Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All XHEKSONI-04 All 3,793,196.00 16 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Kacinar (2026) XHEKSONI-04 Mirdite 297,000 2014-12-18 2014-12-19 10926660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve komuna kacinar per mirmbajtje rruget rurale
  Komuna Kthelle (2026) XHEKSONI-04 Mirdite 239,998 2014-12-12 2014-12-15 14526690012014 Sherbim per ngrohje komuna kthelle per dru zjarri shkollat e komunes
  Komuna Kacinar (2026) XHEKSONI-04 Mirdite 186,000 2014-11-26 2014-11-27 10026660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore komuna kacinar per rikonstruksion kanali vadites lagje Tucaj
  Komuna Kacinar (2026) XHEKSONI-04 Mirdite 281,880 2014-11-24 2014-11-25 9826660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave komuna kacinar per rikonstruksion urash
  Komuna Fan (2026) XHEKSONI-04 Mirdite 264,000 2014-11-11 2014-11-12 16826680012014 Sherbim per ngrohje komuna fane per dru zjarri
  Komuna Kacinar (2026) XHEKSONI-04 Mirdite 50,000 2014-11-10 2014-11-11 8826660012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore komuna kacinar per riparime emrgjente rruga Arrez Kacinar Shtuf
  Komuna Kacinar (2026) XHEKSONI-04 Mirdite 89,880 2014-11-07 2014-11-10 8726660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive komuna kacinar per rikonstruksion fusha e sportit Simon Kom Kacinar
  Komuna Kacinar (2026) XHEKSONI-04 Mirdite 142,800 2014-09-26 2014-09-26 6926660012014 Sherbim per ngrohje komuna kacinar per dru zjarri
  Komuna Orosh (2026) XHEKSONI-04 Mirdite 366,000 2014-09-10 2014-09-12 8126670012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve komuna orosh per shtim me beton segm i rruges G.Orosh
  Komuna Orosh (2026) XHEKSONI-04 Mirdite 372,000 2014-09-10 2014-09-12 8026670012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve komuna orosh per shtrim me beton rruga letaj
  Bashkia Rreshen (2026) XHEKSONI-04 Mirdite 202,713 2014-08-14 2014-08-15 38921330012014 Sherbim per ngrohje bashkia rreshen per dru zjarri
  Komuna Fan (2026) XHEKSONI-04 Mirdite 204,000 2014-07-17 2014-07-21 10326680012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore komuna fane per lyrje zyrat e komunes fane
  Bashkia Rreshen (2026) XHEKSONI-04 Mirdite 150,000 2014-06-12 2014-06-18 27721330012014 Sherbim per ngrohje bashkia rreshen per fature dru zjarri
  Bashkia Rreshen (2026) XHEKSONI-04 Mirdite 190,656 2014-04-11 2014-04-18 18121330012014 Sherbim per ngrohje bashkia rreshen per dru zjarri
  Bashkia Rreshen (2026) XHEKSONI-04 Mirdite 285,984 2014-02-21 2014-02-27 10121330012014 Unspecified bashkia rreshen per dru zjarri
  Bashkia Rreshen (2026) XHEKSONI-04 Mirdite 470,285 2014-01-22 2014-01-28 4221330012014 Unspecified bashkia rreshen per dru zjarri
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >