Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Durres (0707) All All 15,329,289,524.00 4,698 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 150,000 2021-10-12 2021-10-13 168321070012021 Te tjera transferta tek individet NDIHME PER FEMIJET ME PROBLEME SOC-EKONOMIKE/TERHEQJE ME CEK ANILA METANI ID H35723121B, AUTORIZIM 10800/1 DT 5.10.21 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) EURO-ALB Durres 39,973,404 2021-10-11 2021-10-12 168121070012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore RIF GODINE RRG JAHJA BALLHYSA NR 6, KONTR. 3638/63 DT 9.6.21, LIK FAT 31/2021 DT 15.9.21 , SIT NR 2 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) ABISSNET Durres 43,800 2021-10-11 2021-10-12 167621070012021 Sherbime te tjera SHERBIM INTERNETI MARS , KONTR. 1270 DT 1.2.21 LIK FAT 82/2021 DT 31.3.21 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Durres 5,000 2021-10-11 2021-10-12 167921070012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative RINOVIM I DAMAIN , LIK FAT 369934477/2021 DT 7.10.21 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) EVEREST Durres 52,155,600 2021-10-11 2021-10-12 168221070012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIK OSE RIP. I AMBJENTEVE TE PERBASHKETA LOTI8 ,KONTR. 9477/50 DT 13.10.2020, LIK FAT 1033/2021 DT 5.10.21, AKT KOLAUDIM DT 28.5.21 SIT PERFUNDIMTAR /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) Hekurudha Shqiptare Durres 31,624 2021-10-11 2021-10-12 167821070012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative QERA NDERTESE ,KONTR. 954/1 DT 1.8.21 LIK FAT 10/2021 DT 13.9.21 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) INERTI (J66926804L) Durres 31,207,500 2021-10-11 2021-10-12 167721070012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore RIF GODINE BANIMI RRG ABDYL YPI NR 3 LOTI 4, KONTR. 3638/45 DT 3.6.21, LIK FAT 178/2021 DT 4.8.21, SIT NR 1 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) SH. A. UJESJELLES KANALIZIME DURRES Durres 612 2021-10-11 2021-10-12 167521070012021 Uje UJE LIK FAT 103090/2021 DT 14.9.21 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) VARAKU E Durres 1,312,897 2021-10-11 2021-10-12 168021070012021 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala KTHIM GARANCI PUNIMESH RIK RRG ADEM JASHARI, KONTR. 2598 DT 30.1.2019, AKT KOLAUDIM DT 29.07.2019, CERTIF E MARRJES NE DOREZIM DT 24.9.2021 SHKRESE NR 8853/4 DT 5.10.21 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) SH. A. UJESJELLES KANALIZIME DURRES Durres 10,332 2021-10-08 2021-10-11 165521070012021 Uje UJE GUSHT LIK FAT 103760/2021 DT 14.9.21 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) SH. A. UJESJELLES KANALIZIME DURRES Durres 612 2021-10-08 2021-10-11 165421070012021 Uje UJE GUSHT LIK FAT 96427/2021 DT 14.9.21 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 9,736 2021-10-08 2021-10-11 166121070012021 Udhetim i brendshem DIETA SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Durres 500,000 2021-10-08 2021-10-11 166221070012021 Te tjera transferta tek individet GRANT I RINDERTIMIT PER FAMILJET EPREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Durres 1,000,000 2021-10-08 2021-10-11 167021070012021 Te tjera transferta tek individet GRANT I RINDERTIMIT PER FAMILJET EPREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) Banka OTP Albania Durres 350,000 2021-10-08 2021-10-11 166621070012021 Te tjera transferta tek individet GRANT I RINDERTIMIT PER FAMILJET EPREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) DUNI PORT AGENCY Durres 93,709 2021-10-08 2021-10-11 165921070012021 Udhetim i brendshem BILETA UDHETIMI ,LIK FAT 212/2021 DT 8.9.21 AUTORIZIM NR 8622 DT 26.7.21 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) ABISSNET Durres 43,800 2021-10-08 2021-10-11 165721070012021 Sherbime te tjera INTERNET SHKURT , KONTR. 1270 DT 1.2.21 LIK FAT 41/2021 DT 1.3.21 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 4,600,000 2021-10-08 2021-10-11 166821070012021 Te tjera transferta tek individet GRANT I RINDERTIMIT PER FAMILJET EPREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) ABISSNET Durres 43,800 2021-10-08 2021-10-11 167121070012021 Sherbime te tjera INTERNET GUSHT , KONTR. 1270 DT 1.2.21 LIK FAT 2311/2021 DT 31.8.21 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 600,000 2021-10-08 2021-10-11 166321070012021 Te tjera transferta tek individet GRANT I RINDERTIMIT PER FAMILJET EPREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707