Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ZYRA E REGJ.PASURISE PUKE All 110,000.00 5 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata e rrethit Puke (3330) ZYRA E REGJ.PASURISE PUKE Puke 45,500 2014-12-16 2014-12-18 15910290342014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative gjykata puke kodi 1029034 taks regjistrim ndertese godines gjykates fat arktim 1928 dt.15.12.2014
  Bashkia Puke (3330) ZYRA E REGJ.PASURISE PUKE Puke 15,000 2014-05-27 2014-05-28 17121370012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative BASHIKA PUKE KODI 2137001 TARIF PER CERTIFIKATE REGJISTRIMIT TE PASURISE OBJEKTE TE B PUKE ISH HOTELI NDERMARRJES NDERTIMIT QERDHJA E FEMIJEVE KOPSHI eRIOLA LLUKA SHKOLLA MIGJENI PUKE KONVIKTI I SHKOLLES MESME
  Komuna Blerim (3330) ZYRA E REGJ.PASURISE PUKE Puke 12,000 2014-04-18 2014-04-21 3627210012014 Sherbime te tjera 2721001 kodi 27210001 komuna blerim puke tarife per certifikate pronsie fat.511 dt.18.04.2014
  Komuna Blerim (3330) ZYRA E REGJ.PASURISE PUKE Puke 30,000 2014-04-14 2014-04-15 3327210012014 Sherbime te tjera 2721001 kodi 27210001 komuna blerim puke tarife per certifikate pronsie fat.493 dt.10.04.2014
  Dega e rezervave Puke (3330) ZYRA E REGJ.PASURISE PUKE Puke 7,500 2014-04-08 2014-04-09 3410160982014 Sherbime te tjera dega e rezerve puke kodi 1016098 sherbime te tjera regjistrim pasurie nr.472 dt.01.04.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >