Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Materniteti Tirane (3535) EUROMED All 32,247,052.00 44 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Materniteti Tirane (3535) EUROMED Tirane 504,000 2021-12-23 2021-12-29 65210130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldine blerje doreza egzaminimi up nr 740/11 dt 09.11.2021 njof fit 11.11.21 ft 2178/2021 DT 15.11.2021 fh nr 164 dt 15.11.2021
  Materniteti Tirane (3535) EUROMED Tirane 577,090 2021-12-17 2021-12-21 62410130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie blerje mat mjekimi sipas kontr716/3 dt 21.10.2021 mk nr 511/21 dt 27.4.2020 .amshms 4511/22dt 4.5.2020.ft 2364/2021 dt 07.12.2021 fh 178 dt 07.12.2021.pv marrjes dorez dt07.12..2021
  Materniteti Tirane (3535) EUROMED Tirane 524,458 2021-11-18 2021-11-23 56210130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldine blerje medikamente up nr 511 dt 29.01.2020 mk 511/19 dt 08.04.2020 kontr 421/1 dt 07.06.2021 ft 1893/2021 dt 07.10.2021 fh nr 109 dt 07.10.2021
  Materniteti Tirane (3535) EUROMED Tirane 913,398 2021-11-16 2021-11-18 53010130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie blerje mat mjekimi sipas kontr716/3 dt 21.10.2021 mk nr 511/21 dt 27.4.2020 .amshms 4511/22dt 4.5.2020.ft2041/2021 dt 28.10.2021 fh 130 dt 28.10.2021.pvmarrjes dorez dt 28.10.2021
  Materniteti Tirane (3535) EUROMED Tirane 815,040 2021-11-09 2021-11-12 51010130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldine blerje medikamente up nr 511 dt 29.01.2020 mk 511/19 dt 08.04.2020 kontr 421/1 dt 07.06.2021 ft 963/2021 dt 29.07.2021 fh nr 81 dt 29.07.2021
  Materniteti Tirane (3535) EUROMED Tirane 225,840 2021-04-15 2021-04-19 15210130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldine mat mjekimi mk 511/21 dt 27.04.2020 kontr 143/1 dt 02.03.2021 ft 539 dt 17.03.2021 fh 12 dt 17.3.2021
  Materniteti Tirane (3535) EUROMED Tirane 4,945,320 2021-01-11 2021-01-14 79310130502020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ ''M.Geraldine' blerje mat mjekimi sipas up nr 986/2 dt 28.12.20.njoft fit 986/7 dt 29.12.20.kont nr 986/8 dt 30.12.20.fat nr 1732 seri 95195170 dt 30.12.20.fh nr 103 dt 30.12.20.
  Materniteti Tirane (3535) EUROMED Tirane 2,406,060 2020-12-30 2020-12-31 78410130502020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ ''M.Geraldine' lik bk o2 autorizim nr 511/22 dt 4.05.2020 marr kuader 511/21 dt 27.04.2020 kontr nr 1716 dt 24.12.2020 seri 95195154 fh nr 247 dt 24.12.2020 pv24.12.2020
  Materniteti Tirane (3535) EUROMED Tirane 118,800 2020-12-22 2020-12-23 75510130502020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013050 SUOGJ ''M.Geraldine riparim paisje ft 90602042 dt 17.12.2020
  Materniteti Tirane (3535) EUROMED Tirane 117,600 2020-12-22 2020-12-23 75410130502020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013050 SUOGJ ''M.Geraldine riparim paisje ft 90602041 dt 17.12.2020
  Materniteti Tirane (3535) EUROMED Tirane 116,400 2020-12-17 2020-12-21 71910130502020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013050 SUOGJ ''M.Geraldine'' rip zhvillues filmi ft 90602040 dt 11.12.2020 akt kolaudim dt 11.12.2020
  Materniteti Tirane (3535) EUROMED Tirane 253,200 2020-11-27 2020-12-01 64210130502020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ ''M.Geraldine'' 602-blerje materiale radiologjie, up nr 800/1, dt 20.10.2020, ft of 800/2, dt 20.10.2020, ft nr 26, dt 28.10.2020, fh 208, dt 28.10.2020, pv 28.10.2020
  Materniteti Tirane (3535) EUROMED Tirane 383,904 2020-11-26 2020-12-01 63210130502020 Sherbime te tjera 1013050 SUOGJ ''M.Geraldine'sherbim dezifektim vazhdim kontr 284/9 dt 03.04.2020 ft 90602647 dt 22.09.2020
  Materniteti Tirane (3535) EUROMED Tirane 4,328,692 2020-10-26 2020-10-27 55510130502020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ ''M.Geraldine mat mjekimi Autorizim 511/22 dt 04.05.2020 marv kuader 511/21 dt 27.04.2020 kontr 415/2 dt 30.06.2020 ft 9060243 dt 07.10.2020 fh 193 dt 07.10.2020
  Materniteti Tirane (3535) EUROMED Tirane 383,904 2020-07-20 2020-07-21 34310130502020 Sherbime te tjera 1013050 SUOGJ ''M.Geraldine'' sherbim dezifektimi vazhdim kontr 284/9 dt 30.04.2020 ft 87426947 dt 04.06.2020
  Materniteti Tirane (3535) EUROMED Tirane 383,904 2020-06-11 2020-06-12 27910130502020 Sherbime te tjera 1013050 SUOGJ ''M.Geraldine'' dezifektim ambjenti up 284/2 dt 24.03.2020 kontr 284/9 dt 30.04.2020 ft 87377588 dt 10.04.2020
  Materniteti Tirane (3535) EUROMED Tirane 1,412,346 2020-06-11 2020-06-12 28010130502020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ ''M.Geraldine'' mat mjekimi vazhdim kontr 111/1 dt 06.02.2020 ft 87377898 dt 07.05.2020 fh 95 dt 07.05.2020
  Materniteti Tirane (3535) EUROMED Tirane 129,600 2020-05-27 2020-05-29 24110130502020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ ''M.Geraldine'' mat mjekimi vazhdim kontr 111/1 dt 06.02.2020 ft 87426870 dt 11.05.2020 fh 30 dt.11.05.2020
  Materniteti Tirane (3535) EUROMED Tirane 237,888 2020-05-20 2020-05-22 23310130502020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ ''M.Geraldine'' mat mjekimi vazhdim kontr 111/1 dt 06.02.2020 ft 87377920 dt 17.04.2020 fh 88 dt 17.04.2020
  Materniteti Tirane (3535) EUROMED Tirane 330,583 2020-04-27 2020-04-28 16810130502020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ ''M.Geraldine'' blerje mat mjek vazhdim kon 111/1 dt 06.02.2020 ft 87377731 dt 19.03.2020 fh 68 dt 19.03.2020