Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA All 203,241,060.00 182 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,214,400 2022-03-28 2022-03-29 62110130492022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602- barna vazhdim kontr 3055/4 dt 7.12.2021,fat 27/2022 dt 18.01.2022 ,fl hyr nr 20213 dt 16.01.2022
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 580,250 2022-03-15 2022-03-18 52110130492022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602-barna vazhdim kontr 868/31 dt 15.10.2021 ft 9/2022 dt 11.01.2022 fh 20140 dt 11.01.2022
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 510,000 2022-03-15 2022-03-18 52010130492022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602-barna vazhdim kontr 2901/4 dt 25.11.2021 ft 10/2022 dt 11.01.2022 fh 20143 dt 11.01.2022
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 559,980 2022-03-15 2022-03-18 51010130492022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602-barna mk 2229/34 dt 05.11.2021 AMSH 458/48 dt 17.06.2020 kontr 2229/75 dt 30.12.2021 ft 8/2022 dt 11.01.2022 fh 20142 dt 11.01.2022
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,245,600 2022-02-28 2022-03-01 36210130492022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602- barna mk 458/47 dt 17.06.2020 AMSH 458/48 dt 17.06.2020 kontrate 3076/4 dt 16.12.2021 ft 1196/2021 dt 20.12.2021 fh 19981 dt 20.12.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 319,000 2022-02-25 2022-02-28 32010130492022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602- materjale mjeksore mk 282 dt 14.01.2021 kontr 282/20 dt 14.12.2021 ft 1203/2021 dt 21.12.2021 fh nr 1203/2021 dt 21.12.2021 fh nr 19987 dt 21.12.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,012,000 2022-02-09 2022-02-14 16010130492022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602- barna mk 458/47 dt 17.06.2020 AMSH 458/48 dt 17.06.2020 kontr 3055/4 dt 07.12.2021 ft 1171/2021 dt 14.12.2021 fh 19923 dt 14.12.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 765,000 2022-02-08 2022-02-10 12910130492022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602- blerje barna sipas kont ne vazhdim nr2901/4 dt25.11.2021.fat nr1166/2021 dt 13.12.2021.fh nr19912 dt14.12.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 372,000 2022-02-07 2022-02-09 8310130492022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602- shp blerje barna sipas kont ne vazhdim nr 190/86 dt19.11.2021.fat nr1140/2021 dt 6.12.2021.fh nr 19859 dt 6.12.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 248,000 2021-12-25 2021-12-29 294310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- lik barna sipas MK190/39 dt 20.5.21.kerk DSHF 190/82 dt 29.10.21.kont 190/86dt 19.11.21.fat nr41118/2021 dt26.11.21.fh nr 19832dt 26.11.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 754,800 2021-12-23 2021-12-28 290410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- lik blerje barna sipas MK 48/47dt17.6.20.AMSH nr 458/48 dt 17.6.20.kont nr 2901/4 dt 25.11.21.fat nr1117/2021 dt 26.11.2021.fh nr 19831dt 26.11.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 105,500 2021-12-21 2021-12-24 287110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje barna sipas kont nr 868/31 dt15.10.2021.MK868/19 dt 15.5.21.kerk DSHF 868/27 dt 30.9.2021.fat nr 1013/2021 dt 25.10.2021.fh nr 19600dt 25.10.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 999,600 2021-11-23 2021-11-25 258010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT- barna kont vazhdim nr 2466/4 date 01.10.2021 fat nr 939/2021 date 06.10.2021 fh nr 19478 date 06.10.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 10,750,000 2021-11-23 2021-11-25 259010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT, lik ft blerje barna, kontr ne vazhd nr 2559/4 dt 08.10.2021, ft nr 963/2021 dt 14.10.2021, fh 19551 dt 14.10.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 332,160 2021-11-11 2021-11-15 255110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT- 602- blerje barna sipas kont ne vazhdim nr 1843/4 dt 15.7.2021.fat nr1036/2021 dt 2.11.2021.fh nr 19645 dt 2.11.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 324,375 2021-11-11 2021-11-15 254310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT- 602- blerje barna sipas kont ne vazhdim nr 1843/4 dt 15.7.2021.fat nr 1039/2021 dt 2.11.2021.fh nr 19658 dt 3.11.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 322,500 2021-10-13 2021-10-15 228810130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje barna sipas kont ne vazhdim nr 1710/4 dt22.6.2021.fat nr 938/2021 dt 6.10.21.fh nr 19477 dt 6.10.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,619,280 2021-10-12 2021-10-14 228610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-lik blerje barna sipas kont ne vazhdim nr 1843/4 dt 15.7.21.fat nr 931/2021 dt 5.10.21.fh nr 19472 dt 6.10.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 394,276 2021-10-05 2021-10-07 223010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje barna sipas MK 458/47 dt 17.6.21.AMSH 458/48 dt 17.6.21..kont nr 2355/4 dt 20.9.21.fat nr 910/2021 dt 27.9.21.fh nr 19429 dt 27.9.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,177,600 2021-10-04 2021-10-06 221610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje barna sipas kont ne vazhdim nr 1753/4 dt 28.6.2021.fat nr 898/2021 dt 23.9.2021.fh nr 19415 dt 23.9.2021