Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Erseke (1514) All All 1,449,165,918.00 2,725 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Erseke (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 109,778 2021-10-07 2021-10-08 83321220202021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2120001 bashkia kolonje shpenz per keshilltaret muaji shtator 2021,listepagesa dhe permbledhese dt 07.10.2021,urdher nr 448 dt 07.10.2021
  Bashkia Erseke (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 58,380 2021-10-07 2021-10-08 83121200012021 Ndihme ekonomike 2120001 bashkia kolonje shpenz per ndihme ekonomike muaji gusht 2021,permbledhese gusht 2021,urdher nr 447 dt 06.10.2021 vendim nr.88 dt.23.09.2021 miratim nr.895/1 dt.30.09.2021
  Bashkia Erseke (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 20,655 2021-10-07 2021-10-08 83521220202021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2120001 bashkia kolonje shpenz per keshilltaret muaji shtator 2021,listepagesa dhe permbledhese dt 07.10.2021,urdher nr 448 dt 07.10.2021
  Bashkia Erseke (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 26,180 2021-10-07 2021-10-08 83221200012021 Ndihme ekonomike 2120001 bashkia kolonje shpenz per ndihme ekonomike muaji gusht 2021 ,urdher 447 dt 06.10.2021 vendim nr.88 dt.23.9.2021 ,permbledhese dt 7.10.2021
  Bashkia Erseke (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 138,890 2021-10-07 2021-10-08 83421220202021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2120001 bashkia kolonje shpenz per keshilltaret muaji shtator 2021,listepagesa dhe permbledhese dt 07.10.2021,urdher nr 448 dt 07.10.2021
  Bashkia Erseke (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 320,819 2021-10-01 2021-10-05 82121200012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2120001 bashkia kolonje shpenz per paga muaji shtator 2021,permbledhese nr 9 dt 01.10.2021,listepagesa dt 01.10.2021,paga programi 04520
  Bashkia Erseke (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 787,329 2021-10-01 2021-10-05 82421200012021 Shtese page per funksionin 2120001 bashkia kolonje shpenz per paga muaji shtator 2021,permbledhese nr 9 dt 01.10.2021,listepagesa dt 01.10.2021,paga programi 05100
  Bashkia Erseke (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 780,976 2021-10-01 2021-10-05 82521200012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2120001 bashkia kolonje shpenz per paga muaji shtator 2021,permbledhese nr 9 dt 01.10.2021,listepagesa dt 01.10.2021,paga programi 06260
  Bashkia Erseke (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 103,188 2021-10-01 2021-10-05 82921200012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2120001 bashkia kolonje shpenz per paga muaji shtator 2021,permbledhese nr 9 dt 01.10.2021,listepagesa dt 01.10.2021,paga programi 03600
  Bashkia Erseke (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 124,548 2021-10-01 2021-10-05 81521200012021 Shtese page per funksionin 2120001 bashkia kolonje shpenz per paga muaji shtator 2021,permbledhese nr 9 dt 01.10.2021,listepagesa dt 01.10.2021,paga programi 06140
  Bashkia Erseke (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 160,725 2021-10-01 2021-10-05 82721200012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2120001 bashkia kolonje shpenz per paga muaji shtator 2021,permbledhese nr 9 dt 01.10.2021,listepagesa dt 01.10.2021,paga programi 01170 gjendja civile
  Bashkia Erseke (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 1,894,697 2021-10-01 2021-10-05 81621200012021 Shtese page per funksionin 2120001 bashkia kolonje shpenz per paga muaji shtator 2021,permbledhese nr 9 dt 01.10.2021,listepagesa dt 01.10.2021,paga programi 09120
  Bashkia Erseke (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 547,665 2021-10-01 2021-10-05 81721200012021 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 2120001 bashkia kolonje shpenz per paga muaji shtator 2021,permbledhese nr 9 dt 01.10.2021,listepagesa dt 01.10.2021,paga programi 09230
  Bashkia Erseke (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 538,104 2021-10-01 2021-10-05 81921200012021 Shtese page per funksionin 2120001 bashkia kolonje shpenz per paga muaji shtator 2021,permbledhese nr 9 dt 01.10.2021,listepagesa dt 01.10.2021,paga programi 04260
  Bashkia Erseke (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 618,709 2021-10-01 2021-10-05 82021200012021 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 2120001 bashkia kolonje shpenz per paga muaji shtator 2021,permbledhese nr 9 dt 01.10.2021,listepagesa dt 01.10.2021,paga programi 03280
  Bashkia Erseke (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 183,686 2021-10-01 2021-10-05 82221200012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2120001 bashkia kolonje shpenz per paga muaji shtator 2021,permbledhese nr 9 dt 01.10.2021,listepagesa dt 01.10.2021,paga programi 10140
  Bashkia Erseke (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 125,702 2021-10-01 2021-10-05 82621200012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2120001 bashkia kolonje shpenz per paga muaji shtator 2021,permbledhese nr 9 dt 01.10.2021,listepagesa dt 01.10.2021,paga programi 06440
  Bashkia Erseke (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 90,631 2021-10-01 2021-10-05 82821200012021 Shtese page per funksionin 2120001 bashkia kolonje shpenz per paga muaji shtator 2021,permbledhese nr 9 dt 01.10.2021,listepagesa dt 01.10.2021,paga programi 04130 QKB
  Bashkia Erseke (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 557,593 2021-10-01 2021-10-05 81121200012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2120001 bashkia kolonje shpenz per paga muaji shtator 2021,permbledhese nr 9 dt 01.10.2021,listepagesa dt 01.10.2021,paga programi 01120
  Bashkia Erseke (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 79,458 2021-10-01 2021-10-05 81421200012021 Shtese page per funksionin 2120001 bashkia kolonje shpenz per paga muaji shtator 2021,permbledhese nr 9 dt 01.10.2021,listepagesa dt 01.10.2021,paga programi 05320