Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kruje (0716) All All 4,991,650,957.00 7,676 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kruje (0716) BANKA CREDINS Kruje 100,000 2021-10-13 2021-10-14 198121230012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2123001- Bashkia Kruje vendim gjygjesor vendim nr 2834 dt 10.07.2018 dor list pagesen ne banke O Leka
  Bashkia Kruje (0716) BANKA E TIRANES Kruje 7,225 2021-10-13 2021-10-14 197821230012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2123001- Bashkia Kruje pagese kryetar fshatrash Kruje shtator 2021 dor list pagesen ne banke Sonila Shaholli
  Bashkia Kruje (0716) Banka OTP Albania Kruje 120,508 2021-10-13 2021-10-14 197621230012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2123001- Bashkia Kruje pagese kryetar fshatrash Kruje shtator 2021 dor list pagesen ne banke Sonila Shaholli
  Bashkia Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 128,306 2021-10-13 2021-10-14 197521230012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2123001- Bashkia Kruje pagese kryetar fshatrash Kruje shtator 2021 dor list pagesen ne banke Sonila Shaholli
  Bashkia Kruje (0716) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kruje 43,350 2021-10-13 2021-10-14 197921230012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2123001- Bashkia Kruje pagese kryetar fshatrash Kruje shtator 2021 dor list pagesen ne banke Sonila Shaholli
  Bashkia Kruje (0716) UNION BANK SHA Kruje 10,687 2021-10-13 2021-10-14 197321230012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2123001- Bashkia Kruje pagese anatar te keshillit bashkiak Kruje shtator 2021 dor list pagesen ne banke Sonila Shaholli
  Bashkia Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 128,244 2021-10-13 2021-10-14 197121230012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2123001- Bashkia Kruje pagese anatar te keshillit bashkiak Kruje shtator 2021 dor list pagesen ne banke Sonila Shaholli
  Bashkia Kruje (0716) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kruje 96,183 2021-10-13 2021-10-14 197221230012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2123001- Bashkia Kruje pagese anatar te keshillit bashkiak Kruje shtator 2021 dor list pagesen ne banke Sonila Shaholli
  Bashkia Kruje (0716) ERALD-G Kruje 44,000 2021-10-13 2021-10-14 198321230012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2123001- Bashkia Kruje Mbikqyerje punimesh per objektin : Shtim i sasise me uje te qytetit te Kruje kontrat nr 6040 nprot dt 13.09.2019 lik i fat 84 nr ser 77646684 dt 21.12.2020
  Bashkia Kruje (0716) BANKA CREDINS Kruje 7,225 2021-10-13 2021-10-14 197721230012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2123001- Bashkia Kruje pagese kryetar fshatrash Kruje shtator 2021 dor list pagesen ne banke Sonila Shaholli
  Bashkia Kruje (0716) Banka OTP Albania Kruje 96,183 2021-10-13 2021-10-14 197421230012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2123001- Bashkia Kruje pagese anatar te keshillit bashkiak Kruje shtator 2021 dor list pagesen ne banke Sonila Shaholli
  Bashkia Kruje (0716) ERALD-G Kruje 956,000 2021-10-13 2021-10-14 198421230012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2123001- Bashkia Kruje Mbikqyerje punimesh per objektin : Shtim i sasise me uje te qytetit te Kruje kontrat nr 6040 nprot dt 13.09.2019 lik i fat 46/2021 dt 07.10.2021
  Bashkia Kruje (0716) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Kruje 370,132 2021-10-13 2021-10-14 198221230012021 Shpenzime te tjera transporti 2123001- Bashkia Kruje takse per mjete lik i fat nr 2100495665;2100495672;2100495674 dt 12.10.2021
  Bashkia Kruje (0716) ELITE BAILIFF'S OFFICE Kruje 6,500 2021-10-08 2021-10-11 196921230012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2123001- Bashkia Kruje Ndalese ne page shtattor 2021 urdher ekzekutimi nr 235 dt 22.07.2011
  Bashkia Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 16,325 2021-10-08 2021-10-11 195921230012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2123001- Bashkia Kruje Marrje me qera e pasurise me nr 3/417 +1-1ZK8621 rregj , kontrata nr 4885 prot dt 19.07.2021dor list pagesen shtator 2021 O Leka
  Bashkia Kruje (0716) CORRECTOR Kruje 11,132 2021-10-08 2021-10-11 196821230012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2123001- Bashkia Kruje Ndalese ne page shtattor 2021 urdher ekzekutimi nr m184 dt 03.05.2017
  Bashkia Kruje (0716) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kruje 17,000 2021-10-08 2021-10-11 195821230012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2123001- Bashkia Kruje Dhenje me qera objekti me nr pasurie 473/9 kontrat per familjet e mbetura te pastrehe (Qazim Kurti)nr 3459 dt 26.05.2021 dor list pagesen shtator 2021 ne banke O Leka
  Bashkia Kruje (0716) BANKA CREDINS Kruje 17,425 2021-10-08 2021-10-11 196121230012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2123001- Bashkia Kruje Marje me qera e pasurise me nr 31/1ZK1294 fshat Bubq per zhvillimin e procesit mesimor per femije e kopshtit te shkolla 9 vjecare kontrata nr 5399 prot dt 02.08.2021 dor list pagesen shtator 2021 ne banke O Leka
  Bashkia Kruje (0716) FED.SIND.ARSIM.&SHKENC.SHQIP.(F.S.A.SH.) Kruje 2,200 2021-10-08 2021-10-11 196321230012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2123001- Bashkia Kruje Ndalese ne page shtattor 2021 urdher nr 639 dt 23.10.2018
  Bashkia Kruje (0716) SINDIKATA E PAVARUR E ARSIMIT SHQIPTAR Kruje 2,400 2021-10-08 2021-10-11 196421230012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2123001- Bashkia Kruje Ndalese ne page shtattor 2021 urdher nr 639 dt 23.10.2018