Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Universitar i Traumes (3535) EUROMED All 46,859,954.00 81 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Universitar i Traumes (3535) EUROMED Tirane 1,067,352 2021-11-26 2021-12-02 68710171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont.33/36 dt 27.8.21, ft 1769/2021 dt 27.9.21, fh 1039 dt 27.9.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) EUROMED Tirane 77,760 2021-11-26 2021-12-02 68610171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont.32/36 dt 27.8.21, ft 1800/2021 dt 29.9.21, fh 1043 dt 29.9.21, pv 29.9.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) EUROMED Tirane 254,880 2021-11-25 2021-12-01 71010171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, vazhdim kont. 32/21 dt 14.1.21, ft 1768/2021 dt 27.9.21, fh 1038 dt 27.9.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) EUROMED Tirane 5,640 2021-10-07 2021-10-08 64410171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, vazhdim kont. 32/27 dt 14.4.21, ft 1626/2021 dt 08.9.21, fh 1005 dt 8.9.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) EUROMED Tirane 450,720 2021-10-07 2021-10-08 54710171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, vazhdim kont. 32/21 dt 14.1.21, ft 1627/2021 dt 8.9.21, fh 1006 dt 8.9.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) EUROMED Tirane 413,496 2021-09-23 2021-09-28 60510171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, up 511 dt 29.1.20, muader 511/21 dt 27.4.20, kont.33/36 dt 27.8.21, ft 1528/2021 dt 31.8.21, fh 993 dt 31.8.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) EUROMED Tirane 385,968 2021-09-23 2021-09-24 60610171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, vazhdim kont. 32/27 dt 14.4.21, ft 1428/2021 dt 10.8.21, fh 983 dt 10.8.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) EUROMED Tirane 1,926,938 2021-09-09 2021-09-13 57510171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, vazhdim kont. 32/27 dt 14.4.21, ft 1286/2021 dt 16.7.21, fh 962 dt 16.7.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) EUROMED Tirane 187,200 2021-09-09 2021-09-10 55910171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, vazhdim kont. 32/21 dt 14.1.21, ft 911/2021 dt 1.7.21, fh 941 dt 1.7.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) EUROMED Tirane 462,390 2021-09-09 2021-09-10 55810171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, vazhdim kont. 32/27 dt 14.4.21, ft 912/2021 dt 1.7.21, fh 943 dt 1.7.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) EUROMED Tirane 487,200 2021-07-26 2021-07-28 46510171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, vazhdim kont. 32/21 dt 14.1.21, ft 851/2021 dt 14.6.21, fh 908 dt 14.6.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) EUROMED Tirane 211,878 2021-07-26 2021-07-28 46410171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, vazhdim kont. 32/27 dt 14.4.21, ft 850/2021 dt 14.6.21, fh 909 dt 14.6.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) EUROMED Tirane 125,076 2021-07-09 2021-07-12 38510171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, vazhdim kont. 32/27 dt 14.4.21, ft 768/2021 dt 25.5.21, fh 879 dt 25.5.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) EUROMED Tirane 936,000 2021-07-09 2021-07-12 38710171382021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1017138,SUT aparat dhe paisje per kemben diabetike, up 38/6 dt 29.4.21,ft.oferte 38/7 dt 29.4.21, nj.fit 38/9 dt 5.5.21,ft 70/2021 dt 5.5.21, fh 8 dt 5.5.21, pvpm 5.5.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) EUROMED Tirane 24,000 2021-06-28 2021-06-30 35310171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, vazhdim kont. 32/21 dt 14.1.21, ft 701/2021 dt 11.5.21, fh 865 dt 11.5.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) EUROMED Tirane 937,560 2021-06-28 2021-06-30 35410171382021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1017138,SUT medikamente, up 37/6 dt 24.5.2021, ftese oferte 24.5.21, nj.fitues 28.5.21, ft 804/2021 dt 1.6.21, fh 11 dt 1.6.21, pvpm 1.6.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) EUROMED Tirane 441,426 2021-06-28 2021-06-30 35010171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, up 511 dt 29.1.2020, m.kuader 511/21 dt 27.4.20, kont. 32/27 dt 14.4.21, ft 702/2021 dt 11.5.21, fh 866 dt 11.5.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) EUROMED Tirane 330,000 2021-04-15 2021-04-16 17610171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, vazhdim kont. 32/21 dt 14.1.21, ft 614/2021 dt 30.3.21, fh 784 dt 30.3.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) EUROMED Tirane 120,000 2021-04-08 2021-04-12 13310171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, up 511 dt 29.1.20, m.kuader 511/21 dt 27.4.20, kont. 32/21 dt 14.1.21, ft 109/2021 dt 18.1.21, fh 729 dt 18.1.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) EUROMED Tirane 9,946,803 2021-01-12 2021-01-19 88910171382020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138 SUT 2020, medikamente, vazhdim kont 32/15 date 28.12.20 ft 95195171 date 30.12.2020, fh 716 dt 30.12.20