Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All VELLEZERIT HYSA All 115,449,038.00 18 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Divjake (0922) VELLEZERIT HYSA Lushnje 313,055 2014-12-24 2014-12-29 18821470012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME BLERJE HEKUR E ELEKTRODA SIPAS KONTRATE NR.2292 DT.07.11.2012
  Qarku Elbasan (0808) VELLEZERIT HYSA Elbasan 421,639 2014-12-05 2014-12-05 40120480012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 5%GARANCI RIK.RRUGE KESHILLI QARKUT
  Komuna Kozare (0217) VELLEZERIT HYSA Kuçove 495,520 2014-11-07 2014-11-07 48425310012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala kthim garancie rikonstruksion shkolla gege komuna kozare kod.2531001 proces verbali i marrjes ne dorezim 08.10.2014
  Bashkia Elbasan (0808) VELLEZERIT HYSA Elbasan 26,030,352 2014-10-24 2014-10-27 73821090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Elbasan sistemim asfaltim i rr Hysen Bakalli
  Bashkia Elbasan (0808) VELLEZERIT HYSA Elbasan 12,000,000 2014-10-24 2014-10-27 73921090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Elbasan sistemim asfaltim i rr Qemal Stafa
  Komuna Proptisht (1529) VELLEZERIT HYSA Pogradec 5,492,197 2014-10-14 2014-10-14 28127020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2702001 KOMUNA PROPTISHT POGRADEC FATURA 48 DATE 28.09.2014
  Komuna Tregan (0808) VELLEZERIT HYSA Elbasan 750,397 2014-10-14 2014-10-14 14723990012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Komuna Tregan garanci punimesh
  Komuna Gostime (0808) VELLEZERIT HYSA Elbasan 3,091,505 2014-10-13 2014-10-14 23223830012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore NDERTIM E SISTEMIM I TREGUT TE LIRE GOSTIME KOMUNA GOSTIME
  Bashkia Elbasan (0808) VELLEZERIT HYSA Elbasan 9,487,200 2014-09-29 2014-09-30 66221090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Elbasan sistemim asfaltim lagja Emin Matraxhiu
  Komuna Hotolisht (0821) VELLEZERIT HYSA Librazhd 1,507,630 2014-09-25 2014-09-26 17625880012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala KOM.HOTOLISHT LB,LIK.5% GARANCI PUNIMESH RIKONSTRUKSIONI I RRUGES AUTO-XHYRE
  Bashkia Divjake (0922) VELLEZERIT HYSA Lushnje 708,681 2014-09-24 2014-09-26 12421470012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME BLERJE PLLAKA TORTUARI,BLERJE BETON FAT.42 DT.19.06.2014, F.HYRJE NR.12 DT.19.06.2014
  Bashkia Elbasan (0808) VELLEZERIT HYSA Elbasan 14,400,000 2014-09-23 2014-09-24 64521090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Elbasan sistemim i rruges Jorgji Dilo
  Bashkia Elbasan (0808) VELLEZERIT HYSA Elbasan 24,510,000 2014-08-26 2014-08-27 57421090012014 Garanci bankare te vitit ne vazhdim (2011 - Te Hyra) Bashkia Elbasan sistemim asfaltim lagja Emin Matraxhiu
  Komuna Proptisht (1529) VELLEZERIT HYSA Pogradec 10,984,390 2014-08-11 2014-08-11 22027020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2702001 K. PROPTISHT POGRADEC fatura 48 date 04.08.2014
  Komuna Shirgjan (0808) VELLEZERIT HYSA Elbasan 681,000 2014-07-23 2014-07-23 18123970012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Riparim Mirmbajtje Rruge, Komuna Shirgjan Elbasan
  Qarku Elbasan (0808) VELLEZERIT HYSA Elbasan 278,206 2014-07-17 2014-07-18 25420480012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 5%GARANCI ,MBUSHUR AFATI KESHILLI QARKUT
  Komuna Proptisht (1529) VELLEZERIT HYSA Pogradec 3,081,467 2014-07-14 2014-07-15 19727020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2702001 K. PROPTISHT FATURA 10572290 DATE 16.06.2014
  Bashkia Divjake (0922) VELLEZERIT HYSA Lushnje 1,215,799 2014-06-05 2014-06-06 6021470012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME BLERJE PLLAKA TORTUARI,BLERJE BETON FAT.17 DT.10.04.2014, F.HYRJE 5 DT.16.04.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >