Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Mat (0625) All All 2,398,055,823.00 4,803 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) Sinani Trading Mat 79,200 2021-10-13 2021-10-15 126421320012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Mat (2132001) Lik.Shpenz.Blerje Mish.Urdh.Prok.Nr.117 Dt.09.03.2021.Kontr.Malli Nr.2201 Prot.Dt.19.05.2021.Marv.Kuad.Nr.1972 Prot.Dt.07.05.2021.Fat.Fisk.Nr.175/2021 Dt.06.10.2021.Fl.Hyrje Nr.41 e Proc.verb.dorez.Dt.06.10.2021
  Bashkia Mat (0625) Sinani Trading Mat 145,800 2021-10-13 2021-10-15 126321320012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Mat (2132001) Lik.Shpenz.Blerje Bylmetra.Urdh.Prok.Nr.117 Dt.09.03.2021.Kontr.Malli Nr.2199 Prot.Dt.19.05.2021.Marv.Kuad.Nr.1971 Prot.Dt.07.05.2021.Fat.Fisk.Nr.136/2021 Dt.28.09.2021.Fl.Hyrje Nr.39 e Proc.verb.dorez.Dt.28.09.2021
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 111,000 2021-10-14 2021-10-15 126621320012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Mat (2132001) Lik.Shpenz.Blerje Ushqime.Urdh.Prok.Nr.299 Dt.09.06.2021.Kontr.Malli Nr.3300 Prot.Dt.21.07.2021.Marv.Kuad.Nr.3125 Prot.Dt.08.07.2021.Fat.Fisk.Nr.522/2021 Dt.03.08.2021.Fl.Hyrje Nr.32 e Proc.verb.dorez.Dt.03.08.2021
  Bashkia Mat (0625) Sinani Trading Mat 65,100 2021-10-13 2021-10-15 126221320012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Mat (2132001) Lik.Shpenz.Blerje Fruta-Perime.Urdh.Prok.Nr.117 Dt.09.03.2021.Kontr.Malli Nr.2197 Prot.Dt.19.05.2021.Marv.Kuad.Nr.1970 Prot.Dt.07.05.2021.Fat.Fisk.Nr.137/2021 Dt.28.09.2021.Fl.Hyrje Nr.40 e Proc.verb.dorez.Dt.28.09.2021
  Bashkia Mat (0625) NELSA Mat 89,040 2021-10-13 2021-10-15 126721320012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Mat (2132001) Lik.Shpenz.Blerje Ushqime.Urdh.Prok.Nr.299 Dt.09.06.2021.Kontr.Malli Nr.3300 Prot.Dt.21.07.2021.Marv.Kuad.Nr.3125 Prot.Dt.08.07.2021.Fat.Fisk.Nr.635/2021 Dt.28.09.2021.Fl.Hyrje Nr.38 e Proc.verb.dorez.Dt.28.09.2021
  Bashkia Mat (0625) K A D R A Mat 27,896 2021-10-13 2021-10-15 126521320012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Mat (2132001) Lik.Shpenz.Blerje Buke.Urdh.Prok.Nr.117 Dt.09.03.2021.Kontr.Malli Nr.2225 Prot.Dt.20.05.2021.Marv.Kuad.Nr.1973 Prot.Dt.07.05.2021.Fat.Fisk.Nr.188/2021 Dt.07.10.2021.Fl.Hyrje Nr.42 e Proc.verb.dorez.Dt.07.10.2021
  Bashkia Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 12,930 2021-10-14 2021-10-15 128121320012021 Sherbime te tjera Bashk. Mat (2132001) Lik. Kthim i tarifes se ushqimit te paguar nga nxenesit akomoduar ne konvikt qe kan perfituar burse.VKB Nr.101 Dt.20.09.2021.Konf.Pref.Nr.886/1 Dt.23.09.2021.Bord.Pagese Nr.10 Dt.13.10.2021 Nr.Perf.2.
  Bashkia Mat (0625) DREJTORIA VENDORE E ASHK-SË DIBËR Mat 16,000 2021-10-11 2021-10-12 126121320012021 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Bashk. Mat (2132001) Lik. Shpenz.per pagese tarifa Aplikimi per paisjen me certif.pronesie,harte treguese dhe kartel pasurie per pronat e Bashk..Urdh.Tit.per pagese Nr.486 Dt.24.09.2021 Fat.Nr.1289 me Kerkese Nr.1376 Dt.18.06.2021.
  Bashkia Mat (0625) C L A S S I C Mat 950,000 2021-10-11 2021-10-12 125321320012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Mat (2132001) Lik. Blerje Automjeti per sekt.e Rrugeve.Urdh.Prok.Nr.35 Dt.28.01.2021.Kontr.Nr.1168 Prot.Dt.10.03.2021.Fat.e Fisk.Nr.5/2021 Dt.16.03.2021.Fl.Hyrje Nr.7 Dt.17.03.2021.Proc.verb.marre dorez.perk.Dt.17.03.2021.
  Bashkia Mat (0625) DREJTORIA VENDORE E ASHK-SË DIBËR Mat 16,000 2021-10-11 2021-10-12 126021320012021 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Bashk. Mat (2132001) Lik. Shpenz.per pagese tarifa Aplikimi per paisjen me certif.pronesie,harte treguese dhe kartel pasurie per pronat e Bashk..Urdh.Tit.per pagese Nr.485 Dt.24.09.2021 Fat.Nr.1291 me Kerkese Nr.1378 Dt.18.06.2021.
  Bashkia Mat (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 81,114 2021-10-08 2021-10-11 123221320012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Mat (2132001) Lik. Page muaji Shtator 2021 per Zyrat e Gjendjes Civile.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 8 - Fakt 2.
  Bashkia Mat (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 999,452 2021-10-08 2021-10-11 125721320012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Mat (2132001) Lik. Page muaji Shtator 2021 per Administraten (Aparati).Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 114 - Fakt 22.
  Bashkia Mat (0625) BANKA CREDINS Mat 341,522 2021-10-08 2021-10-11 123921320012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Mat (2132001) Lik. Page muaji Shtator 2021 per Sekt.e Bujqesise.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 30 - Fakt 11.
  Bashkia Mat (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 73,443 2021-10-08 2021-10-11 124921320012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Mat (2132001) Lik. Page muaji Shtator 2021 per Qendren e Kultures,Artit dhe Muzikes.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 18 - Fakt 2.
  Bashkia Mat (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 109,778 2021-10-08 2021-10-11 124521320012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Mat (2132001) Lik. Page muaji Shtator 2021 per Sekt.e Mirmbajtjes se Rrugeve Rurale.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 35 - Fakt 3.
  Bashkia Mat (0625) Banka OTP Albania Mat 1,002,377 2021-10-08 2021-10-11 124421320012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Mat (2132001) Lik. Page muaji Shtator 2021 per Sekt.e Mirmbajtjes se Rrugeve Rurale.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 35 - Fakt 28.
  Bashkia Mat (0625) Banka OTP Albania Mat 107,890 2021-10-08 2021-10-11 124021320012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Mat (2132001) Lik. Page muaji Shtator 2021 per Sekt.e Bujqesise.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 30 - Fakt 3.
  Bashkia Mat (0625) Banka OTP Albania Mat 245,149 2021-10-08 2021-10-11 123521320012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Mat (2132001) Lik. Page muaji Shtator 2021 per Sekt.e Kujdesit social ndaj femijeve (Cerdhet).Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 16 - Fakt 7.
  Bashkia Mat (0625) BANKA CREDINS Mat 1,157,191 2021-10-08 2021-10-11 125421320012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Mat (2132001) Lik. Page muaji Shtator 2021 per Administraten (Aparati).Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 114 - Fakt 25.
  Bashkia Mat (0625) Banka OTP Albania Mat 87,966 2021-10-08 2021-10-11 122521320012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Mat (2132001) Lik. Page muaji Shtator 2021 per Q.K.B-en.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 2 - Fakt 2.