Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) O.ES. DISTRIMED All 101,188,672.00 11 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,520,000 2020-12-23 2020-12-29 101410130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend f.v pajis mjek per spit dhe paj hot mjek faz I,urdh prok nr 283 dt 30.04.20,kont 2073.101 dt 28.08.20,form njof fit 2073.96 dt 18.08.20,polic e sig nr 0014951 dt 27.08.20,fat nr 360850376 dt 10.11.20,fle hy45 dt 10.11.20,
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 5,220,000 2020-12-23 2020-12-29 101510130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend f.v pajis mjek per spit dhe paj hot mjek faz I,urdh prok nr 283 dt 30.04.20,kont 2073.101 dt 28.08.20,form njof fit 2073.96 dt 18.08.20,polic e sig nr 0014951 dt 27.08.20,fat nr 360850392 dt 11.11.20,fle hy15 dt 12.11.20,
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,520,000 2020-12-23 2020-12-29 101210130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend f.v pajis mjek per spit dhe paj hot mjek faz I,urdh prok nr 283 dt 30.04.20,kont 2073.101 dt 28.08.20,form njof fit 2073.96 dt 18.08.20,polic e sig te kont nr 0014951 dt 27.08.20,fat nr 360850359 dt 06.11.20,fle hy 20 dt 0
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,520,000 2020-12-23 2020-12-29 101310130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend f.v pajis mjek per spit dhe paj hot mjek faz I,urdh prok nr 283 dt 30.04.20,kont 2073.101 dt 28.08.20,form njof fit 2073.96 dt 18.08.20,polic e sig nr 0014951 dt 27.08.20,fat nr 360850365 dt 09.11.20,fle hy 7 dt 09.11.20,
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 8,514,000 2020-09-14 2020-09-18 70210130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje tampone nazofaringiale per ISHP,kontrate ne vazhdim nr 2272.4 dt 02.06.2020,fat nr 284347795 dt 01.07.2020 seri 284347795
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,234,672 2020-08-14 2020-08-17 58610130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend tvsh per proj per fuq me pais mjek te spec per mbroj te covid 19 ne kuad te marr te BE ku perf MSHMS,shkrese nr 3644 dt 30.07.2020,permbl fat dt 06.08.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 10,200,000 2020-08-14 2020-08-17 59610130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje kite dhe reagente anti covid 19,vkm nr 249 dt 27.03.20,vkm nr 203 dt 26.02.20,kontr nr 1574.13 dt 30.03.20,fat nr 284347281 dt 16.04.20 seri 284347281,flete hyrj nr 16643 dt 16.04.20,urdh 200 dt 24.03.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,574,000 2020-07-17 2020-07-22 51410130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje tampone per ISHP,urdh prok nr 311 dt 13.05.20,form njof fit nr 2272.3 dt 26.05.20,kont nr 2272.4 dt 02.06.20,sig kont dt 02.06.20 ,fat nr 284347594 dt 08.06.20 seri 284347594,flete hyrje nr 36 dt 08.06.20,shkrese nr
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 31,303,800 2020-07-16 2020-07-20 53410130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend blerje monitore per covid 19,urdh prok nr 359 dt 01.06.20,shkrese nr 2587.7 dt 19.06.20,kont nr 2587.6 dt 17.06.20,sig kontr dt 15.06.20 seri 0014789,fat mr 284347722 dt 23.06.20 ser 284347722,flete hyrje nr 102 dt 23.06.2
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 3,278,400 2020-07-16 2020-07-20 53210130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend blerje monitore per covid 19,urdh prok nr 359 dt 01.06.20,shkrese nr 2587.7 dt 19.06.20,kont nr 2587.6 dt 17.06.20,sig kontr dt 15.06.20 seri 0014789,fat nr 284347723 dt 23.06.20 ser 284347723,flete hyrje nr 4 dt 23.06.20,
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 31,303,800 2020-07-16 2020-07-20 53310130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend blerje monitore per covid 19,urdh prok nr 359 dt 01.06.20,shkrese nr 2587.7 dt 19.06.20,kont nr 2587.6 dt 17.06.20,sig kontr dt 15.06.20 seri 0014789,fat nr 284347708 dt 22.06.20 ser 284347708,flete hyrje nr 9 dt 22.06.20
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >