Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gjirokaster (1111) All All 1,643,247,247.00 2,176 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gjirokaster (1111) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gjirokaster 1,319,909 2021-10-15 2021-10-18 86521150012021 Elektricitet 2115001,Bashkia Gjirokaster energji gusht 2021 sipas permbledheses se faturave dt 13.10.2021
  Bashkia Gjirokaster (1111) ANEL & CO Gjirokaster 16,786 2021-10-15 2021-10-18 85421150012021 Karburant dhe vaj 2115001,Bashkia Gjirokaster karburant fat nr 27/2021 dt 11.08.2021 fh nr 8 dt 11.08.2021 amendim kontrate 5204 dt 19.05.2021
  Bashkia Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 22,939 2021-10-15 2021-10-18 86121150012021 Sherbime telefonike 2115001,Bashkia Gjirokaster telefon shtator 2021 sipas permbledheses se faturave dt 13.10.2021
  Bashkia Gjirokaster (1111) ANEL & CO Gjirokaster 608,473 2021-10-15 2021-10-18 85521150012021 Karburant dhe vaj 2115001,Bashkia Gjirokaster karburant fat nr 26/2021 dt 11.08.2021 fh nr 7 dt 11.08.2021 amendim kontrate 5204 dt 19.05.2021
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA CREDINS Gjirokaster 42,500 2021-10-15 2021-10-18 86221150012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2115001,Bashkia Gjirokaster liste pagese per page me kontrate akktivitetin "Albania Among countries"
  Bashkia Gjirokaster (1111) M.C.CATERING Gjirokaster 1,728 2021-10-15 2021-10-18 85921150012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2115001,Bashkia Gjirokaster ushqime(veze) fat nr 462/2021 dt 30.06.2021 fh nr 11 dt 30.06.2021 kontr 5898 dt 04.06.2021
  Bashkia Gjirokaster (1111) ZENIT&CO Gjirokaster 1,140,000 2021-10-15 2021-10-18 85621150012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2115001,Bashkia Gjirokaster mbikqyrje punimesh kontr 5705 dt 22.09.2016 fat nr 60 dt 21.12.2018 nr ser 51509631 "objekt rikonstr rrugve bulevardi 18 shtatori,degezim rruga rrexhep qosja dhe gole gushi"
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 170,000 2021-10-15 2021-10-18 85821150012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2115001,Bashkia Gjirokaster liste pagese per page me kontrate akktivitetin "Albania Among countries"
  Bashkia Gjirokaster (1111) ND.UJESJ-KANAL GJIROKASTER Gjirokaster 158,770 2021-10-15 2021-10-18 86421150012021 Uje 2115001,Bashkia Gjirokaster uje gusht 2021 sipas permbledheses se faturave dt 13.10.2021
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 5,312 2021-10-13 2021-10-14 852121150012021 Shpenzime te tjera qiraje 2115001,Bashkia Gjirokaster qera shtator 2021 liste pagese
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Gjirokaster 253,832 2021-10-12 2021-10-13 85121150012021 Te tjera transferta tek individet 2115001,Bashkia Gjirokaster pagese per dalje ne pension liste pagese
  Bashkia Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 65,988 2021-10-11 2021-10-12 84621150012021 Ndihme ekonomike 2115001,Bashkia Gjirokaster paaftesi verberi shtator 2021 liste pagese
  Bashkia Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 6,735,810 2021-10-11 2021-10-12 84821150012021 Pagese paaftesie 2115001,Bashkia Gjirokaster invalide pune shtator 2021 liste pagese
  Bashkia Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 268,809 2021-10-11 2021-10-12 85021150012021 Pagese paaftesie 2115001,Bashkia Gjirokaster invalide pune,verberit,antigone shtator 2021 liste pagese
  Bashkia Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 22,608 2021-10-11 2021-10-12 84721150012021 Ndihme ekonomike 2115001,Bashkia Gjirokaster 6% i ndihmes ekonomike shtator 2021 liste pagese
  Bashkia Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 3,300 2021-10-11 2021-10-12 84521150012021 Pagese paaftesie 2115001,Bashkia Gjirokaster invalide pune shtator 2021 liste pagese
  Bashkia Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 628,156 2021-10-11 2021-10-12 84921150012021 Ndihme ekonomike 2115001,Bashkia Gjirokaster ndihmes ekonomike shtator 2021 liste pagese
  Bashkia Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 5,485,782 2021-10-11 2021-10-12 84421150012021 Pagese paaftesie 2115001,Bashkia Gjirokaster paaftesi verberi shtator 2021 liste pagese
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Gjirokaster 141,191 2021-10-08 2021-10-11 83521150012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2115001,Bashkia Gjirokaster kryetare fshatrash shtator 2021 liste pagese
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 15,937 2021-10-08 2021-10-11 83221150012021 Shpenzime te tjera qiraje 2115001,Bashkia Gjirokaster shpenzime qeraje shtator 2021 liste pagese