Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA All 217,384,768.00 29 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 28,104,708 2021-11-17 2021-11-23 55410130482021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013048 ISHP kite&materjale konsumi per ekstraktorin automatik per testimet Covis -19 mk 1149/8 dt 10.12.2020 kontr 311/9 dt 24.09.2021 ft 433/2021 dt 03.11.2021 fh 8 dt 03.11.2021 pv mar dorz dt 03.11.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 8,777,892 2021-10-28 2021-10-29 50110130482021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013048 ISHP kite&materjale konsumi per ekstraktorin automatik per testimet Covis -19 mk 1149/8 dt 10.12.2020 kontr 311/9 dt 24.09.2021 ft 272/2021 dt 28.09.2021 fh 7 dt 28.09.2021 pv mar dorz dt 28.09.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 16,382,400 2021-09-28 2021-09-30 43610130482021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013048 ISHP kite&materjale konsumi per depistim e HPV UP nr 373/2 dt 29.03.2021 mk 373/11 dt 08.06.2021 kontr 1101 dt 31.08.2021 ft 165/2021 dt 08.09.2021 fh 5 dt 08.09.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,120,800 2021-07-14 2021-07-15 27110130482021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013048 ISHP kite&reagente materjale konsumi mk 1149/8 dt 01.12.2020 kontr 1149/13 dt 11.12.2020 ft 570/2021 dt 01.06.2021 fh 4 dt 01.06.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 19,713,024 2021-07-14 2021-07-15 27210130482021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013048 ISHP kite&reagente materjale konsumi mk 1149/8 dt 01.12.2020 kontr 311/3 dt 09.03.2021 ft 570/2021 dt 01.06.2021 fh 4 dt 01.06.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 36,706,776 2021-04-27 2021-04-30 13610130482021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013048 ISHP kite&reagente mk 1149/8 dt 01.12.2020 kontr 311/3 dt 09.03.2021 ft 279 dt 12.03.2021 fh 3 dt 12.03.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,120,800 2021-04-27 2021-04-28 14310130482021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013048 ISHP kite&reagente mk 1149/8 dt 01.12.2020 kontr 311/3 dt 09.03.2021 ft 156 dt 12.02.2021 fh 1 dt 12.02.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 21,813,600 2021-01-11 2021-01-14 58210130482020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013048 I.SH.P. 2020 barna vazhdim Kontrate 1149/13 date 11/12/2020 ft 84227712 dt 29.12.2020 fh 21 dt 29.12.2020
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 3,969,000 2020-12-29 2020-12-31 57010130482020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013048 I.SH.P. 2020 materiale per diagnostikim per kovid 19 kont va nr 373/6 dt 14.05.2020 fat nr kont nr 1149/13 dt 11.12.2020 fat nr 84227782 fh nr 18 date 23.12.2020
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 28,499,088 2020-12-29 2020-12-30 56110130482020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013048 I.SH.P. 2020 reagente kont nr 1149/13 dt 11.12.2020 fat nr 84227763 fh nr 17 date 17.12.2020 up nr 35 dt 07.10.2020
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 526,800 2020-12-29 2020-12-30 56910130482020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 1013048 I.SH.P. 2020 paisje laboratori up nr 48 dt 18.12.2020 fat nr 84227784 fh nr 3 dt 23.12.2020
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 886,800 2020-11-17 2020-11-18 49510130482020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013048 I.SH.P. 2020 blerje kite&reagente vahdim kontr 373/9 dt 14.05.2020 ft 84227908 dt 11.11.2020 fh 15 dt 11.11.2020
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 2,268,000 2020-11-17 2020-11-18 49410130482020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013048 I.SH.P. 2020 blerje kite&reagente vahdim kontr 373/9 dt 14.05.2020 ft 84227509 dt 09.11.2020 fh 14 dt 09.11.2020
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,269,600 2020-10-29 2020-10-30 46410130482020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013048 I.SH.P. 2020 blerje kite&reagente vahdim kontr 373/9 dt 14.05.2020 ft 84227352 dt 02.10.2020 fh 11 dt 02.10.2020
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,386,000 2020-10-13 2020-10-14 42010130482020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013048 I.SH.P. 2020 kite up 373/2 dt 10.03.2020 kontr 373/9 dt 14.05.2020 ft 84227989 dt 23.09.2020 fh 239 dt 23.09.2020
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 504,720 2020-05-11 2020-05-13 11010130482020 Sherbime te tjera 1013048 I.SH.P. 2020 mat dhe kite ub 372/1 dt 13.03.2020 amendim kontr 372/2 dt 19.03.2020 ft 74226749 dt 23.03.2020 fh 1 dt 23.03.2020
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,392,000 2020-05-11 2020-05-13 10010130482020 Sherbime te tjera 1013048 I.SH.P. 2020 mat dhe kite ub 372/1 dt 13.03.2020 amendim kontr 372/2 dt 19.03.2020 ft 74226749 dt 23.03.2020 fh 1 dt 23.03.2020
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 408,000 2019-12-26 2019-12-27 58710130482019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013048 ISHP 2019 kite vazhdim kontr 110/8 dt 12.09.2019 f.76134942 dt 24.12.2019 fh 19 dt 24.12.2019t
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 23,373,000 2019-12-05 2019-12-06 54410130482019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013048 ISHP 2019 depistim i HPV blerje kite kont vazhdim nr 1190/17 date 04.10.2019 fat.49053383 DTDT 27.11.2019 FH 17 DT 27.11.2019
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 8,216,760 2019-11-25 2019-11-26 51110130482019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013048 ISHP 2019 depistim i HPV blerje kite kont vazhdim nr 1190/17 date 04.10.2019 fat nr 1846 date 15.11.2019 sr 76134846 fh nr 16 date 15.11.2019