Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Elbasan (0808) E v i t a All 10,091,740.00 46 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Elbasan (0808) E v i t a Elbasan 144,600 2022-02-22 2022-02-23 10510130162022 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil medikamente tender marreveshje kuader kont nr 217 dt 07.02.2022 fat nr 12304/2022 fh nr 60 dt 15.2.2022
  Spitali Elbasan (0808) E v i t a Elbasan 601,710 2022-02-17 2022-02-18 9410130162022 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil medikamente tender marreveshje kuader kont nr 27 dt 10.01.2022 fat nr 10184/2022 fh nr 16 dt 10.1.2022
  Spitali Elbasan (0808) E v i t a Elbasan 425,991 2022-02-10 2022-02-11 6510130162022 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil medikamente tender marreveshje kuader kont nr 51 dt 12.01.2022 fat nr 10544/2022 fh nr 22 dt 13.1.2022
  Spitali Elbasan (0808) E v i t a Elbasan 5,310 2021-12-29 2021-12-30 88110130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente kont nr 1969 dt 21.12.2021 akt kolaud dt 21.12.2021 fat nr 9365/2021 dt 21.12.2021 fh nr 253 dt 21.12.2021
  Spitali Elbasan (0808) E v i t a Elbasan 57,040 2021-12-10 2021-12-14 78110130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Civil Medikamente Fat. nr 205/2021 dt.28.05.2021 FH nr.128 dt.28.05.2021 Akt Kolaudimi dt.28.05.2021 fat korigj nr 8205/2021 dt 01.12.2021 fat nr 8212/2021 01.12.2021 kont nr 944 dt 21.05.2021
  Spitali Elbasan (0808) E v i t a Elbasan 144,600 2021-12-13 2021-12-14 78210130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Civil Medikamente Fat. nr.8206/2021 dt.01.12.2021 FH nr.194 dt.01.12.2021 Akt Kolaudimi dt.01.12.2021 kont nr 1428 dt 24.09.2021
  Spitali Elbasan (0808) E v i t a Elbasan 143,990 2021-12-10 2021-12-13 78310130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente kont nr 783 dt 25.05.2021 akt kolaud dt 28.05.2021 fat nr 205/2021 dt 28.05.2021 fh nr 128 dt 28.05.2021 fat nr 8209/2021 dt 01.12.2021 fat korigjuse 8205/2021 dt 01.12.2021
  Spitali Elbasan (0808) E v i t a Elbasan 515,550 2021-12-06 2021-12-07 77510130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Civil Medikamente Fat. nr.4547/2021 dt.22.09.2021 FH nr.195 dt.22.09.2021 Akt Kolaudimi dt.22.09.2021
  Spitali Elbasan (0808) E v i t a Elbasan 852,750 2021-10-08 2021-10-11 65110130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente tender mareveshje kuader kont nr 1322/1 dt 07.09.2021 fat 3652/2021 dt 07.09.2021 fh nr 175 dt 07.09.2021 akt kolaudimi dt 07.09.2021
  Spitali Elbasan (0808) E v i t a Elbasan 279,000 2021-10-05 2021-10-06 65010130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente kont nr 1219 dt 09.08.2021 akt kolaud dt 10.08.2021 fat nr 2277/2021 dt 10.08.2021 fh nr 163 dt 10.08.2021
  Spitali Elbasan (0808) E v i t a Elbasan 47,200 2021-06-08 2021-06-09 38610130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Civil medikamente, marveshje kuader, kontrate 348 dt 12.4.2021, kolaudim 13.4.2021, fh 109 dt 13.04.2021, fature 136/2021
  Spitali Elbasan (0808) E v i t a Elbasan 368,250 2021-04-06 2021-04-07 21610130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente kont nr 86 dt 13.1.2021 akt kolaud dt 8.03.2021 fat nr 63/2021 dt 8.03.2021 fh nr 74 dt 8.03.2021
  Spitali Elbasan (0808) E v i t a Elbasan 750,000 2021-04-01 2021-04-02 21010130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Civil medikamente, marveshje kuader, kontrate 412 dt 08.3.2021, kolaudim 08.3.2021, fh 76 dt 08.03.2021, fature 64/2021
  Spitali Elbasan (0808) E v i t a Elbasan 350,605 2021-04-01 2021-04-02 20910130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Civil medikamente, marveshje kuader, kontrate 394 fh 785 dt 08.03.2021, fature 4
  Spitali Elbasan (0808) E v i t a Elbasan 425,991 2021-02-11 2021-02-12 9910130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente tender mareveshje kuader kont nr 994/6 dt 22.07.2020 fat 3/2021 dt 12.01.2021 fh nr 6 dt 12.01.2021 akt kolaudimi dt 12.01.2021
  Spitali Elbasan (0808) E v i t a Elbasan 762,750 2021-02-03 2021-02-04 6910130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Civil medikamente, marveshje kuader, kontrate 75 dt 12.1.2021, kolaudim 12.1.2021, fh 7 dt 12.01.2021, fature 4
  Spitali Elbasan (0808) E v i t a Elbasan 144,600 2021-01-25 2021-01-26 3510130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente kont nr 32 dt 7.1.2021 akt kolaud dt 15.01.2021 fat nr 6 dt 15.01.2021 fh nr 21 dt 15.01.2021
  Spitali Elbasan (0808) E v i t a Elbasan 90,000 2020-12-29 2020-12-30 93310130162020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit Medikamente Kont nr 2356 dt 29.12.2020 fat 18112 seri 390507879 fh nr 339 dt 29.12.2020
  Spitali Elbasan (0808) E v i t a Elbasan 294,600 2020-11-12 2020-11-13 81210130162020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit Medikamente Kont nr 1121 dt 24.06.2020 fat 7565 seri 3590503907 fh nr 316 dt 26.10.2020
  Spitali Elbasan (0808) E v i t a Elbasan 63,560 2020-10-08 2020-10-09 72010130162020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit Medikamente Kont nr 121 dt 03.08.2020 fat 9895 seri 390499662