Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Roskovec (0909) All All 1,864,482,120.00 1,270 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Roskovec (0909) ALUERA Fier 5,139,200 2021-10-15 2021-10-18 34621130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve DIF SIT PRF SISTEMIM ASFALTIM I RRUGES JAGODIN KNTR 4542 DT 09/11/2018,FAT 15 SERI 67882422
  Bashkia Roskovec (0909) SIGAL UNIQA Group AUSTRIA Fier 26,612 2021-10-14 2021-10-15 34521130012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit TPL PER MJETET AZ305,AZ290,AZ328,AZ316 BASHKIA ROSKOVEC
  Bashkia Roskovec (0909) DREJTORIA VENDORE ASHK-se FIER Fier 2,000 2021-10-12 2021-10-13 34421130012021 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Bashkia Roskovec 2113001 kartele pasurie fat.26298
  Bashkia Roskovec (0909) DREJTORIA VENDORE ASHK-se FIER Fier 13,000 2021-10-08 2021-10-11 34321130012021 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni KARTEL PASURIE PER BASHKIN ROSKOVEC FAT 25964 DT 07/10/2021
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 3,860,236 2021-10-06 2021-10-07 33321130012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA SHTATOR 2021 BASHKIA ROSKOVEC
  Bashkia Roskovec (0909) BANKA CREDINS Fier 56,960 2021-10-06 2021-10-07 33521130012021 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA SHTATOR 2021 BASHKIA ROSKOVEC
  Bashkia Roskovec (0909) BREGU COMPANY Fier 99,990 2021-10-06 2021-10-07 34221130012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bashkia Roskovec 2113001 materiale up.06.05.2021 fat.9/2021 fh.23 pvmd
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 182,678 2021-10-06 2021-10-07 33721130012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA SHTATOR 2021 BASHKIA ROSKOVEC
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 650,792 2021-10-06 2021-10-07 33421130012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA SHTATOR 2021 BASHKIA ROSKOVEC
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 2,382,332 2021-10-06 2021-10-07 33621130012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA SHTATOR 2021 BASHKIA ROSKOVEC
  Bashkia Roskovec (0909) UJESJELLES KANALIZIME ROSKOVEC Fier 150,294 2021-10-06 2021-10-07 33221130012021 Uje GUSHT 2021 BASHKIA ROSKOVEC
  Bashkia Roskovec (0909) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Fier 2,028,940 2021-10-06 2021-10-07 33121130012021 Elektricitet GUSHT 2021 BASHKIA ROSKOVEC SIPAS AKT RAKORDIMIT
  Bashkia Roskovec (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 1,949,304 2021-10-06 2021-10-07 33021130012021 Ndihme ekonomike NDIHMA EKONOMIKE BASHKIA ROSKOVEC GUSHT 2021
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 10,200 2021-10-06 2021-10-07 33821130012021 Te tjera shperblime per personelin EXPERT I JASHTEM BASHKIA ROSKOVEC KNTR 672 DT 18/01/2021
  Bashkia Roskovec (0909) VELLEZERIT KUKA Fier 962,741 2021-09-30 2021-10-01 32921130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve TRANSPORT PASTRIM INERTESH PER BAHKIN ROSKOVEC,KNTR 4940 DT 22/11/20218 FAT 52 SERI 64894297 DT 29/05/2019
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 77,000 2021-09-23 2021-09-30 PT32821130012021 Udhetim i brendshem DIETA BASHKIA ROSKOVEC QERSHOR-KORRIK-GUSHT 2021
  Bashkia Roskovec (0909) MABELLE TRAVEL & TOURS Fier 1,440,000 2021-09-23 2021-09-30 PT32721130012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale AKTIVITET SOCIAL KULTUROR BASHKIA ROSKOVEC FAT 29/2021 DT 18/08/2021
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 275,365 2021-09-20 2021-09-21 32621130012021 Shpenzime per honorare PAGA KESHILLI BASHKIA ROSKOVEC GUSHT 2021
  Bashkia Roskovec (0909) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Fier 1,933,791 2021-09-07 2021-09-21 30721130012021 Elektricitet KORRIK 2021 BASHKIA ROSKOVEC SIPAS AKT RAKORDIMIT
  Bashkia Roskovec (0909) DREJTORIA VENDORE ASHK-se FIER Fier 3,500 2021-09-20 2021-09-21 32421130012021 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni CERTIFIKAT PRONESIE BASHKIA ROSKOVEC FAT 23730 DT 16/09/2021