Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KRIJON All 24,165,196.00 15 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KRIJON Tirane 5,808,721 2021-06-10 2021-06-15 31310130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 1013001 Min Shend tvsh per test nadal covid 19,shkrese nr 3644 dt 30.07.20,fat nr 9 dt 19.02.2021,flete hyrje nr 3 dt 19.02.21,test nadal covid ref 243103 N-20,proc verb dt 19.02.21
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KRIJON Tirane 1,471,200 2020-12-30 2021-01-14 107710130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerj reag per covid,kontrate ne vazhdim nr 2598.20 dt 02.11.2020,fat nr 20 B614 dt 24.12.20 seri 95534368,flte hyrje 101 dt 24.12.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KRIJON Tirane 3,241,489 2020-12-29 2020-12-31 103810130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 MIN SHEND tvsh per projekt fuqiz me pajisje mjekesore te specializ per mbr te cov 19,shkrese nr 3644 dt 30.07.20,fat nr 20-B608 dt 23.12.20 seri 95534361
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KRIJON Tirane 426,600 2020-12-23 2020-12-29 102010130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje reagent per covid 19,mar kuad nr 1184.1 dt 14.10.20,urdh prok nr 31 dt 18.08.20,kont nr 2598.20 dt 02.11.20,fat nr 20-B403 dt 20.11.20 seri 94358352,flete hyr nr 92 dt 20.11.20,proc verb marr dor nr 3 dt 20.11.20,sh
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KRIJON Tirane 132,000 2020-12-23 2020-12-29 101910130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje reagent per covid 19,mar kuad nr 1184.1 dt 14.10.20,urdh prok nr 31 dt 18.08.20,kont nr 2598.20 dt 02.11.20,fat nr 20-B393 dt 19.11.20 seri 94358341,flete hyr nr 91 dt 26.11.20,proc verb marr dor nr 2 dt 19.11.20,sh
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KRIJON Tirane 325,680 2020-12-23 2020-12-29 102110130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend bler reag,mat kons per covid 19,marr kuad nr 932.20 dt 01.10.20,urdh prok nr 31 dt 18.08.20,kontr 2598.18 dt 30.10.20,fat nr 20-B345 dt 11.11.20 seri 94358294,flete hyr nr 87 dt 11.11.20,proc verb dore 2 dt 11.11.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KRIJON Tirane 1,960,080 2020-12-23 2020-12-29 1018110130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje reagent per covid 19,mar kuad nr 1184.1 dt 14.10.20,urdh prok nr 31 dt 18.08.20,kont nr 2598.20 dt 02.11.20,fat nr 20-B352 dt 11.11.20 seri 94358301,flete hyr nr 88 dt 11.11.20,proc verb marr dor nr 1 dt 11.11.20,sh
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KRIJON Tirane 118,829 2020-12-17 2020-12-22 97710130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 MIN SHEND tvsh per projekt fuqiz me pajisje mjekesore te specializ per mbr te cov 19,shkrese nr 3644 dt 30.07.20,fat nr 20-B522 dt 09.12.20 seri 95534272
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KRIJON Tirane 216,372 2020-10-21 2020-10-27 777110130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend tvsh per projek fuq me pais te spec per mbr te covid 19 ne kuad te marrev grant ,shkrese nr 3644 dt 30.07.20,fat nr 30 B053 dt 24.09.20 seri 92896745,flete hyrje nr 40 dt 24.09.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KRIJON Tirane 592,093 2020-10-21 2020-10-27 778110130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend tvsh per projek fuq me pais te spec per mbr te covid 19 ne kuad te marrev grant ,shkrese nr 3644 dt 30.07.20,fat nr 20940 dt 08.09.20 seri 91255131,flete hyrje nr 39 dt 08.09.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KRIJON Tirane 269,713 2020-08-27 2020-08-31 63910130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend TVSH per projekt per fuq paisje mjekes te spec per mbrojt te cov 19,shkrese nr 3644 dt 30.07.2020,fat nr 20856 dt 18.08.20 seri 91255097,flete hyrje nr 36 dt 18.08.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KRIJON Tirane 5,803,699 2020-08-27 2020-08-31 64010130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend TVSH per projekt per fuq paisje mjekes te spec per mbrojt te cov 19,shkrese nr 3644 dt 30.07.2020,fat nr 20855 dt 18.08.20 seri 91255096,flete hyrje nr 35 dt 18.08.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KRIJON Tirane 766,944 2020-08-24 2020-08-27 62710130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje kite per lab mikrob per covid 19 ne ISHP,vkm nr 249 DT 27.03.20,vkm nr 203 dt 26.02.20,kontrata nr 1776.12 dt 14.04.20,fat nr 20519 dt 02.06.20 seri 89376652,flete hyrje nr 34 dt 02.06.20,proc verb marrje ne dorez d
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KRIJON Tirane 1,535,040 2020-08-14 2020-08-17 60510130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje kite per lab mikrob per diag serol per covid 19,vkm nr 249 dt 27.03.20,vkm nr 203 dt 26.02.20,kont nr 1776.12 dt 14.04.20,fat nr20357 dt 27.04.20 seri 88878986,flete hyrje nr 19 dt 27.04.20,urdher nr 252 dt 08.0
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KRIJON Tirane 1,496,736 2020-08-14 2020-08-17 60610130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje kite per lab mikrob per diag serol per covid 19,vkm nr 249 dt 27.03.20,vkm nr 203 dt 26.02.20,kont nr 1776.12 dt 14.04.20,fat nr 20418 dt 08.05.20 seri 888878847,flete hyrje nr 19 dt 27.04.20,urdher nr 252 dt 08.0
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >