Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) EUROMED All 305,010,068.00 27 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) EUROMED Tirane 118,028 2021-06-21 2021-06-24 30610130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 MIN SHEND TVSH, shkrese nr 26.2021 dt 19.04.21,fat nr 482 dt 25.03.21 seri 95195811,kont 01.02.21,kont dhurimi dt 01.03.21
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) EUROMED Tirane 112,140 2020-10-28 2020-11-02 81310130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min SHEND proc verb dt 05.03.2020,proc verb dt 03.03.20,fat nr 42 dt 03.03.20seri 87377666,flete hyrje nr 8 dt 03.03.20,shkrese nr 7087 dt 25.02.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) EUROMED Tirane 6,000 2020-10-28 2020-11-02 81410130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min SHEND proc verb dt 05.03.2020,proc verb dt 03.03.20,fat nr 43 dt 03.03.20seri 87377667,flete hyrje nr 9 dt 03.03.20,shkrese nr 7087 dt 25.02.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) EUROMED Tirane 8,625,600 2020-10-01 2020-10-05 74810130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje setesh ne perd per QKTGJ,kont nr 3885.5 dt 03.09.20,urdh prok nr 3885 dt 20.08.20,flete hyrje nr 68 dt 14.09.20,njoft fit nr 38885.4 dt 01.09.20,form sig kont dt 02.09.20,fat nr 236 dt 14.09.20 seri 90602889,proc ve
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) EUROMED Tirane 9,344,400 2020-10-01 2020-10-05 74710130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje setesh ne perd per QKTGJ,kont nr 3885.5 dt 03.09.20,urdh prok nr 3885 dt 20.08.20,flete hyrje nr 75 dt 22.09.20,njoft fit nr 38885.4 dt 01.09.20,form sig kont dt 02.09.20,fat nr 248 dt 22.09.20 seri 90602501,proc ve
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) EUROMED Tirane 360,000 2020-08-24 2020-08-27 62810130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje mnateriale per mbroj pers per covid 19,kontrate ne vazhdim nr 2572.4 dt 05.06.20,fat nr 146 dt 30.06.2020 seri 87378000,flet hyrj nr 46 dt 30.06.2020,proc verb dt 30.06.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) EUROMED Tirane 1,245,600 2020-08-14 2020-08-17 59110130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min shend blerje mat per mbrojtje personale per covid 19,kontrate ne vazhdim nr 2572/4 dt 05.06.2020,permbledhese flete hyrjeve dt 10.07.2020,fat nr 145 dt 29.06.2020 seri 87377999
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) EUROMED Tirane 28,101,210 2020-07-09 2020-07-15 50010130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje mat per mbrojt pers,kontrate ne vazhdim ne 2572.4 dt 05.06.2020,permbl flete hyrjeve dt 29.06.20,fat nr 140 dt 18.06.20 seri 87377994
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) EUROMED Tirane 272,496 2020-07-01 2020-07-03 46010130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerj mat per mbrojt pers per covid-19,kontrate ne vazhdim,permbl flete hyrje dt 29.06.2020,fat nr 141 dt 23.06.2020 seri 87377995
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) EUROMED Tirane 83,771,694 2020-06-25 2020-06-26 44910130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje materiale per mbrojtje personale,kontrate nr 2572/4 dt 05.06.2020,urdh prok nr 354 dt 29.05.20,urdher nr 372 dt 15.06.20,njoft fit nr 2572/4 dt 05.06.2020,permbledh flete hyrje dt 24.06.20,fat nr 171 dt 15.06.20 se8
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) EUROMED Tirane 9,945,896 2020-05-26 2020-06-02 35010130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje materiale per mbrojtje personale per covid 19,kontrate ne vazhdim ,fat nr 153 dt 30.04.2020 seri 87426955,flete hyrje nr 82 dt 30.04.2020,flete hyrje nr 15 dt 30.04.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) EUROMED Tirane 334,456 2020-05-26 2020-06-02 34910130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje materiale per mbrojtje personale per covid 19,kontrate ne vazhdim ,fat nr 153 dt 30.04.2020 seri 87426955,flete hyrje nr 82 dt 30.04.2020,flete hyrje nr 15 dt 30.04.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) EUROMED Tirane 456,000 2020-05-19 2020-05-22 33210130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje materiale per mbrojt perso Covid-19,kontrate ne vazhdim ,fat nr 154 dt 04.05.20 seri 87426956,flete hyrje nr 24 dt 04.05.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) EUROMED Tirane 17,677,050 2020-05-19 2020-05-22 33310130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje materiale per mbrojt perso Covid-19,kontrate ne vazhdim ,fat nr 149 dt 24.04.20 seri 87426951,flete hyrje nr 50/1 dt 24.04.20,flete hyrj nr 50 dt 24.04.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) EUROMED Tirane 11,136,000 2020-05-06 2020-05-13 28210130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje mat per mbr pers Covid-19,kontrate ne vazhdim ,fat nr 91 dt 29.04.2020 seri 87377844,permbl flete hyrj dt 29.04.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) EUROMED Tirane 1,536,000 2020-05-06 2020-05-13 28110130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje mat per mbr pers Covid-19,kontrate ne vazhdim ,fat nr 92 dt 27.04.2020 seri 87377845,flete hyrje nr 13 dt 27.04.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) EUROMED Tirane 3,585,000 2020-05-11 2020-05-13 30210130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje materiale per mbrojtje personal per Covid-19,kontrate ne vazhdim fat nr 152 dt 30.04.2020 seri 87426954,permbledh flete hyrje dt 06.05.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) EUROMED Tirane 22,377,054 2020-05-11 2020-05-13 303110130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje materiale per mbrojtje personal per Covid-19,kontrate ne vazhdim fat nr 159 dt 01.05.2020 seri 87426962,permbl flete hyrje flete hyrje dt 06.05.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) EUROMED Tirane 2,073,600 2020-05-11 2020-05-13 30110130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje materiale per mbrojtje personal per Covid-19,kontrate ne vazhdim fat nr 150 dt 28.04.2020 seri 87426952,flete hyrje nr 19 dt 28.4.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) EUROMED Tirane 6,304,500 2020-05-06 2020-05-13 28310130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje mat per mbr pers Covid-19,kontrate ne vazhdim ,fat nr 89 dt 24.04.2020 seri 87377842,permbl flete hyrj dt 29.04.2020