Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA All 21,831,087.00 25 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 581,880 2022-03-16 2022-03-17 14510130212022 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.223 DT.03.03.2022,FHYRJE 15 DT.03.03.2022,PROC VERB KOLAUD DT.03.03.2022 KONTR.202/1 DT.02.03.2022 BLERJE MAT MJEKIMI
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 188,400 2022-02-16 2022-02-17 9310130212022 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 61 DT 26.01.2022,F HYRJE NR 25 DT 27.01.2022,KONTRATE NR 191/7 DT 08.11.2021,AKT KOLAUDIM DT 27.01.2022 MATERIALE MJEKIMI
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 226,080 2022-02-11 2022-02-14 8010130212022 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 648 DT 22.12.2021,F HYRJE NR 262 DT 23.12.2021,KONTRATE NR 191/7 DT 08.11.2021,MATERIALE MJEKIMI
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 9,960,000 2021-12-29 2021-12-31 58710130212021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 650 DT 22.12.2021,FAT NR 668 DT 28.12.2021,AKT KOLAUDIM DT 28.12.2021,KONT NR 728/7 DT 16.11.2021, F HYRJE NR 149 DT 28.12.2021,URDHER PROKURIMI NR 36 DT 27.09.2021,NJ FITUESI DT 22.10.2021,TAVOLINE ORTOPED
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 378,690 2021-12-14 2021-12-15 54510130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 533 DT 26.11.2021,F HYRJE NR 142 DT 26.11.2021,NR 224 DT 26.11.2021,KONTRATE NR 191/7 DT 08.11.2021,AKT KOLAUDIM DT 26.11.2021,BLERJE BARNA&MATERIALE MJEKIMI
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 1,151,820 2021-10-27 2021-11-01 44210130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 50 DT 22.07.2021,F HYRJE NR 114 DT 31.07.2021,F HYRJE NR 127 DT 23.07.2021,KONTRATE NR 191/4 DT ,PV DT 22.07.2021,BARNA DHE MATERIALE MJEKIMI
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 120,000 2021-06-10 2021-06-14 27310130212021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 503 DT 12.05.2021,F HYRJE NR 80 DT 12.05.2021,PV KOLAUDIMI DT 12.05.2021,BLERJE PAJISJE
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 120,000 2021-06-10 2021-06-11 27610130212021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 502 DT 12.05.2021,F HYRJE NR 81 DT 12.05.2021,PV KOLAUDIMI DT 12.05.2021,PAJISJE MJEKESORE
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 468,930 2021-06-04 2021-06-07 25710130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 456 DT 05.05.2021,F HYRJE NR 70 DT 05.05.2021,KONTRATE NR 191/3 DT 07.04.2021,PV KOLAUDIMI DT 05.05.2021 MATERIALE MJEKIMI
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 65,160 2021-05-10 2021-05-11 22210130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 385 DT 13.04.2021,F HYRJE NR 62 DT 14.04.2021,KONTRATE NR 191/3 DT 07.04.2021,PV KOLAUDIMI DT 14.04.2021,MATERIALE MJEKIMI
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 71,340 2021-04-26 2021-04-27 18210130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 385 DT 13.04.2021,F HYRJE NR 62 DT 14.04.2021,KONTRATE NR 191/3 DT 07.04.2021,PV KOLAUDIMI DT 14.04.2021,MATERIALE MJEKIMI
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 731,910 2021-02-24 2021-02-25 9410130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 162 DT 15.02.2021,F HYRJE NR 24 DT 16.02.2021,KONTRATE NR 442/8 DT 25.11.2020,PV KOLAUDIMI DT 16.02.2021,MATERIALE MJEKIMI
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 307,740 2020-12-24 2020-12-28 56010130212020 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE LIK FAT.321 DT.26.11.2020,FHYRJE 284 DT.26.11.2020,SIPAS KONTR.442/8 DT.25.11.2020 BLERJE MAT MJEKIMI
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 459,180 2020-12-24 2020-12-28 55410130212020 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE LIK FAT.281 DT.21.10.2020,FHYRJE 266 DT.21.10.2020,SIPAS KONTR.442/4 DT.02.07.2020 MATERIALE MJEKIMI
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 52,800 2020-12-15 2020-12-16 54310130212020 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE LIK FAT.281 dt.21.10.2020,FHYRJE NR.148 DT.21.10.2020 SIPAS KONTR.44/4 DT.02.07.2020 BLERJE APARATE TENSIONI
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 958,800 2020-09-02 2020-09-03 38910130212020 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE LIK FAT.204 DT.11.08.2020,FHYRJE 220 DT.11.08.2020 SIPAS KONTR 589/4 DT.11.08.2020 MATERIALE MJEKIMI PER COVID-19
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 119,280 2020-08-07 2020-08-11 35310130212020 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE LIK FAT.168 DT.20.07.2020,FHYRJE 204 DT.20.07.2020,PROC VERB EMERGJ PER COVID-19 DT.20.07.2020,BLERJE BARNA
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 525,480 2020-08-04 2020-08-11 42210130212020 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE LIK FAT.153 DT.07.07.2020,FHYRJE 191,193 DT.07.07.2020 SIPAS KONTR.442/4 DT.02.07.2020 MATERIALE MJEKIMI
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 819,431 2020-03-05 2020-03-06 9610130212020 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE LIK FAT.53 DT.28.02.2020,FHYRJE NR.80 DT.28.02.2020 SIPAS KONTR.517/21 DT.21.01.2020 MATERIALE MJEKIMI
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 838,606 2020-02-24 2020-02-26 5410130212020 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE LIK FAT NR 4 DT14.01.2020,F HYRJE NR 2 DT 14.01.2020,KONTRATA NR 517/13 DT 10.01.2020 MATERIALE MJEKIMI