Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA All 5,081,517.00 27 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 155,700 2021-07-12 2021-07-13 335410130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 370130090 DT 18.06.2021,F HYRJE RN 103 DT 18.06.2021,KONTRATE NR 69/37 DT 17.06.2021,PV KOLAUDIMI DT 18.06.2021,BLERJE BARNA
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 9,630 2021-06-10 2021-06-11 27410130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 72 DT 12.05.2021,F HYRJE NR 100155 DT 12.05.2021,KONTRATE NR 69/20 DT 21.04.2021,PV KOLAUDIMI DT 12.05.2021,BLERJE BARNA
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 111,520 2021-05-10 2021-05-11 22410130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 100128 DT 21.04.2021,F HYRJE NR 63 DT 21.04.2021,KONTRATE NR 69/20 DT 21.04.2021,PV KOLAUDIMI DT 21.04.2021
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 777 2021-04-14 2021-04-15 17510130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 100072 DT 24.03.2021,F HYRJE NR 48 DT 24.03.2021,KONTRATE NR 69/16 DT 24.03.2021,PV KOLAUDIMI DT 24.03.2021
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 471,210 2021-03-12 2021-03-16 12110130212021/6 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.98 DT.19.02.2021,FHYRJE 27,29 DT.19.02.2021,PROC VERB DT.19.02.2021 SIPAS KONTR.57/9 DT.19.02.2021 BLERJE BARNA
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 96,650 2021-02-15 2021-02-16 80/110130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE LIK FAT.370130039/2021 DT.04.02.2021,FHYRJE 20 DT.04.02.2021,PROC VERB DT.04.02.2021,SIPAS KONTR.510/32 DT.18.11.2020"BLERJE BARNA"
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 473,353 2021-01-15 2021-01-19 1610130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 9930,9918,9911,9912,9893 DHJETOR 2020,F HYRJE NR 232,294,295,298,303 DT 29.12.2020,KONT510/26 DT 08.09.2020,KONT NR 510/32 DT 18.11.2020,BLERJE BARNA
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 336,450 2020-12-15 2020-12-16 54410130212020 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE LIK FAT.780,781,782,831,832 DT.30.11.2020,FHYRJE 255,256,267,271,272 NENTOR 2020 SIPAS KONTR.510/12 DT.01.07.2020 BLERJE BARNA
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 18,700 2020-09-02 2020-09-03 38710130212020 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE LIK FAT.2678196 DT.06.08.2020,FHYRJE 218 DT.07.08.2020 SIPAS KONTR.510/12 DT.01.07.2020 BLERJE BARNA
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 262,770 2020-06-08 2020-06-09 25010130212020 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE LIK FAT.9473 DT.14.05.2020,FHYRJE 148 DT.14.05.2020 SIPAS KONTR.516/35 DT.06.03.2020 BLERJE BARNA
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 62,800 2020-05-21 2020-06-01 21510130212020 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE LIK FAT.9472 DT.12.05.2020,FHYRJE 138 DT.12.05.2020 SIPAS KONTR.378/15 DT.12.05.2020 BLERJE BARNA
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 33,750 2020-05-14 2020-05-18 19910130212020 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE LIK FAT.9453 DT.28.04.2020,FHYRJE 130 DT.28.04.2020,PROC VERB DT.28.04.2020,SIPAS KONTR.533/62 DT.28.04.2020 BLERJE BARNA
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 175,560 2020-04-28 2020-05-04 17110130212020 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE LIK FAT.9423 DT.07.04.2020,FHYRJE 118 DT.07.04.2020 URDH PROK NR.32 DT.31.03.2020,NJOF FITUES DT.26.03.2020 BLERJE MAT MJEKIMI
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 150,256 2020-04-03 2020-04-07 12510130212020 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE LIK FAT.369 DHE 370 DT.13.03.2020,FHYRJE 99 DHE 100 DT.13.03.2020 SIPAS KONTR 516/35 DT.06.03.2020 DHE KONTR.506/44 DT.13.03.2020 BLERJE BARNA
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 523,063 2020-02-24 2020-02-25 7210130212020 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE LIK FAT 266;294;267;295;315 JANAR 2020,F HYRJE NR 18;35;16;36;52 JANAR 2020 SIPAS KONT516/22 DT 10.12.2019;509/40 DT 09.01.2020;516/29 DT 30.01.2020;106713 DT 06.02.2020 BLERJE ILAÇE
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 5,868 2020-02-07 2020-02-10 3410130212020 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE LIK FAT.190 DT.05.12.2019,FHYRJE 334 DT.05.12.2019 SIPAS KONTR.509/28 DT.05.12.2019 BLERJE BARNA
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 395,185 2019-11-26 2019-12-02 42110130212019 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.81,82,78,79,DT.31.10.2019,FHYRJE 290,291,292,293 DT.31.10.2019 SIPAS KONT533/18 DHE 1067/89 TETOR 2019 BLERJE BARNA
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 44,137 2019-10-02 2019-10-03 36910130212019 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.8970,8971 DT.04.09.2019,FHYRJE 258,260 DT.04.09.2019,SIPAS KONTR.533/26 DHE KONT.509/16 DT.02.09.2019 BLERJE BARNA
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 306,565 2019-09-23 2019-10-01 35210130212019 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.818954 DT.28.08.2019,FHYRJE 250 DT.28.08.2019,KONT.533/18 DT.16.07.2019 BLERJE BARNA
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 256,098 2019-09-06 2019-09-09 32510130212019 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.8925 DT.07.08.2019,FHYRJE 218,219 DT.07.08.2019 SIPAS KONTR.517/10 DT.22.07.2019 DHE KONTR.533/18 DT.16.07.2019 BLERJE BARNA