Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Krume (1812) All All 1,595,822,400.00 1,070 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Krume (1812) GENTIAN GJOKA Has 13,000 2021-10-14 2021-10-18 31921170012021 Sherbime te tjera 1812.2117001.Sa likujdojme fat.elektronike,nr.65/2021 dt.16.09.2021"shpenzime per tahograf per mejtin kamion APV mercedes benz,sipas u-prok nr.40 dt.03.09.2021,situacion ,akt marrje ne dorezim dt.16.09.2021.Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) SOLID GROUP Has 151,992 2021-10-15 2021-10-18 32321170012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1812.2117001.Sa likujdojme fat.elektronike,nr.77/2021 dt.20.09.2021,kont dt.08.07.2021"Blerje detergjent" sipas u-prok nr.28 dt.23.06.2021,F-H nr.15,15/1 dt.21.09.2021,akt marrje ne dorezim dt.20.09.2021.Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) Albsig Has 43,400 2021-10-14 2021-10-18 32021170012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1812.2117001.Sa likujdojme fat.elek nr.7273/2021 dt.16.09.2021, per siguracion mjeti nr.288 S. 0450742 dt.16.09.2021 targa AA105LD,UP nr 20 date 29.04.2021,.vkb nr.105 dt.25.12.2020,m/p nr.3/87 dt.08.01.2021,akt marrje ne dorezim 16.09.2021
  Bashkia Krume (1812) ALBTELEKOM SH.A. Has 19,548 2021-10-14 2021-10-15 32221170012021 Sherbime telefonike 1812.2117001.Sa likujdojme fat.nr.serie 424209108 & 424233385 dt.30.09.2021,per shpenzime telefon zyre muaji SHTATOR-2021,vkb nr.105 dt.25.12.2020,m/pref nr.3/87 dt.08.01.2021.Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) NAZMI DIDA Has 919,860 2021-10-13 2021-10-15 31821170012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1812.Lik fat elek nr.10/2021 dt.13.09.2021,Kont.dt.28.06.2021 me objekt"FV elektro pomp uji ujembledh Tregetan,rehab ures pasarel Zahrisht,shtrim linje uji,zona ish punishte"u-prok nr.27 dt.21.06.2021,situac,akt-marrje dorez dt.06.07.2021
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 25,500 2021-10-14 2021-10-15 32121170012021 Sherbime te tjera 1812.2117001.Sa likujdojme kont. dt.11.01.2021,pagese per konsulenc ligjore te trajtimit te rasteve te dhunes ne baze gjinore dhe dhunes ne familje"Proces Verbal dt.27.07.2021,P-V DT.23.06.2021,Marrveshje nr.2158 dt.14.10.2020 me UNDP
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 136,850 2021-10-11 2021-10-13 31421170012021 Te tjera transferta tek individet Sa lik bonus strehimi,vkb.33 dt.30.06.2021 dhe vendimi nr.19 dt.30.04.2021"Per trajtimin me bonus strehimi te disa familjeve ne nevoje",vkb 105 dt.25.12.2020,m/pref nr.3/87 dt.08.01.2021 Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 667,102 2021-10-11 2021-10-13 31621170012021 Ndihme ekonomike 1812.2117001.Sa likujdojme 6% e Ndihmes ekonomike muaji Gusht-2021,sipas listepageses dhe bordoros se bankes,vkb nr.53 dt.30.09.2021,m/pref nr.3/42 dt.07.10.2021,Qendra Has,NJ.A Golaj,NJ.A Fajza dhe NJ.A Gjinaj ,Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 17,000 2021-10-11 2021-10-13 31321170012021 Sherbime te tjera 1812.2117001.Sa likujdojme kont. dt.11.01.2021,pagese per konsulenc ligjore te trajtimit te rasteve te dhunes ne baze gjinore dhe dhunes ne familje"Proces Verbal dt.18.05.2021,P-V DT.23.06.2021,Marrveshje nr.2158 dt.14.10.2020 me UNDP
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 89,250 2021-10-11 2021-10-13 3122117012021 Sherbime te tjera Sa likujdojme shpenzime per aktivitete kulturore ,sipas autorizimit nr.1976 dt.24.09.2021,urdh nr.524 dt.06.10.2021"Per miratimin e pagesen e mbeshtetesve te grupit artistik"kont 1-20 dt.27.09.2021,kont.21 dt.29.09.2021
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 194,460 2021-10-11 2021-10-12 31521170012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1812.2117001.Sa likujdojme pagat per personel te perkohshem(sherbimet publike), muaji shtator-2021,sipas listepageses dhe bordoros se bankes,Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 359,308 2021-10-04 2021-10-05 31021170012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1812.2117001.Sa likujdojme shperblime per keshilltare dhe kryetar fshatrash, muaji SHTATOR-2021,sipas listepageses dhe bordoros se bankes,vkb.nr.105 dt.25.12.2020,m/pref nr.3/87 dt.08.01.2021 ,Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) BANKA KOMBETARE TREGTARE Has 82,639 2021-10-01 2021-10-05 30121170012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1812.2117001.Sa likujdojme pagat e muajit shtator-2021,sipas listepageses dhe bordoros se bankes,Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 9,776,614 2021-10-01 2021-10-05 30021170012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1812.2117001.Sa likujdojme pagat e muajit shtator-2021,sipas listepageses dhe bordoros se bankes,Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) KRESHNIK BARDHOSHI Has 117,000 2021-10-01 2021-10-05 29921170012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1812.2117001.Sa likujdojme fat.elektronike,nr.5/2021 dt.16.09.2021"Sherbim dhe mirembajtje te mjeteve te transportit" sipas u-prok nr.36 dt.16.08.2021,situacion ,akt marrje ne dorezim dt.16.08.2021.Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 10,547,668 2021-10-04 2021-10-05 30221170012021 Ndihme ekonomike 1812.2117001.Sa likujdojme Ndihmen Ekonomike muaji shtator-2021,sipas listepageses dhe bordorove per NJA GOLAJ,FAJZA,GJINAJ,QENDER,sipas vendimit nr.475 dt.01.10.2021 Drejtoria Rajonale SHSSH Kukes.Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) NDERMARRJA UJSJELLSIT HAS Has 212,328 2021-10-01 2021-10-05 29821170012021 Uje 1812.2117001.Sa likujdojme fat.elektronike nr.59/2021 dt.30.09.2021,uji i pijshem muaji shtator-2021, ,vkb nr.105 25.12.2020,m/p nr. 3/87 dt 08.01.2021.Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 160,159 2021-10-04 2021-10-05 30921170012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1812.2117001.Sa likujdojme pagat per personel te perkohshem, muaji SHTATOR-2021,sipas listepageses dhe bordoros se bankes,Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) BANKA KOMBETARE TREGTARE Has 7,225 2021-10-04 2021-10-05 31121170012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1812.2117001.Sa likujdojme shperblime per kryetar fshatrash, muaji SHTATOR-2021,sipas listepageses dhe bordoros se bankes,vkb.nr.105 dt.25.12.2020,m/pref nr.3/87 dt.08.01.2021 ,Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) D E N I S - 05 Has 4,211,220 2021-09-28 2021-09-30 29721170012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Sa lik.fat.elek nr.11/2021 dt.27.09.2021 "kont.nr.1447 dt.09.08.2021,"Shpenz Rehab,Mirembajtje rruge Rurale dhe Kanaliz B. HAS"SITUC PERF,PROK NR.3085,KOLEKS :1025 DT.08.07.2021,P-V KOLAUD DT.13.09.2021,ÇERTIF MARRJES DORZIM.DT.13.09.2021