Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All VASIL ZGURO All 2,164,239.00 15 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Universiteti Korce (1515) VASIL ZGURO Korçe 14,452 2014-12-01 2014-12-02 37310110462014 Paga baze UNIVERSITETI "FAN S.NOLI"KORCE NDALESE PAGE PER DETYRIM ARDIAN MUSLLI
  Drejtoria Rajonale Kombetare e Kultures Korce (1515) VASIL ZGURO Korçe 51,658 2014-11-13 2014-11-14 14910120052014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna DREJTORIA RAJONALE E KULTURES KOMBETARE KORCE VENDIM GJYQI NR.2447 NE FAVOR TE P.GJOKA(LIK.PJESOR)
  Universiteti Korce (1515) VASIL ZGURO Korçe 14,452 2014-11-04 2014-11-04 33810110462014 Paga baze UNIVERSITETI "FAN S. NOLI"KORCE NDALESE PAGE PER DETYRIM ARDIAN MUSLLI
  Universiteti Korce (1515) VASIL ZGURO Korçe 14,452 2014-10-14 2014-10-14 31010110462014 Paga baze UNIVERSITETI 'FAN S. NOLI" KORCE NDALESE PAGE DETYRIM I ARDIAN MUSLLI SHTATOR 2014
  Universiteti Korce (1515) VASIL ZGURO Korçe 14,452 2014-09-01 2014-09-01 27610110462014 Paga baze UNIVERSITETI "FAN S. NOLI"KORCE NDALESE PAGE DETYRIM ARDIAN MUSLLI GUSHT 2014
  Universiteti Korce (1515) VASIL ZGURO Korçe 14,452 2014-08-01 2014-08-01 25610110462014 Paga baze UNIVERSITETI "FAN S.NOLI"KORCE NDALESE PAGE DETYRIM ARDIAN MUSLLI
  Universiteti Korce (1515) VASIL ZGURO Korçe 14,452 2014-07-02 2014-07-03 21910110462014 Paga baze UNIVERSITETI "FAN S.NOLI"KORCE NDALESE PAGE DETYRIM ARDIAN MUSLLI
  Zyra e Punes Korce (1515) VASIL ZGURO Korçe 944,352 2014-06-20 2014-06-23 7010250152014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna ZYRA E PUNES LIK VENDIM GJYQI 885330 LEK NE FAVOR TE DJANA AVRAMUSHI DHE 59022 TARIFE PERMBARIMORE
  Universiteti Korce (1515) VASIL ZGURO Korçe 14,452 2014-06-13 2014-06-16 19510110462014 Paga baze UNIVERSITETI "FAN.S.NOLI" KORCE NDALESE PAGE PER DETYRIM ARDIAN MUSLLI
  Spitali Korce (1515) VASIL ZGURO Korçe 259,257 2014-06-13 2014-06-13 32110130192014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna SPITALI KORCE VENDIM GJYQI NR1562 DT 15.07.13 & NR.568 DT 18.12.13 NE FAVOR TE S.DHAMONICA
  Spitali Korce (1515) VASIL ZGURO Korçe 250,000 2014-05-27 2014-05-28 26210130192014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna SPITALI KORCE LIKUJDIM VENDIM GJYQI NR.1562 DT 15.07.13 & NR.568 DT 18.12.13 NE FAVOR TE SOTIRAQ DHAMONICA
  Universiteti Korce (1515) VASIL ZGURO Korçe 14,452 2014-05-26 2014-05-27 15410110462014 Paga baze UNIVERSITETI "FAN S. NOLI" KORCE DETYRIM GJYQI ARDIAN MUSLLI PRILL 2014
  Universiteti Korce (1515) VASIL ZGURO Korçe 14,452 2014-04-07 2014-04-08 12010110462014 Paga baze UNIVERSITETI"FAN S.NOLI"KORCE NDALESE PAGE DETYRIM ARDIAN MUSLLI
  Spitali Korce (1515) VASIL ZGURO Korçe 500,000 2014-04-04 2014-04-07 15810130192014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna SPITALI KORCE LIKUJDIM VENDIM GJYQI (PJESOR) NR.1652 DT 15.07.13 & 568 DT 18.12.13 NE FAVOR TE SOTIRAQ DHAMONICA
  Universiteti Korce (1515) VASIL ZGURO Korçe 28,904 2014-02-11 2014-02-12 3010110462014 Unspecified NDALESE PAGE DHJETOR,JANAR. UNIVERSITETI F.S. NOLI KORCE
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >