Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Polican (0232) All All 1,087,285,089.00 1,629 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Polican (0232) ELVIRA GOGA(M02219012C) Skrapar 119,640 2021-10-15 2021-10-18 50121400012021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 2140001 U-blerje nr.8075 Fature nr.14/2021 dt.01.06.2021 Urdher prok.nr.29 prot 921 dt.22.04.2021 K-blerje nr.55 dt.12.10.2021F-Hyrje nr.46 dt.01.06.2021URDP 21 Ditari nr.31543"Blerje uniforma per projektin UNDP"Bashkia Poliçan
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 51,000 2021-10-15 2021-10-18 50021400012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2140001 Shpenzime kompesimi per kryepleqte e Njesise Administrative Terpan List Pagesa Tetor 2021 per periudhen Shtator 2021 Plan 14 Fakt 10 Urdher i kryetarit nr.331 prot.2115 dt.14.10.2021 Bashkia POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 86,700 2021-10-15 2021-10-18 49921400012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2140001 Shpenzime kompesimi per kryepleqte e Njesise Administrative Vertop List Pagesa Tetor 2021 per periudhen Shtator 2021 Plan 13 Fakt 12 Urdher i kryetarit nr.331 prot.2115 dt.14.10.2021 Bashkia POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) Kleart Sakollari Skrapar 24,535 2021-10-15 2021-10-18 50221400012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2140001 Urdher-blerje nr.8073 Fature nr.29/2021dt.31.08.2021 F-hyrje 66-66/1 U-Prok.nr.47prot.1379 dt.22.06.2021 Kontrate nr.1379/11 Prot dt.06.07.2021CN/44662/07022021"Blerje ushq.per qendren ditore&çerdhen" B.Poliçan
  Bashkia Polican (0232) SHYQYRIE MEÇO Skrapar 32,000 2021-10-14 2021-10-15 49721400012021 Sherbime te tjera 2140001 U-Blerje nr.8040 Fature elekt.nr.12/2021 dt.28.09.2021 Urdher-prokurim nr.44 prot 1272 dt.11.06.2021 Kontrate sherbimi nr.01 dt.22.06.2021"Sherbime interneti"CN/39053/06182021Bashkia Polican
  Bashkia Polican (0232) Kleart Sakollari Skrapar 141,470 2021-10-13 2021-10-14 49421400012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2140001 Urdher-blerje nr.7984 Fature nr.24/2021dt.30.06.2021 F-hyrje 56-56/1 U-Prok.nr.2 prot.153 dt.22.01.2021 Kontrate nr.153/15 Prot dt.03.02.2021CN/81009/02012021"Blerje ushq.per qendren ditore&çerdhen"URDP 22 Ditari 31544 B.Poliçan
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 63,495 2021-10-13 2021-10-14 49621400012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2140001 Pagese burse nxenesit e arsimit te mesem List Pagesa Tetor 2021 Urdher i kryetarit nr.329 prot.2196 dt.12.10.2021VKB nr.58 dt.22.12.2020 Kof.Pref.1110/2dt.30.12.2020 Bashkia POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) Kleart Sakollari Skrapar 20,780 2021-10-13 2021-10-14 49521400012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2140001 Urdher-blerje nr.7984 Fature nr.23/2021dt.30.06.2021 F-hyrje 57 U-Prok.nr.2 prot.153 dt.22.01.2021 Kontrate nr.153/15 Prot dt.03.02.2021CN/81009/02012021"Blerje ushq.per qendren ditore&çerdhen"URDP 23 Ditari 31545 B.Poliçan
