Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kavaja (3513) All All 4,190,203,388.00 5,694 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kavaja (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 10,200 2021-10-15 2021-10-18 198921180012021 Shpenzime per honorare BASHKIA KAVAJE PAGESE PER KRISTI SOTIRI KONCERT I HAPJES SE SEZONIT TURISTIK, URDHER NR 366 DT 12.10.2021
  Bashkia Kavaja (3513) Banka OTP Albania Kavaje 238,425 2021-10-15 2021-10-18 199221180012021 Sherbime te tjera BASHKIA KAVAJE PAGESE PER KRYEPLEQTE
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 50,575 2021-10-15 2021-10-18 199121180012021 Sherbime te tjera BASHKIA KAVAJE PAGESE PER KRYEPLEQTE
  Bashkia Kavaja (3513) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Kavaje 207,883 2021-10-15 2021-10-18 199321180012021 Sherbime te tjera BASHKIA KAVAJE PAGESE PER KRYEPLEQTE
  Bashkia Kavaja (3513) Brahimaj Tours Kavaje 45,505 2021-10-15 2021-10-18 199421180012021 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA KAVAJE SHERBIM TRANSPORTI, UP NR 25 DT 15.09.2021 , KERKESE NR 2604/1 DT 01.09.2021 FATURE NR 20 DT 30.09.2021
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 20,400 2021-10-15 2021-10-18 199021180012021 Shpenzime per honorare BASHKIA KAVAJE PAGESE PER LLAZAR DAKA KENGETAR, URDHER NR 366/1 DT 12.10.2021
  Bashkia Kavaja (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 32,058 2021-10-14 2021-10-15 198421180012021 Sherbime te tjera BASHKIA KAVAJE PAGESE PER ANETARE TE KESHILLIT BASHKIAK LISTEPAGESE SHATTOR 2021
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 50,000 2021-10-14 2021-10-15 198821180012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA KAVAJE PAGESE PER PERPARIM DAIU, PER NDERHYRJE KIRURGJIKALE
  Bashkia Kavaja (3513) GENTIANA MADANI Kavaje 414,899 2021-10-14 2021-10-15 198521180012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore te tjera BASHKIA KAVAJE PAGESE PER AGIM QARRI, VENDIM GJYQESOR NR 10 DT 31.01.2015 URDHER I BRENDSHEM I BASHKISE NR 174/3 DT 07.10.2021
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Kavaje 49,583 2021-10-14 2021-10-15 198321180012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA KAVAJE PAGESE QERAJE PER PALESTREN SPORTIVE
  Bashkia Kavaja (3513) GENTIANA MADANI Kavaje 57,336 2021-10-14 2021-10-15 198621180012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA KAVAJE PAGESE PER MUSTAFA CARAI, URDHER I BRENDSHEM I BASHKISE NR 324/1 DT 07.10.2021
  Bashkia Kavaja (3513) AGJENSIA SHTETRORE KADASTRES KAVAJE Kavaje 600 2021-10-14 2021-10-15 198721180012021 Sherbime te tjera BASHKIA KAVAJE PAGESE PER REGJISTRIM PASURIE, FATURE NR 17917 DT 13.10.2021
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 30,000 2021-10-14 2021-10-15 198221180012021 Pagese per deshmoret BASHKIA KAVAJE PAGESE PER FAMILJET E DESMOREVE, LISTEPAGESE SHATTOR 2021
  Bashkia Kavaja (3513) FUTBOLL CLUB BESA Kavaje 4,000,000 2021-10-13 2021-10-14 198121180012021 Sherbime te tjera BASHKIA KAVAJE, LIKUJDIM KESTI I PESTE DHE 6 SHTESE KAPITALI URDHER NR 367 DT 12.10.2021 NR 312/1 PROT
  Bashkia Kavaja (3513) OPERATORI I SISTEMIT TE SHPERNDARJES Kavaje 26,746 2021-10-13 2021-10-14 197921180012021 Sherbime te tjera BASHKIA KAVAJE LIKUJDIM FATURE NR 24 DT 12.10.2021 KONTRATE NR E32700 LIDHJE ENERGJIE SHKOLLA QERRET
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 43,350 2021-10-12 2021-10-14 194421180012021 Sherbime te tjera BASHKIA KAVAJE PAGESE PER STRUKTURA JODEFINITIVE SHTATOR 2021
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 43,164 2021-10-13 2021-10-14 198021180012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA KAVAJE PAGE SHTATOR 2021 GJENDJE CIVILE
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 213,726 2021-10-12 2021-10-13 194221180012021 Sherbime te tjera BASHKIA KAVAJE PAGESE PER ANETARET E KESHILLIT BASHKIAK SHTATOR 2021
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 2,047,282 2021-10-12 2021-10-13 194721180012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA KAVAJE PAGESE PER DEMET NGA TERMETI DURIM ISUF BERBERI
  Bashkia Kavaja (3513) Banka OTP Albania Kavaje 100,000 2021-10-12 2021-10-13 195221180012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA KAVAJE PAGESE PER VENDIM GJYQESOR URDHER NR 257/1 DT 27.09.2021 PER BARDHYL XHAFA