Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Koplik (3323) All All 2,488,799,742.00 1,844 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Koplik (3323) BANKA KOMBETARE TREGTARE M.Madhe 742,340 2021-10-11 2021-10-12 53721300012021 Ndihme ekonomike Bashkia M.Madhe pagese ndihme ekonomike Shtator 2021 v.k.b nr.8 date 31.08.2021 personi i autorizuar Altin Rrukaj nr. I10225088H
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 8,820 2021-10-11 2021-10-12 53921300012021 Ndihme ekonomike Bashkia M.Madhe pagese ndihme ekonomike Shtator 2021 v.k.b nr.8 date 31.08.2021 personi i autorizuar Altin Rrukaj nr. I10225088H
  Bashkia Koplik (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 3,489,680 2021-10-11 2021-10-12 53821300012021 Ndihme ekonomike Bashkia M.Madhe pagese ndihme ekonomike Shtator 2021 v.k.b nr.8 date 31.08.2021 personi i autorizuar Altin Rrukaj nr. I10225088H
  Bashkia Koplik (3323) Banka OTP Albania M.Madhe 155,880 2021-10-11 2021-10-12 53621300012021 Ndihme ekonomike Bashkia M.Madhe pagese ndihme ekonomike Shtator 2021 v.k.b nr.8 date 31.08.2021 personi i autorizuar Altin Rrukaj nr. I10225088H
  Bashkia Koplik (3323) LAÇAJ M.Madhe 2,850,000 2021-10-08 2021-10-11 5351300012021 Garanci bankare te vitit vazhdim per takse doganore (2011 - Te Hyra) Bashkia m.madhe kontr. date 23.04.2020 lik.fature nr.02 date 30.07.2021
  Bashkia Koplik (3323) KLUBI I FUTBOLLIT VLLAZNIA M.Madhe 80,000 2021-10-08 2021-10-11 53421300012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia m.madhe lik.fat.nr.17 date 22.09.2021 akt-marrveshje nr.2995 date 20.09.2021
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 13,047,863 2021-10-07 2021-10-08 52621300012021 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik Bashkia m.madhe lik.paga shtator 2021 personi i autorizuar altin Rrukaj nr. I10225088H
  Bashkia Koplik (3323) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. M.Madhe 112,783 2021-10-07 2021-10-08 53121300012021 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Bashkia M.Madhe lik.fature nr.2100465571.6 taks vjetore date 27.09.2021
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 33,378 2021-10-07 2021-10-08 53021300012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashkia m.madhe lik.paga shtator 2021 personi i autorizuar altin Rrukaj nr. I10225088H
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 231,124 2021-10-07 2021-10-08 52921300012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashkia m.madhe lik.paga shtator 2021 personi i autorizuar altin Rrukaj nr. I10225088H
  Bashkia Koplik (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 367,438 2021-10-07 2021-10-08 53221300012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia M.Madhe lik.keshilltare shtator 2021 personi i autorizuar altin Rrukaj nr. I10225088H
  Bashkia Koplik (3323) BANKA KOMBETARE TREGTARE M.Madhe 286,690 2021-10-07 2021-10-08 53321300012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia M.Madhe lik.keshilltare shtator 2021 personi i autorizuar altin Rrukaj nr. I10225088H
  Bashkia Koplik (3323) BANKA KOMBETARE TREGTARE M.Madhe 2,158,476 2021-10-05 2021-10-07 52721300012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashkia M.Madhe lik.paga shtator 2021 personi i autorizuar altin Rrukaj nr. I10225088H
  Bashkia Koplik (3323) Banka OTP Albania M.Madhe 26,640 2021-10-05 2021-10-06 52821300012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashkia m.madhe lik.paga shtator 2021 personi i autorizuar altin Rrukaj nr. I10225088H
  Bashkia Koplik (3323) SMO VATAKSI M.Madhe 2,264,354 2021-09-28 2021-09-29 52521300012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia M.Madhe( lik.5%-garanci punime Skema ujitjes loti 2-kontrate date.16.07.2019.certifikate perfundimtare e marrjes ne dorezim dt.15.09.2021.
  Bashkia Koplik (3323) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL M.Madhe 69,648 2021-09-24 2021-09-27 52021300012021 Elektricitet Bashkia M.Madhe lik.fature energji muaji gusht 2021 E 72742 E72747 E72749 E72753 E72750 E72755 E72765 E72766 E72867 E72927 E72931 E72932 E75018 E75634 E75754 E81871 E81952 E82925 E84512.13 E84519 E84544 E84832 E81872 E71575 E72759 E84505
  Bashkia Koplik (3323) Ujesjelles Kanalizime Malesi e Madhe M.Madhe 203,442 2021-09-24 2021-09-27 52321300012021 Uje Bashkia M.Madhe lik.fature uji muaji gusht 2021 permbledhese fat.elektronike)
  Bashkia Koplik (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 115,987 2021-09-24 2021-09-27 52421300012021 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia m.madhe pagese postare fat.elek.150 . 164 date 07.09.2021
  Bashkia Koplik (3323) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL M.Madhe 296,071 2021-09-24 2021-09-27 52121300012021 Elektricitet Bashkia M.Madhe lik.fature energji muaji gusht 2021 E77666 E84503 E84509 E84517 E84532 E84537 E84542 E93970 E93972 E93973 E93974 E71092 E84538 E93971 E082930
  Bashkia Koplik (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 30,000 2021-09-24 2021-09-27 52221300012021 Te tjera transferta tek individet Bashkia m.madhe pagese shperblim dalje ne pension urdher.103 date 23.09.2021