Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Sarande (3731) MANE/S All 79,174,455.00 12 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Sarande (3731) MANE/S Sarande 13,461,500 2022-01-07 2022-01-12 64621380012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve LIK FAT NR 2 DAT 22.03.2021, U-PROK NR 13 DAT 17.07.2020,KONTRATA NR 13 DAT 16.09.2021
  Bashkia Sarande (3731) MANE/S Sarande 13,461,500 2021-12-29 2021-12-31 64621380012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) LIK FAT NR 2 DAT 22.03.2021, U-PROK NR 13 DAT 17.07.2020,KONTRATA NR 13 DAT 16.09.2021
  Bashkia Sarande (3731) MANE/S Sarande 9,725,112 2021-10-06 2021-10-13 44121380012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve lik fat nr 5 dat 24.06.2021,u-prok nr 7 ,7/1 dat 22.03.2021,kontrata nr 7 dat 26.04.2021,situacioni perfundimtar ,certifikata e marjes se perkohshme ne dorzim
  Bashkia Sarande (3731) MANE/S Sarande 9,500,000 2021-05-26 2021-05-31 23121380012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) LIK FAT NR 2/21,22.03.2021,U-PROK NR 13 DAT 17.07.2020,KONTRATA NR 13 DAT 16.09.2020 ,SITUACIONI PERFUNDIMTAR,CERTIFIKATA E MARJES SE PERKOHESHME NE DORZIM
  Bashkia Sarande (3731) MANE/S Sarande 5,700,000 2021-04-14 2021-04-19 15921380012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) LIK FAT NR 21 DAT 22.03.2021,U-PROK NR 13 DAT 17.07.2020,KONTRATA NR 132 DAT 16.09.2020,SITUACIONI PERFUNDIMTAR,PROCES-VERBAL AKT-KOLAUDIMI DAT 05.03.2021
  Bashkia Sarande (3731) MANE/S Sarande 11,875,000 2020-12-17 2020-12-22 63021380012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) LIK FAT NR 2 DAT 10.11.2020,U-PROK NR 13,13/1 DAT 17.07.2020,KONTRATA NR 13 DAT 16.09.2020,SITUAC NR 1
  Bashkia Sarande (3731) MANE/S Sarande 1,427,280 2020-10-19 2020-10-26 49521380012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) LIK FAT NR 8 DAT 25.06.2020,U-P[ROK NR 5,5/1 DAT 01.04.2019,KONTRATA NR 5 DAT 10.06.2019,SITUACIONI PERFUNDIMTAR
  Bashkia Sarande (3731) MANE/S Sarande 816,000 2020-10-08 2020-10-13 45821380012020 Shpenz. per rritjen e AQT - objekte me vlere historike LIK FAT NR 8 DAT 02.08.2019,U-PROK NR 3 DAT 26.06.2019,FTESA PER OFERT ,PROCES-VERBALI DAT 26.06.2019
  Bashkia Sarande (3731) MANE/S Sarande 429,600 2020-01-30 2020-02-03 4521380012020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore LIK FAT NR 18 DAT 02.12.2019,U-PROK NR 14 DAT 22.11.2019
  Bashkia Sarande (3731) MANE/S Sarande 5,210,790 2019-12-30 2019-12-31 66221380012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) LIK FAT NR 16 DAT 30.11.2019,KONTRATA NR 5 DAT 10.06.2019
  Bashkia Sarande (3731) MANE/S Sarande 3,437,225 2019-08-14 2019-08-19 41121380012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) LIK NGA B SR FAT NR 6 DAT 25.07.2019,,U-PROK NR 1&1/1 DAT 25.03.2019,KONTRATA NR 1 DAT 05.05.2019,SITUACIONI I PUNIMEVE CERTIFIKAT E MARJES NE DORZIM E PERKOHSHME,PROCES-VERBAL KOLAUDIMI
  Bashkia Sarande (3731) MANE/S Sarande 4,130,448 2019-05-24 2019-06-07 22221380012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) lik nga bashkia sr fat nr 2 dat 13.03.2019,u-prok nr 17 dat 17/1 dat 27.04.2018, certifikata e marjes se perkoheshme ne dorzim ,situacioni perfundimtar ,kontrata nr 17 dat 20.07.2018 proces-verbal kolaudimi
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >