Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Elbasan (0808) All All 7,729,038,194.00 2,574 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Elbasan (0808) Banka OTP Albania Elbasan 2,096,279 2021-10-14 2021-10-15 74321090012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2109001 Bashkia Elbasan Kryetare fshatrash Maj-Korrik 2021 List pagese dt.13.10.2021 Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania Elbasan 27,666 2021-10-14 2021-10-15 74621090012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2109001 Bashkia Elbasan Anetaret e keshillit bashkiak Gusht-Shtator 2021 List pagese dt.14.10.2021 Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 42,804 2021-10-14 2021-10-15 74121090012021 Udhetim jashte shtetit 2109001 Bashkia Elbasan Dieta per udhetim jashte shtetit Autoriz.per udh.j.shtetit.3962/1 dt.8.9.2021 Urdh.sherb.3962/3 dt.14.9.2021 List pagese dt.13.10.2021 Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 1,328,040 2021-10-14 2021-10-15 74421090012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2109001 Bashkia Elbasan Anetaret e keshillit bashkiak Gusht-Shtator 2021 List pagese dt.14.10.2021 Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA CREDINS Elbasan 53,733 2021-10-14 2021-10-15 74221090012021 Udhetim jashte shtetit 2109001 Bashkia Elbasan Dieta per udhetim jashte shtetit Autoriz.per u.j.sht.3962/1 dt.8.9.2021 Urdh.sherb.3962/2 dt.14.9.2021 List pagese dt.13.10.2021 Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 55,336 2021-10-14 2021-10-15 74521090012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2109001 Bashkia Elbasan Anetaret e keshillit bashkiak Gusht-Shtator 2021 List pagese dt.14.10.2021 Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 2,183,797 2021-10-13 2021-10-14 73821090012021 Te tjera transferta tek individet 2109001 Bashkia Elbasan Subvension i Qirase Gusht-Tetor 2021 V.K.B nr.148 dt.27.11.2020 Konf.akti 1590/1 dt.2.12.2020 List pagese dt.12.10.2021
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 40,956 2021-10-13 2021-10-14 73921090012021 Shpenzime per honorare 2109001 Bashkia Elbasan Honorare urdh.1215 dt.5.12.2019 ligji 139/2015 list pagese dt.13.10.2021 Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) VICTORIA INVEST Elbasan 8,544,746 2021-10-13 2021-10-14 73621090012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2109001 Bashkia Elbasan Pastrimi qytetit Up.2286 dt.24.5.2021 vend.2286/3 dt.25.5.2021 kont.2286/5 dt.26.5.2021 fat.nr.25/2021 dt 3.8.2021 situacion pastrimi dt.3.8.2021 ID 33206
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 11,088 2021-10-13 2021-10-14 74021090012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2109001 Bashkia Elbasan Page nr.punonj.fakt 1 list pagese dt.13.10.2021 Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) VICTORIA INVEST Elbasan 5,344,593 2021-10-13 2021-10-14 73721090012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2109001 Bashkia Elbasan Pastrimi qytetit Up.2286 dt.24.5.2021 vend.2286/3 dt.25.5.2021 kont.2286/5 dt.26.5.2021 fat.nr.3/2021 dt 27.8.2021 situacion pastrimi dt.27.8.2021
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 47,834 2021-10-12 2021-10-13 73021090012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2109001 Bashkia Elbasan Paga list pagese dt.12.10.2021 bordero Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 940,975 2021-10-12 2021-10-13 72921090012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2109001 Bashkia Elbasan Paga Nr.punonj.fakt 20 list pagese dt.12.10.2021 bordero Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 6,721,330 2021-10-12 2021-10-13 72721090012021 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar 2109001 Bashkia Elbasan Shlyerje kredie Tetor 2021 principal+interesa U.ad.nr.983 dt.12.10.2021 Shkrese nr.4845/1 dt.12.10.2021
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 20,387,188 2021-10-12 2021-10-13 73121090012021 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 2109001 Bashkia Elbasan Paga Nr.punonj.fakt 428 list pagese dt.12.10.2021 bordero Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Elbasan 187,450 2021-10-12 2021-10-13 73521090012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2109001 Bashkia Elbasan Paga Nr.punonj.fakt 3 list pagese dt.12.10.2021 bordero Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Elbasan 49,107 2021-10-12 2021-10-13 73321090012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2109001 Bashkia Elbasan Paga Nr.punonj. list pagese dt.12.10.2021 bordero Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA CREDINS Elbasan 122,371 2021-10-12 2021-10-13 73421090012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2109001 Bashkia Elbasan Paga Nr.punonj.fakt 1 list pagese dt.12.10.2021 bordero Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 261,418 2021-10-12 2021-10-13 73221090012021 Te tjera transferta tek individet 2109001 Bashkia Elbasan Paga Nr.punonj. list pagese dt.12.10.2021 bordero Alketa Merkja Nr.H45825072F
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA CREDINS Elbasan 302,517 2021-10-11 2021-10-12 72421090012021 Te tjera transferta tek individet 2109001 Bashkia Elbasan Subvension i Qirase Gusht-Tetor 2021 V.K.B nr.148 dt.27.11.2020 Konf.akti 1590/1 dt.2.12.2020 List pagese dt.6.10.2021