Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FARMA NET ALBANIA All 115,058,251.00 47 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 124,729 2021-09-15 2021-09-16 207110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-barna sipas MK 458/47 dt 17.6.2020.AMSH458/48 dt 17.6.2020.kont nr 2146/4 dt 23.8.2021.fat nr 1827/2021 dt 23.8.2021.fh nr 19315 dt 23.8.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 1,120,000 2021-08-25 2021-08-26 186810130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-barna kont vazhdim nr 1674/16 date 02.08.2021 fat nr 981/2021 date 03.08.2021 fh nr 19199 date 03.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 27,867 2021-06-09 2021-06-10 125210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje barna sipas kont ne vazhdim nr 976/4 dt9.4.2021.fat nr68/2021 dt 12.5.2021.fh nr 18770dt14.5.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 89,700 2021-06-07 2021-06-08 122410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp materiale mjeksore , mk nr 458/47 dt 17.06.2020 kontr 976/4 dt 9.04.2021 ft rn 69 dt 14.05.2021 fh nr 18774 dt 14.05.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 469,200 2021-05-12 2021-05-14 103010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik barna sipas kont 1056/4dt 13.4.21.MK 458/47 dt 17.6.20.autoriz MSHMS 458/48 dt 17.6.20.fat nr46/2021 dt20.4.21.fh nr 18644dt 21.4.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 74,750 2021-02-18 2021-02-22 15310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-barna kont 3788/4 dt 30.12.20 ft 30.12.20 seri 94539596 fh 31.12.20
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 195,500 2020-12-16 2020-12-21 253210130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont ne vazhdim 3165/4dt28.10.2020.FAT NR14417SERI947539567 Dt 11.12.20. FH NR 17978 DT 11.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 14,720 2020-12-17 2020-12-18 254810130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna , MK 457/70, date 08.06.2020, D SHF 3511, date 20.11.2020, kontrate 3511/4, date 07.12.2020, ft nr 14416, dt11.12.2020, seri 94539566, fh 17981, date 11.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 78,750 2020-12-17 2020-12-18 255310130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna , MK 457/71, date 05.06.2020, shkrese MSHMS K DSHF 3545, date 24.11.2020, kon 3547/4, date 07.12.2020, ft nr 14415, date 09.12.2020, seri 94539565, fh 17974, date 11.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 1,320,000 2020-11-16 2020-11-17 217910130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602-blerje barna sipas kont nr2436/11 dt30.10.2020.MK 2436/4 dt 1.9.2020.fat nr 5124seri 88805724DT 30.10.20. FH NR 17726 DT3.11.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 195,500 2020-11-12 2020-11-13 217010130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602-blerje barna sipas kont nr 3165/4 dt 28.10.2020.MK 458/47 DT17.6.20.shkrese MSH 458/48 dt 17.6.20.fat nr 7185 SERI 89600285 DT 29.10.20. ,FH NR 17707 DT 30.10.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 2,244 2020-10-19 2020-10-20 199810130492020 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1013049-QSUT 2020.602-blerje barna sipas kont ne vazhdim nr 2531/5 dt 13.8.20,fat nr 37177 seri 89600277dt 1.10.20.fh nr 17578 dt 1.10.20
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 256,940 2020-10-13 2020-10-14 196210130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602-blerje barna sipas kont ne vazhdim nr 2179/4 dt 6.7.2020.. fat nr 9430 seri91985580 dt 17.9.2020.fh nr 17501dt 17.9.20
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 89,700 2020-10-05 2020-10-06 183910130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602-barna sipas kont nr 2699/4 dt 1.9.2020 MK nr 458/47 dt 17.6.20.AMSH 458/48 dt 17.6.2020fat nr9424 seri 91985574 dt 9.9.20.fh nr 17452 dt 9.9.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 58,880 2020-10-05 2020-10-06 183710130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602-barna sipas kont ne vazhdim nr 2560/4 dt 14.8.20. fat nr 9425 seri 91985575 dt 9.9.20.fh nr 17462 dt 9.9.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 36,079,200 2020-10-02 2020-10-05 183810130492020 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1013049-QSUT 2020.602-barna sipas kont ne vazhdim nr 2531/5 dt 13.8.20. fat nr 7168 seri 89600268 dt 3.9.20.fh nr 17446 dt 3.9.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 33,268,956 2020-10-02 2020-10-05 184210130492020 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1013049-QSUT 2020.602-barna sipas kont ne vazhdim nr 2531/5 dt 13.8.20. fat nr 7174 seri 89600274 dt 15.9.20.fh nr 17503 dt 15.9.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 51,520 2020-09-11 2020-09-14 171810130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020. 602-barna,MK 457/69, dt 05.06.2020, AMSH 457/76, dt 24.06.2020, kon 2560/4, dt 14.08.2020, ft nr 7166, dt 28.08.2020, seri 89600266, fh 17402, dt 28.08.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 29,721,600 2020-09-03 2020-09-04 166710130492020 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1013049-QSUT 2020.602-barna, up nr 2531, dt 05.08.2020, kon 2531/5, dt 13.08.2020, ft nr 7850, dt 14.08.2020, seri 90321982, fh 17361, dt 14.08.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 132,900 2020-08-12 2020-08-13 151410130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.barna sipas kont ne vazhdim nr 2179/4 date 6.7.2020 .fat nr7830sr 90321930date28.7.2020 fh nr 17279date28.7.2020