Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ZYRA PERMBARIMIT SARANDE All 11,776,007.00 63 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e shendetit publik Sarande (3731) ZYRA PERMBARIMIT SARANDE Sarande 164,320 2014-12-26 2014-12-29 19010130432014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna LIK DET GJYQESOR NGA DSHP
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ZYRA PERMBARIMIT SARANDE Tirane 74,380 2014-12-19 2014-12-23 83010260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Mjedisit vendim Vangjel Lango nr 747 25.5.2011
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ZYRA PERMBARIMIT SARANDE Tirane 141,200 2014-12-19 2014-12-23 85610260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Mjedisit vendim Arshi Myrtaj nr 2012 15.12.2010
  Bashkia Sarande (3731) ZYRA PERMBARIMIT SARANDE Sarande 30,000 2014-12-18 2014-12-19 59021380012014 Te tjera transferime korrente likujdim dety. gjykate per Fatbardha Hyskaj nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) ZYRA PERMBARIMIT SARANDE Sarande 30,000 2014-12-18 2014-12-19 58621380012014 Te tjera transferime korrente likujdim dety. gjykate per Albano Budo nga bashkia
  N/Prefektura Sarande (3731) ZYRA PERMBARIMIT SARANDE Sarande 534,500 2014-12-17 2014-12-18 19710160752014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna SHP EKZEKUTIM VENDIME GJYQESORE PER KOSTANDIN DANGA NGA KOMITETI I DETYRIMEVE TE PRAPAMBETURA
  N/Prefektura Sarande (3731) ZYRA PERMBARIMIT SARANDE Sarande 803,074 2014-12-17 2014-12-18 19610160752014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna SHP EKZEKUTIM VENDIME GJYQESORE PER DITURI ALIKAJ NGA KOMITETI I DETYRIMEVE TE PRAPAMBETURA
  Sp. Delvine (3704) ZYRA PERMBARIMIT SARANDE Delvine 12,000 2014-12-16 2014-12-17 20410130662014 Shtese page per funksionin ndalese nga paga per Dhurata Barjamin muaji nentor 2014
  Gjykata e rrethit Sarande (3731) ZYRA PERMBARIMIT SARANDE Sarande 10,000 2014-12-15 2014-12-16 19310290352014 Paga baze lik nga gjykata pension ushqimor sr
  Zyra Arsimore Delvinë (3704) ZYRA PERMBARIMIT SARANDE Delvine 13,000 2014-12-03 2014-12-03 29910111322014 Paga baze ndalese per Vasil kaliva sipas urdheirt sekuestros te ZP sarande nr.237/1 date 27.11.2013
  Bashkia Sarande (3731) ZYRA PERMBARIMIT SARANDE Sarande 30,000 2014-11-19 2014-11-20 49221380012014 Te tjera transferime korrente det. gjykate per '' Albano Budo'' nga bashkia
  Bashkia Sarande (3731) ZYRA PERMBARIMIT SARANDE Sarande 30,000 2014-11-19 2014-11-20 48821380012014 Te tjera transferime korrente lik det. gjykate per ''Fatbardha Hyskaj'' nga bashkia
  Gjykata e rrethit Sarande (3731) ZYRA PERMBARIMIT SARANDE Sarande 10,000 2014-11-18 2014-11-18 16910290352014 Paga baze lik nga gjykata sr pension usqimor muaj qershor korik 2014
  Sp. Delvine (3704) ZYRA PERMBARIMIT SARANDE Delvine 12,000 2014-11-12 2014-11-12 17010130662014 Shtese page per funksionin ndalese nga paga per Dhurata Barjamin muaji tetor siaps v.gjykates nga spitali delvine
  Zyra Arsimore Delvinë (3704) ZYRA PERMBARIMIT SARANDE Delvine 13,000 2014-11-03 2014-11-04 24510111322014 Paga baze ndalese nga paga e Vasil kaliva me urdher sekuestro nr.237/1date 27.11.2013 nga zp/sarande
  Bashkia Konispol (3731) ZYRA PERMBARIMIT SARANDE Sarande 30,000 2014-10-24 2014-10-27 21721560012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna lik vendim gjyqesor nga konispoli per gezim dautin
  Gjykata e rrethit Sarande (3731) ZYRA PERMBARIMIT SARANDE Sarande 10,000 2014-10-20 2014-10-21 15310290352014 Paga baze pension ushqimor nga gjykata sr
  Sp. Delvine (3704) ZYRA PERMBARIMIT SARANDE Delvine 12,000 2014-10-06 2014-10-07 14610130662014 Shtese page per funksionin ndalese kreditore per Dhurata Barjamin nga paga e muajit shtator 2014
  Zyra Arsimore Delvinë (3704) ZYRA PERMBARIMIT SARANDE Delvine 13,000 2014-10-06 2014-10-06 221/11011132014 Paga baze ndalese nga paga per Vasil kaliva me urdher sek.te ZP Sarande nr.237/1 date 27.11.2013 nga zyra arsimore delvine
  Sp. Delvine (3704) ZYRA PERMBARIMIT SARANDE Delvine 12,000 2014-09-19 2014-09-19 13510130662014 Shtese page per funksionin ndalese nga paga per Dhurata Barjamin muaji gusht 2014