Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Corovode (0232) All All 1,366,116,241.00 2,377 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 1,545,564 2021-10-14 2021-10-15 65821390012021 Pagese paaftesie 2139001 Liste pagesa Paaftesia Tetor 2021 Urdher nr.187 Prot.2865 dt.14.10.2021 Nr perfituesve 184 Nj.Administrative & Bashkia Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 37,269 2021-10-14 2021-10-15 66021390012021 Pagese paaftesie 2139001 Liste pagesa Paaftesia Tetor 2021 Urdher nr.187 Prot.2865 dt.14.10.2021 Nr perfituesve 3 Nj.Administrative & Bashkia Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 100,356 2021-10-14 2021-10-15 66321390012021 Pagese paaftesie 2139001 Liste pagesa Paaftesia Tetor 2021 Urdher nr.187 Prot.2865 dt.14.10.2021 Nr perfituesve 9 Nj.Administrative & Bashkia Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) BANKA KOMBETARE TREGTARE Skrapar 3,300 2021-10-14 2021-10-15 66121390012021 Pagese paaftesie 2139001 Liste pagesa Paaftesia Tetor 2021 Urdher nr.187 Prot.2865 dt.14.10.2021 Nr perfituesve 1 Nj.Administrative & Bashkia Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) BANKA CREDINS Skrapar 1,189,178 2021-10-14 2021-10-15 65921390012021 Pagese paaftesie 2139001 Liste pagesa Paaftesia Tetor 2021 Urdher nr.187 Prot.2865 dt.14.10.2021 Nr perfituesve 86 Nj.Administrative & Bashkia Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) BANKA CREDINS Skrapar 4,351,346 2021-10-14 2021-10-15 66221390012021 Pagese paaftesie 2139001 Liste pagesa Paaftesia Tetor 2021 Urdher nr.187 Prot.2865 dt.14.10.2021 Nr perfituesve 408 Nj.Administrative & Bashkia Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) LA - OR Skrapar 22,575,090 2021-10-13 2021-10-14 65721390012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2139001 U-bl.planif.nr.7763 L 7 Fature nr.05/2021dt.29.09.2021 U-Prok.16 dt.11.03.2020 Kont.nr.1436 prot dt.20.05.2020 BOE Sit.nr.05"Rehab.i Ujesj.Te Qytetit Çorovode dhe fshat.Çeren.,Sharove"Urdher 186 Prot.2834 dt.12.10.2021 B.Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) SHANSI INVEST Skrapar 33,864,055 2021-10-13 2021-10-14 65621390012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2139001 U-bl.planif.nr.7762 L 7 Fature nr.17/2021 dt.29.09.2021 U-Prok.16 dt.11.03.2020 Kont.nr.1436 prot dt.20.05.2020 BOE Sit.nr.05 "Rehab.i Ujesj.Te Qytetit Çorov.&fshat.Çeren.,Sharove"Urdher 186 Prot.2834 dt.12.10.2021B.Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) LA - OR Skrapar 1,060,931 2021-10-12 2021-10-13 65521390012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2139001 U-bl.planif.nr.7763 L 6 Fature nr.01/2021dt.25.03.2021 U-Prok.16 dt.11.03.2020 Kont.nr.1436 prot dt.20.05.2020 BOE Sit.nr.04"Rehab.i Ujesj.Te Qytetit Çorovode dhe fshat.Çeren.,Sharove"URDP 22 Ditari 18793 B.Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) SHANSI INVEST Skrapar 1,525,148 2021-10-12 2021-10-13 65421390012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2139001 U-bl.planif.nr.7762 L 6 Fature nr.03/2021 dt.25.03.2021 U-Prok.16 dt.11.03.2020 Kont.nr.1436 prot dt.20.05.2020 BOE Sit.nr.04 "Rehab.i Ujesj.Te Qytetit Çorov.&fshat.Çeren.,Sharove"URDP 21 Ditari 18791B.Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) BANKA CREDINS Skrapar 46,993 2021-10-11 2021-10-12 65221390012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2139001 Paga List Pagesa Tetor 2021 per periudhen Shtator 2021 Urdher nr.184 Prot.2825 dt.11.10.2021 Nr.Punonjesve Min 00 Plan 227 Fakt 2 Bashkia SKRAPAR
  Bashkia Corovode (0232) BANKA CREDINS Skrapar 10,000 2021-10-11 2021-10-12 65321390012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2139001 Shpenzime qiramarrje shtepi banimi per familjen ne nevoje(Syrja Shkembi)VKB nr.19 dt.25.03.2021 Konf.Prefekture shkrese nr.227/1 dt.06.04.2021Urdher nr.184 Prot.2825 dt.11.10.2021Bashkia SKRAPAR
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 1,350,992 2021-10-11 2021-10-12 65121390012021 Ndihme ekonomike 2139001 Liste pagesa Nd.ekonomike Shtator 2021 Vendimi 1.1.9.2021 dt.30.09.2021 Shkresa nr.192 prot dt.01.10.2021 Urdher nr.184 Prot 2825 dt.11.10.2021Nr perfituesve 248 Nj.Admin.& Bashkia Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) BANKA CREDINS Skrapar 1,053,076 2021-10-11 2021-10-12 65021390012021 Ndihme ekonomike 2139001 Liste pagesa Nd.ekonomike Shtator 2021 Vendimi 1.1.9.2021 dt.30.09.2021 Shkresa nr.192 prot dt.01.10.2021 Urdher nr.184 Prot.2825 dt.11.10.2021Nr perfituesve 196 Nj.Administrative & Bashkia Skrapar
  Bashkia Corovode (0232) BANKA CREDINS Skrapar 36,591 2021-10-08 2021-10-11 64421390012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2139001 Shpenzime kompesimi per anetaret e Keshillit Bashkiak Urdher nr.182 Prot.2810 dt.07.10.2021 List Pagesa Tetor 2021 per periudhen Shtator 2021Plan 15 Fakt 5 Bashkia SKRAPAR
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 29,275 2021-10-08 2021-10-11 64521390012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2139001 Shpenzime kompesimi per anetaret e Keshillit Bashkiak Urdher nr.182 Prot.2810 dt.07.10.2021 List Pagesa Tetor 2021 per periudhen Shtator 2021Plan 15 Fakt 4 Bashkia SKRAPAR
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 22,500 2021-10-08 2021-10-11 64221390012021 Udhetim i brendshem 2139001 Shpenzime udhetimi e dieta List pagesa Tetor 2021 per periudhen Qershor-Shtator 2021 Urdher nr.180 Prot.2775 dt.05.10.2021Bashkia SKRAPAR
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 4,675 2021-10-08 2021-10-11 64921390012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2139001 Shpenzime kompesimi per kryepleqte e fshatrave Urdher nr.182 Prot.2810 dt.07.10.2021 List Pagesa Tetor 2021 per periudhen Shtator 2021Plan 92 Fakt 2 Bashkia SKRAPAR
  Bashkia Corovode (0232) BANKA KOMBETARE TREGTARE Skrapar 7,318 2021-10-08 2021-10-11 64621390012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2139001 Shpenzime kompesimi per anetaret e Keshillit Bashkiak Urdher nr.182 Prot.2810 dt.07.10.2021 List Pagesa Tetor 2021 per periudhen Shtator 2021Plan 15 Fakt 1 Bashkia SKRAPAR
  Bashkia Corovode (0232) BANKA CREDINS Skrapar 113,240 2021-10-08 2021-10-11 64121390012021 Udhetim i brendshem 2139001 Shpenzime udhetimi e dieta List pagesa Tetor 2021 per periudhen Qershor-Shtator 2021 Urdher nr.180 Prot.2775 dt.05.10.2021Bashkia SKRAPAR