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 1,397,672 2021-10-11 2021-10-12 47621400012021 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 2140001 Paga List Pagesa Tetor 2021 per periudhen Shtator 2021 Urdher i kryetarit nr.319 prot.2149 dt.07.10.2021 Nr.Punonjesve Min 00 Plani 257 Fakti 48 Bashkia POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 268,071 2021-10-11 2021-10-12 47721400012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2140001 Paga List Pagesa Tetor 2021 per periudhen Shtator 2021 Urdher i kryetarit nr.319 prot.2149 dt.07.10.2021 Nr.Punonjesve Min 00 Plani 257 Fakti 8 Bashkia POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 30,600 2021-10-11 2021-10-12 48321400012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2140001 Shpenzime qiramarrje ambjentesh List Pagesa Tetor 2021 per periudhen Shtator 2021 Urdher i kryetarit nr.320 prot.2150 dt.07.10.2021 VKB 02 dt.14.01.2021 Konf.Pref.33/1 dt.25.01.2021 Kontrata nr.100/1-100/6 dt.15.01.2021 B.POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) BANKA KOMBETARE TREGTARE Skrapar 13,515 2021-10-11 2021-10-12 48521400012021 Shpenzime per honorare 2140001 Pagese honorare me kontrate sherbimi dt.03.08.2021"Auditim i brendshem"Urdher nr.322 prot 2152 dt.07.10.2021 List pagesa Tetor per periudhen Shtator 2021 Bashkia Polican
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 109,785 2021-10-11 2021-10-12 48621400012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2140001 Shpenzime kompesimi per keshilltaret List Pagesa Tetor 2021 per periudhen Shtator 2021 Plan 15 Fakt 15 Urdher i kryetarit nr.320 prot.21512 dt.07.10.2021 Bashkia POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 801,483 2021-10-11 2021-10-12 47921400012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2140001 Paga List Pagesa Tetor 2021 per periudhen Shtator 2021 Urdher i kryetarit nr.319 prot.2149 dt.07.10.2021 Nr.Punonjesve Min 00 Plani 257 Fakti 19 Bashkia POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 29,471 2021-10-11 2021-10-12 48221400012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2140001 Paga List Pagesa Tetor 2021 per periudhen Shtator 2021 Urdher i kryetarit nr.319 prot.2149 dt.07.10.2021 Nr.Punonjesve Min 00 Plani 257 Fakti 1 Bashkia POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 7,650 2021-10-11 2021-10-12 48421400012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2140001 Shpenzime qiramarrje ambjentesh List Pagesa Tetor 2021 per periudhen Shtator 2021 Urdher i kryetarit nr.320 prot.2150 dt.07.10.2021 VKB 02 dt.14.01.2021 Konf.Pref.33/1 dt.25.01.2021 Kontrata nr.100/1-100/6 dt.15.01.2021 B.POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 2,227,734 2021-10-11 2021-10-12 48121400012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2140001 Paga List Pagesa Tetor 2021 per periudhen Shtator 2021 Urdher i kryetarit nr.319 prot.2149 dt.07.10.2021 Nr.Punonjesve Min 00 Plani 257 Fakti 54 Bashkia POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 586,756 2021-10-11 2021-10-12 47821400012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2140001 Paga List Pagesa Tetor 2021 per periudhen Shtator 2021 Urdher i kryetarit nr.319 prot.2149 dt.07.10.2021 Nr.Punonjesve Min 00 Plani 257 Fakti 8 Bashkia POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) UNION BANK SHA Skrapar 136,125 2021-10-11 2021-10-12 48021400012021 Shtese page per funksionin 2140001 Paga List Pagesa Tetor 2021 per periudhen Shtator 2021 Urdher i kryetarit nr.319 prot.2149 dt.07.10.2021 Nr.Punonjesve Min 16 Plani 3 Fakti 3 Bashkia POLIÇAN
  Bashkia Polican (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 822,247 2021-10-11 2021-10-12 47521400012021 Shtese page per funksionin 2140001 Paga List Pagesa Tetor 2021 per periudhen Shtator 2021 Urdher i kryetarit nr.319 prot.2149 dt.07.10.2021 Nr.Punonjesve Min 00 Plani 257 Fakti 21 Bashkia POLIÇAN