021-10-13 37721540012021 Shtese page per largesi nga qendra e banimit BASHKIA KELCYRE PAGA SHTATOR 2021
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 510,708 2021-10-12 2021-10-13 37921540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA KELCYRE PAGA SHTATOR 2021
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 559,636 2021-10-12 2021-10-13 38021540012021 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe BASHKIA KELCYRE PAGA SHTATOR 2021
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 54,592 2021-10-12 2021-10-13 38121540012021 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KELCYRE PAGA SHTATOR 2021
  Bashkia Kelcyre (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 947,716 2021-10-12 2021-10-13 36921540012021 Ndihme ekonomike BASHKIA KELCYRE NDIHMA EKONOMIKE SHTATOR 2021 VEND SHERB SOCIAL NR 09/2021 DT 29.09.2021 URDHER NR 10/2021 DT 06.10.2021
  Bashkia Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 130,471 2021-10-12 2021-10-13 37621540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA KELCYRE PAGA SHTATOR 2021