Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON All 11,088,840.00 24 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 92,400 2021-01-11 2021-01-14 57810130482020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013048 I.SH.P. 2020 reagente vazhdim kontr 259/13 dt 26.3.2020 ft 95534369 DT 24.12.2020 FH 19 DT 24.12.2020
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 501,600 2020-12-29 2020-12-31 56610130482020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013048 I.SH.P. 2020 materiale mjekesore up nr 1305/1 dt 10.11.2020 fat nr 94358308 fh nr 16 dt 13.11.2020
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 921,600 2020-12-14 2020-12-15 54110130482020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013048 I.SH.P. 2020 riparim aparati PCR up 1234/3 dt 26.11.2020 ft 95534234 dt 03.12.2020
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 284,640 2020-12-14 2020-12-15 54210130482020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013048 I.SH.P. 2020 reagente vazhdim kontr 259/13 dt 26.3.2020 ft 94358224 dt 28.10.2020 fh 13 dt 28.10.2020
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 516,240 2020-08-28 2020-08-31 3380130482020 Sherbime te tjera 1013048 I.SH.P. 2020 lik sherb mirmb stacionare vazhdim kontr 368/17 dt 27.12.2019 ft 90377257 dt 03.07.2020
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 258,120 2020-08-28 2020-08-31 33710130482020 Sherbime te tjera 1013048 I.SH.P. 2020 lik sherb mirmb stacionare marv kuader 368/8 dt 30.04.2020 kontr 368/17 dt 27.12.2019 ft 88878906 dt 31.03.2020
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 258,120 2020-08-28 2020-08-31 33910130482020 Sherbime te tjera 1013048 I.SH.P. 2020 lik sherb mirmb stacionare vazhdim kontr 368/17 dt 27.12.2019 ft 91255039 dt 30.07.2020
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 818,376 2020-08-11 2020-08-12 28910130482020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013048 I.SH.P. 2020 blerje reagente kont vazhdim nr 259/13 date 26.03.2020 fat sr 91255025 date 29.07.2020 fh nr 8 date 29.07.2020
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 189,204 2020-05-14 2020-05-18 11510130482020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013048 I.SH.P. 2020 602-blerje reagente, sipas kon nr 259/13, dt 26.03.25020, up nr 259, dt 14.02.2020, ft nr 20284, dt 01.04.2020, seri 88878910, fh 4, dt 01.04.2020, pv dt 01.04.2020
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 454,140 2020-05-14 2020-05-18 11810130482020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013048 I.SH.P. 2020 602-blerje reagente, sipas kon nr 259/13, dt 26.03.25020, up nr 259, dt 14.02.2020, ft nr 20351, dt 24.04.2020, seri 88878979, fh 5, dt 24.04.2020, pv dt 24.04.2020
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 516,240 2020-04-09 2020-04-10 6910130482020 Sherbime te tjera 1013048 I.SH.P. 2020 sherb mirembajtje sipas kon ne vazhdim nr 368/17, dt 27.12.2019, ft nr 20209 dt 29.02.2020, seri 87698234, pv 29.02.2020
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 516,240 2020-02-25 2020-02-27 3810130482020 Sherbime te tjera 1013048 I.SH.P. 2020 mirmb stacionare vazhdim kontr 368/17 dt 27.12.2019 ft 87678365 dt 31.01.2020
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 516,240 2020-01-21 2020-01-22 59010130482019 Sherbime te tjera 1013048 ISHP 2019 mirmb stacionare vazhdim kontr 368/1 dt 30.04.2019 ft 85191013 dt 31.12.2019
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 516,240 2019-12-20 2019-12-23 54310130482019 Sherbime te tjera 1013048 ISHP 2019 MIRMB STACIONARE VAZHDIM KONTR 368/1 DT 30.04.2019 FT 83522382 DT 30.11.2019
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 516,240 2019-11-22 2019-11-25 51610130482019 Sherbime te tjera 1013048 ISHP 2019, 602-shp mirmb stacionae vazhdim kontr 368/1 dt 30.04.2019 ft 82177750 dt 31.10.2019
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 516,240 2019-10-24 2019-10-25 45510130482019 Sherbime te tjera 1013048 ISHP 2019 mirmb stacionare vazhdim kontr 368/1 dt 30.04.2019 ft 82177822 dt 30.09.2019
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 516,240 2019-10-07 2019-10-09 37610130482019 Sherbime te tjera 1013048 ISHP 2019 mirmb stacionare vazhdim kontr 368/1 dt 30.04.2019 ft 80618395 dt 31.08.2019
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 516,240 2019-09-18 2019-09-19 35510130482019 Sherbime te tjera 1013048 ISHP mirmb stacionare vazhdim kontr 368/1 dt 30.4.2019 ft 79037494 dt 31.07.2019
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 542,400 2019-07-24 2019-07-29 26510130482019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013048 ISHP 2019 , 602-likuidim mat laboratori up 23 dt 19.06.2019 fat. 79035501 dt 26.06.2019 fh 1 dt 26.06.2019
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KRIJON Tirane 516,240 2019-07-24 2019-07-26 26310130482019 Sherbime te tjera 1013048 ISHP 2019 sherbim mirembajtje stacionesh , u prok nr 368 dt 26.03.2019 , for nj fit 368 dt 23.04.2019 , kontr 368 /1 dt 30.04.2019 seri 79035521 dt 30.06.2019