Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Permet (1128) All All 899,678,951.00 2,800 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Permet (1128) MIKAIL LILE Permet 14,200 2021-10-11 2021-10-12 83621350012021 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara BASHKIA PERMET SHPENZIME NOTERIALE FAT NR 1/2021 DT 14.09.2021 URDHER NR 316 DT 29.09.2021
  Bashkia Permet (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 7,387 2021-10-08 2021-10-11 83721350012021 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA PERMET FAT NR 187/2021 DT 31.08.2021
  Bashkia Permet (1128) HITO 94 Permet 1,507,644 2021-10-08 2021-10-11 83821350012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA PERMET RIKONSTRUKSION I REZERVUARIT QILARISHT KOD PROJ 1350053 FAT NR 5/2021 DT 16.09.2021 AKT KOLD DT 14.04.2021 CERT MARJ PERK DORZ DT 20.04.2021 KONT NR 3291 DT 12.11.2020 URDHER NR 402 DT 13.10.2020 SIT PERFUNDIMTAR
  Bashkia Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 96,436 2021-10-08 2021-10-11 83221350012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA PEMET PAGESE DEMSHPERBLIMI PER MARJETA DHIMITRI URDHER NR 314 DT 29.09.2021
  Bashkia Permet (1128) O L S I Permet 546,462 2021-10-08 2021-10-11 83321350012021 Karburant dhe vaj BASHKIA PERMET KARBURANT AKT MARVESHJE NR 1267 DT 19.07.2021 KONT NR 466 DT 22..02.2021 FAT NR 1072/2021 DT 03.09.2021 FH NR 45 DT 03.09.2021 U PROK NR 19 DT 25.01.2021 NJOF FIT NR 410/1 DT 17.02.2021 PROCES VERBAL DT 03.09.2021
  Bashkia Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 18,700 2021-10-08 2021-10-11 84121350012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative BASHKIA PERMET PAGESE FIZIOTERAPISTI,DHE PSIKOLOGU SHTATOR 2021
  Bashkia Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 32,007 2021-10-06 2021-10-07 80721350012021 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA PERMET PAGA SHTATOR 2021
  Bashkia Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 81,740 2021-10-06 2021-10-07 82021350012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA PERMET PAGA SHTATOR 2021
  Bashkia Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 43,316 2021-10-06 2021-10-07 81021350012021 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA PERMET PAGA SHTATOR 2021
  Bashkia Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 1,440,269 2021-10-06 2021-10-07 81421350012021 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA PERMET PAGA SHTATOR 2021
  Bashkia Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 320,783 2021-10-06 2021-10-07 81221350012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA PERMET PAGA SHTATOR 2021
  Bashkia Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 69,198 2021-10-06 2021-10-07 81621350012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA PERMET PAGA SHTATOR 2021
  Bashkia Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 106,560 2021-10-06 2021-10-07 81821350012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA PERMET PAGA SHTATOR 2021
  Bashkia Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 97,244 2021-10-06 2021-10-07 80821350012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA PERMET PAGA SHTATOR 2021
  Bashkia Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 47,561 2021-10-06 2021-10-07 81121350012021 Shtese page per funksionin BASHKIA PERMET PAGA SHTATOR 2021
  Bashkia Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 104,770 2021-10-06 2021-10-07 81521350012021 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA PERMET PAGA SHTATOR 2021
  Bashkia Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 234,829 2021-10-06 2021-10-07 81721350012021 Shtese page per funksionin BASHKIA PERMET PAGA SHTATOR 2021
  Bashkia Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 166,582 2021-10-06 2021-10-07 80621350012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA PERMET PAGA SHTATOR 2021
  Bashkia Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 97,547 2021-10-06 2021-10-07 80921350012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA PERMET PAGA SHTATOR 2021
  Bashkia Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 99,917 2021-10-06 2021-10-07 82121350012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA PERMET PAGA SHTATOR 2021