Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lac (2019) All All 4,542,791,422.00 4,187 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lac (2019) BANKA KOMBETARE TREGTARE Laç 3,080,400 2021-10-15 2021-10-18 148721260012021 Te tjera transferta tek individet Bashkia Kurbin paguar bonus qiraje per familjet banesat e te cileve jane demtuar ng atermeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 49 dt 14.12.2019,51 dt 17.12.2019,54 dt 20.12.2019,56 dt 27.12.2019,01 dt 09.01.2020,25 dt 30.01.20,41 dt 31.01.2020,etj
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 7,767,600 2021-10-15 2021-10-18 148221260012021 Te tjera transferta tek individet Bashkia Kurbin pagaur bonus qiraje per familjet banesat e te cileve jane demtuar ng atermeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 49 dt 14.12.2019,51 dt 17.12.2019,54 dt 20.12.2019,56 dt 27.12.2019,01 dt 09.01.2020,25 dt 30.01.20,41 dt 31.01.2020,etj
  Bashkia Lac (2019) POSTA SHQIPTARE SH.A Laç 5,628,200 2021-10-15 2021-10-18 148321260012021 Te tjera transferta tek individet Bashkia Kurbin pagaur bonus qiraje per familjet banesat e te cileve jane demtuar ng atermeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 49 dt 14.12.2019,51 dt 17.12.2019,54 dt 20.12.2019,56 dt 27.12.2019,01 dt 09.01.2020,25 dt 30.01.20,41 dt 31.01.2020,etj
  Bashkia Lac (2019) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Laç 1,766,800 2021-10-15 2021-10-18 148421260012021 Te tjera transferta tek individet Bashkia Kurbin pagaur bonus qiraje per familjet banesat e te cileve jane demtuar ng atermeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 49 dt 14.12.2019,51 dt 17.12.2019,54 dt 20.12.2019,56 dt 27.12.2019,01 dt 09.01.2020,25 dt 30.01.20,41 dt 31.01.2020,etj
  Bashkia Lac (2019) Banka OTP Albania Laç 4,020,800 2021-10-15 2021-10-18 148621260012021 Te tjera transferta tek individet Bashkia Kurbin pagaur bonus qiraje per familjet banesat e te cileve jane demtuar ng atermeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 49 dt 14.12.2019,51 dt 17.12.2019,54 dt 20.12.2019,56 dt 27.12.2019,01 dt 09.01.2020,25 dt 30.01.20,41 dt 31.01.2020,etj
  Bashkia Lac (2019) BANKA E TIRANES Laç 3,062,200 2021-10-15 2021-10-18 148521260012021 Te tjera transferta tek individet Bashkia Kurbin pagaur bonus qiraje per familjet banesat e te cileve jane demtuar ng atermeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 49 dt 14.12.2019,51 dt 17.12.2019,54 dt 20.12.2019,56 dt 27.12.2019,01 dt 09.01.2020,25 dt 30.01.20,41 dt 31.01.2020,etj
  Bashkia Lac (2019) LINDA-80 Laç 1,623,700 2021-10-14 2021-10-18 1477212600120211 Karburant dhe vaj Bashkia Kurbin paguarkontrate nr 3118/14 dt 18.06.2021 ft nr 123/2021 dt 01.09.2021 fh nr 36 dt 01.09.2021 likujdim nafte
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SISTEMIT TE SHPERNDARJES Laç 525,904 2021-10-14 2021-10-15 147821260012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia Kurbin paguar ft nr 21/2021 dt 11.10.2021 preventiv dt 24.09.2021 marreveshje e lidhjes se re nr 8548/2 dt 24.09.2021 shpenzime per shtese fuqie kantrate +kabine elektrike shkolla 9-vjecare Sanxhak
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SISTEMIT TE SHPERNDARJES Laç 160,905 2021-10-14 2021-10-15 147921260012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia Kurbin paguar ft nr 20/2021 dt 07.10.2021 preventiv dt 15.09.2021 marreveshje e lidhjes se re nr 8548/1 dt 15.09.2021 shpenzime per shtese fuqie kontrate + kabine elektrike shkolla Laske
  Bashkia Lac (2019) OPERATORI I SISTEMIT TE SHPERNDARJES Laç 119,746 2021-10-14 2021-10-15 148021260012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia Kurbin paguar ft nr 22/2021 dt 17.09.2021 preventiv dt 17.09.2021 oferte nr 8730/1 dt 17.09.2021 shpenzime per shtese fuqie kontrate + kabine elektrike Milot shkolla Mal Bardhe
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 1,570,535 2021-10-13 2021-10-14 147621260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar Grant per rindertimin e banesave individuale te demtuara nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrate nr 1088 dt 15.02.2021 z. Tofik Sami Basha leje ndertimi nr 116 dt 05.10.2021
  Bashkia Lac (2019) Banka OTP Albania Laç 1,341,931 2021-10-13 2021-10-14 147421260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar Grant per rindertimin e banesave individuale te demtuara nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrate nr 974 dt 15.02.2021 Z. Naim Seferr Hysa leje ndertimi nr 117 dt 05.10.2021
  Bashkia Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 1,570,535 2021-10-13 2021-10-14 147521260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar Grant per rindertimin e banesave individuale te demtuara nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 148 dt 14.12.2020 kontrate nr 1052 dt 15.02.2021 Z.Pellumb Halil Shpendi leje ndertimi nt 115 dt 05.10.2021
  Bashkia Lac (2019) Lorenc Goxha Laç 70,000 2021-10-11 2021-10-13 147021260012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia Kurbin paguar pv konstatimi dt 15.09.2021ft nr 172/2021 dt 22.09.2021 fh nr 44 dt 22.09.2021 pv marrje dorezim dt 22.09.2021
  Bashkia Lac (2019) BANKA KOMBETARE TREGTARE Laç 500,000 2021-10-11 2021-10-13 147221260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar demshperblim per banesat te demtuara nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 86 dt 30.08.2021 konf prefekti nr 750/11 dt 13.09.2021
  Bashkia Lac (2019) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Laç 100,000 2021-10-11 2021-10-13 147321260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar demshperblim per banesat te demtuara nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 86 dt 30.08.2021 konf prefekti nr 750/11 dt 13.09.2021
  Bashkia Lac (2019) ALPA (K37506384R) Laç 50,000 2021-10-11 2021-10-13 146921260012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia Kurbin paguar ft nr 181/2021 dt 21.09.2021 fh nr 41 dt 21.09.2021 pv dt 21.09.2021
  Bashkia Lac (2019) POSTA SHQIPTARE SH.A Laç 2,450,000 2021-10-11 2021-10-13 147121260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar demshperblim per banesat te demtuara nga termeti i 26.11.2019 sipas VKB nr 86 dt 30.08.2021 konf prefekti nr 750/11 dt 13.09.2021
  Bashkia Lac (2019) Azem Tara Laç 116,400 2021-10-07 2021-10-08 146021260012021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Kurbin paguar kerkese dt 15.09.2021 ft nr 44/2021 dt 21.09.2021 fh nr 43 dt 21.09.2021 pv marrje dorezim dt 21.09.2021
  Bashkia Lac (2019) SEIM OIL Laç 67,500 2021-10-07 2021-10-08 146121260012021 Karburant dhe vaj Bashkia Kurbin paguar kerkese nr 5173 dt 08.08.2021 ft nr 12/2021 dt 09.08.2021 fh nr 29 dt 09.08.2021 pv marrje dorezim nr 5173/1 dt 09.08.2021