Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Vlore (3737) All All 5,648,231,559.00 3,278 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Vlore (3737) CORRECTOR Vlore 20,000 2021-10-14 2021-10-15 109221460012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë ndales page bashkia 2146001 brunilda aliaj
  Bashkia Vlore (3737) FINAL Vlore 20,000 2021-10-14 2021-10-15 109421460012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë ndales page bashkia 2146001 mariglen shehaj
  Bashkia Vlore (3737) Najada Beqaraj Vlore 45,400 2021-10-14 2021-10-15 109021460012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë ndales page bashkia 2146001 alma papa
  Bashkia Vlore (3737) FINAL Vlore 10,000 2021-10-14 2021-10-15 109621460012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë ndales page bashkia 2146001 stiven kalemaj
  Bashkia Vlore (3737) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Vlore 44,000 2021-10-14 2021-10-15 108921460012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë ndales page bashkia 2146001 adixhe malaj
  Bashkia Vlore (3737) AA BAILIFF Vlore 20,000 2021-10-14 2021-10-15 108821460012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë ndales page bashkia 2146001 sulltane hamzo
  Bashkia Vlore (3737) YLLI HYSAJ Vlore 36,000 2021-10-14 2021-10-15 109721460012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë ndales page bashkia 2146001 arlind duka
  Bashkia Vlore (3737) MICRO CREDIT ALBANIA Vlore 13,644 2021-10-14 2021-10-15 109321460012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë ndales page bashkia 2146001 laureta brataj
  Bashkia Vlore (3737) GENTIAN HORIETI Vlore 550,680 2021-10-14 2021-10-15 107721460012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale blerje bojra bashkia 2146001 fat 43 dt 24.09.2021 u.prok 77 dt 08.09.2021 ftes oferte
  Bashkia Vlore (3737) AA BAILIFF Vlore 43,552 2021-10-14 2021-10-15 109521460012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë ndales page bashkia 2146001 rudina bino
  Bashkia Vlore (3737) Altin Vako Vlore 11,352 2021-10-14 2021-10-15 109121460012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë ndales page bashkia 2146001 gentjana mitraj
  Bashkia Vlore (3737) MICRO CREDIT ALBANIA Vlore 10,000 2021-10-14 2021-10-15 109821460012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë ndales page bashkia 2146001 esmeraldo kalemi
  Bashkia Vlore (3737) ANDI HAMO Vlore 90,000 2021-10-13 2021-10-14 107621460012021 Shpenzime te tjera transporti riparim mjete bashkia 2146001 fat 75 dt 04.10.2021 u.prok 81 dt 08.09.2021 ftes oferte
  Bashkia Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 30,000 2021-10-13 2021-10-14 107521460012021 Te tjera shperblime per personelin shperblim per fatkeqesi bashkia 2146001 ub 237 dt 28.09.2021
  Bashkia Vlore (3737) "GEGA CENTER GKG" Vlore 159,280 2021-10-13 2021-10-14 108521460012021 Karburant dhe vaj benzine bashkia 2146001 kont 6055 dt 22.04.2021 u.prok 49 dt 23.02.2021 fat 938 dt 10.09.2021
  Bashkia Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 78,559 2021-10-13 2021-10-14 107421460012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë ore jasht orari bashkia 2146001 qershor shtator
  Bashkia Vlore (3737) Elza Xhahollari Vlore 93,600 2021-10-13 2021-10-14 108121460012021 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave KOMPJUTERA BASHKIA 2146001 FAT 26 DT 25.06.2021 U.PROK 56 DT 08.06.2021 FTES OFERTE
  Bashkia Vlore (3737) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Vlore 22,089 2021-10-13 2021-10-14 108221460012021 Shpenzime te tjera transporti taksa mjeti bashkia 2146001 fat 21000488960 dt 08.10.2021
  Bashkia Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 89,934 2021-10-13 2021-10-14 107221460012021 Te tjera shperblime per personelin shperblim per dalje ne pension bashkia 2146001 ub 233 dt 23.09.2021
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 632,994 2021-10-13 2021-10-14 108321460012021 Te dala, hua te tjera afatgjate nga sistemi bankar pages kredie bashkia 2146001 principali